Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rume

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    465
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rume

  1. Widzę, że okradanie sąsiadów staje się normą. Silencer7 - może zapytałbyś się sąsiada czy ma chęć dopłacać do Twoich rachunków za ogrzewanie?
  2. U mnie trawa Superb Barenburg. Czy ten Stomp Aqua na chwastnicę nie szkodzi trawie? Chwastnica się u mnie coraz pewniej zadomawia https://images89.fotosik.pl/296/8530932ea412e828med.jpg
  3. Softstart zdecydowanie poprawia żywotność sprężarki i to jest podstawowa zaleta. Jeśli chodzi o zabezpieczenie to pozwala to na zastosowanie charakterystyki B, jeżeli ktoś ma C to nie ma to większego znaczenia. Jeśli chodzi o czujnik temp pomieszczenia to uważam (nie wszyscy popierają ten pogląd), że nie jest konieczny, przy tak dużej bezwładności podłogówki ciężko tym regulować no i gdzie go umieścić. Odpowiednio dobrana krzywa grzewcza i czujnik temperatury zewnętrznej to lepsze rozwiązanie. Układ działa z wyprzedzeniem widząc co się dzieje za oknem.
  4. Koszt wykonania instalacji razem z podłogówką i odwiertami był w 2008 roku 43 tyś. Mam odwierty pionowe razem ok 140m. Mam podlicznik na pompę ciepła i zużycie roczne wynosi średnio 4200kWh na rok. Licznik dwutaryfowy średnia cena energii 41 gr.kWh. Cały dom podłogówka 117m2 (pow. użyt. 107m2). Ściany suporex 24+12 styro, dach wełna 25cm. Innych kosztów jeszcze nie miałem. Był uszkodzony czujnik temperatury zrobiony jeszcze na gwarancji - pompa Nibe Fighter 1240. Sam dorobiłem chłodzenie pasywne i uważam że się sprawdziło biorąc pod uwagę koszty jakie na nie poniosłem oraz jakie są koszty tego chłodzenia. Więc jak to niektórzy pisali o zużywaniu się złoża to ja ciepełko dorzucam latem do gleby .
  5. To pisz o jaki to informacje Ci chodzi. Odpowiem jeśli potrafię. Jestem użytkownikiem PCi (cztery sezony grzewcze) nie sprzedawcą czy instalatorem.
  6. Regut odpowiadam: Ad1. A kto powiedział że części zamienne są tanie? Ad2. A kto powiedział że koszt serwisu jest tańszy od innych technologii ? Ad3. Ano w taki sposób że elektronika użytkowa jest robiona z tzw złomu elektronicznego. Czy komputery i sterowniki przemysłowe psują się tak często co domowego użytku? Czy serwery komputerowe psują się tak często jak komputery domowe ? Otóż NIE ,a niby taka sama elektronika. W pompach ciepła stosowana jest elektronika nie z najniższej półki. Ad4. Ta awaria pompy ciepła za 50zł to była zwykła awaria elektryczna gdzie przeciętny elektryk spokojnie sobie z tym poradzi. Zgadzam się że przy poważniejszych awariach można się spodziewać wizyty serwisu za wyższą kwotę, lecz awaryjność tych urządzeń jest nieporównywalnie mniejsza od kotłów na ekogroszek. W kotłach większość awarii jest mechanicznych, których to z racji stosowania innej technologii pompa ciepła jest pozbawiona.
  7. Po pierwszym dniu jestem mile zaskoczony tym chłodzeniem podłogowym poddasza. Jadę ostro na 16 stopni. Z drabinki w łazience zaczęła kapać woda zaś na podłodze wilgoć się nie pojawia. Łazienkę wraz z drabinką odciąłem od chłodzenia. Aktualnie na poddaszu mam nawet o 0,5 stopnia chłodniej niż na parterze Ogólnie polecam całkowity koszt inwestycji w granicach 1000zł. Dolne źródło podchodzi pod 15 stopni co poprawia znacząco COP przy produkcji cwu. PS: Bez paputów nogi trochę wykręca, ale ulga na poddaszu jest tego warta.
  8. Ja prawdopodobnie docelowo też zrobię na nawiewie ale to przy najbliższym remoncie. Z rurkami od kolektora na piętrze polecę na strych i wtedy podłączę jakiś klimakonwektor. Na razie zrobiłem to co potrzebne przy pompie ciepła no i z ciekawości pobawię się podłogówką. Zawsze to jakieś doświadczenie na własnej skórze a nie z opowieści. Znam te wszystkie problemy z punktem rosy itp. Jak będzie problem to zamontuję czujnik- koszt około 100zł.
  9. Witam również w Nowym Roku i życzę mało remontów. U nas do zrobienia praktycznie zostało wykończenie tarasów i balkonu. Nie jestem jeszcze nawet zdecydowany jaką technologią to zrobić dlatego na razie są same betony. Koszty ogrzewania w moim przypadku są w miarę niskie za grudzień 200 zł z cwu. Pozdrawiam Andrzej
  10. Z krzywymi grzania jest tak, że czasami jest ciężko ją dopasować do wszystkich temperatur zewnętrznych. Niektóre sterowniki pozwalają krzywą przełamywać w pewnym punkcie lub ją przesuwać równolegle. Te proste sterowniki pozwalają tylko na zmianę kąta, a tak na prawdę "prostej grzania".
  11. 14kW w zupełności wystarczy w przypadku pompy gruntowej. Miałbym obawy co do pompy powietrznej gdyż tutaj jest wkalkulowana praca na grzałkach. Należy zobaczyć jak wygląda sprawa z grzałkami, jakiej są mocy. Jeżeli odpalimy jeszcze płytę indukcyjną (oczywiście wszystkie palniki), pralkę to musimy mieć świadomość że może nam zabezpieczenie wywalić
  12. Ciekawie to wygląda ale co mi po tym jak nie znam średnich temperatur dla II taryfy (za dużo liczenia ). Może ktoś ma gotowca i może podać przykładowo dla jakiegokolwiek miesiąca od grudnia do marca? Np. średnia dobowa dla grudnia to -4,1 a dla II taryfy -14,1 . Dodatkowo - tak mi się wydaje - na spadek COP ma zmiana krzywej grzewczej u mnie na 10stopni na zewnątrz to około 4 st na c.o. (a z tabelki to jest około 0,3-0,4 COP. Podejrzewam że aż takiej różnicy nie ma jak 10 st, podejrzewam że około 5-6 albo i mniej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...