Rozumiem, że masz ścianę grubości 24 cm, więc nie rozumiem dlaczego chcesz to obmurowywać? Nie możesz po prostu tego ocieplić?
Z jakiego materiału masz ściany?
130m^2 x 0,15m = 19,5 m^3 Metr sześcienny, w zależności od kruszywa, to około 1,5 - 1,8 t, więc 19,5 x 1,7 = 33,15 t kruszywa. Przy warstwie grubości 10 cm wyjdzie Ci rzeczywiście nieco ponad 20 t
Do koszenia ok 20 arów tego co urośnie wykorzystuję najtańszą kosiarkę spalinową z koszem z hipermarketu, bez napędu, o szerokości cięcia 40 cm. Silnik chyba marki CMI. Kosiarka od 8 lat śmiga mi bez problemów.
Zamiast zakładać nowy temat podłącze się do tego. Otóż na mojej około 10 letniej sośnie pojawiło się sporo żółtych igieł, dlatego zastanawiam się czy z moją sosną jest wszystko dobrze? http://images34.fotosik.pl/378/0db8a17ba45dcb78.jpg http://images45.fotosik.pl/18/d0a3c7173437a58a.jpg[/img]
Zdecydowanie mniej pracy (i kosztów) będzie przy ułożeniu izolacji na podłodze strychu. Środki w wysokości 1k PLN pozwoliłyby (w zależnoći od miejscowych cen) na ułożenie ok 10 cm warstwy izolacji. Ułożenie styropianu czy wełny bez wykonywania podłogi spowoduje, że strych będzie pomieszczeniem całkowicie nieużytkowym. Przy wyborze styropianu prosze mieć na uwadze, że myszy uwielbiają ten materiał. Ocieplenie najlepiej układać w dwóch warstwach (5 + 5 cm) w taki sposób, żeby kolejna warstwa pokrywała połączenia elementów z poprzedniej. Przed położeniem izolacji proszę sprawdzić czy dach i okna nie przeciekają, czy wiatr nie podwiewa deszczu pod dach, bo zawilgocona izolacja traci swoje właściwości. Żeby docieplenie było jak najbardziej skuteczne trzebaby połączyć izolację stropu z izolacją ścian.
Wątpię, żeby położenie płyt w łazience coś dało. To raczej strata pieniedzy, bo wilgoć i grzyb i tak wyjdzie jeśli nie zlikwidujesz przyczyny, którą moze być brak wentylacji.
Jeśli będziesz dobrze grzał i wietrzył pomieszczenia to masz szanse na pozbycie się wilgoci (jeśli nie jest to wilgoć podciągająca z gruntu)
Zdjęcia zawsze są mile widziane
Trochę czasu minęło juz od ostatniego wpisu, ale ja mam dylemat dotyczący spręzystosci siatki powlekanej. Czy rzeczywiscie jest tak, że po przejsciu kogoś przez siatkę zostają trwałe odkształcenia nawet w siatkach z grubszym drutem (2,8 mm)? W temacie była poruszana również sprawa pomurówki. Ciekawy jestem czy u osób, które zagłębiły ją w ziemi na tylko na około 30 cm podmurówka jest nadal cała i niepopękana?