Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

katulka1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez katulka1

  1. katulka1

    MAM DOŚĆ

    Uważaj, żeby Ci tak nie zostało no tak, niebezpieczeństwo istnieje:) na szczęście stolarz nie w moim typie:) no i mój post na forum poskutkował. Dzisiaj mój stolarz zamontował w końcu drzwi, o które nie mogłam się doprosić, a od poniedziałku obiecał zacząc z podłogą... może to przełom? a na pewno światełko w tunelu:)
  2. katulka1

    MAM DOŚĆ

    tak... skąd ja to wszystko znam.... zaraz wychodzę z domu. Pojadę postraszyć stolarza, na którego czekam od 4 miesięcy żeby mi podłogę łaskawie położył. Nie mam czasu szukać innego. Ten jest dobrym fachowcem, ale tak niesłowny, że..... podobno jedyne co działa to codzienne wizyty u niego z groźbami i prośbami. Teraz zamiast z mężem będę wieczorami spotykać się ze stolarzem... romantyczne, co?
  3. ja wolałam nie oszczędzać na ociepleniu poddasza, mam 25 cm. Jak dodać do tego tę folię to powinno być ok, przynajmniej tak mówi teoria:) Mam wrażenie że można oszczędzać na kafelkach a nie warto na ociepleniu. Zalezy oczywiście jakie kto ma priorytety:) Ale to temat na inną dyskusję Pozdrawiam:)
  4. tak, kupiłam folię z warstwą aluminium ,która dodatkowo odbija ciepło. Ale wtedy płyta gk nie może dotykać do folii paroizolacyjnej, bo to ciepło musi mieć przestrzeń ok. 2 cm, żeby mieć gdzie się odbić. Stąd dopiero na drugim stelażu montowali płyty gk. Nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce. Podobno taka folia jest lepsza niż zwykłe, a odbija do 30% ciepła. Za to na pewno wychodzi drożej przy montażu i zakupie samej folii (cena kilka razy wyższa niż zwykłej).
  5. kilka dni temu zapłaciłam 45 zł/m2. Zakres prac: ocieplenie (15+10 cm), stelaż, folia paroiz., drugi stelaż, płyty gk, szpachlowanie, szlifowanie. Cena za robociznę. Materiały osobno. 120m2 poddasza, 30 m2 ścianki dział., 70 m2 sufitów parter. Miało być 40 zł/m2 ale wykonawca tłumaczył się, że teraz już się robi za 60 zł/m2.... wiec chyba powinnam miec szczęscie. ALe powiem szczerze, że nie uważam, żeby to była niska cena.
  6. Mam pytanie:) Ile średnio litrów na godzinę oddaje wody Twoja oczyszczalnia? Przymierzam się do takiej biologicznej oczyszczalni z osadem czynnym, mam grunt kompletnie nie chłonny, zakaz w gminie odporwadzania wody pościekowej do gruntu, zostaje mi tylko oczko wodne i naturalne odparowywanie... tylko nie wiem czy to mi wystarczy...
  7. Dzięki za odpowiedź. Własnie chodzi o koszty. Bo taki zbiornik z jedną wężownicą jest tańszy jakieś 1000 zł od tego z dwiema, ale jak się policzy pozostałe urządzenia to nie wiem czy nie wyjdzie na to samo. Instalator mówił coś o 300 zł za wymiennik ciepła, ale ja sie na tym nie znam.. i nie wiem czy taka konstrukcja nie padnie mi po paru miesiącach albo okaże się że ma jakieś inne ukryte wady. Dla mnie jest logiczne ze są dwie wężownice ale.... świat jest skomplikowany
  8. mam pytanie. Instalator powiedział mi że nie trzeba kupować zbiornika na ciepłą wodę z dwoma wężownicami tylko wystarczy z jedną wężownicą. A zamontować wymiennik ciepłą podłączony do pieca i kolektorów. Czy ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem? Będę wdzięczna za odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...