Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dzika

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Dzika

  1. To mnie troszkę zasmuciłeś Niestety robił to instalator. A ile te poprawki mogą kosztować? Ja mam czujnik zewnętrzny i nie wiem, czy nie będą takie czujniki wchodziły sobie w paradę. Takich szafek na podłogówkę mam w domu 3, bo są 3 poziomy (nie piętra) i pompka do podłogówki jest chyba przy piecu. Rzucę jakąś fotkę jak zrobię.
  2. A jak się odpowietrza? Oboje z mężem jesteśmy średnio obyci w tematach technicznych.... A te rotometry to do czego służą? Można je jeszcze założyć? Na szczęście zachowaliśmy zdjęcia z wszystkimi instalacjami i teraz odnalazłam, która to pętla na rozdzielaczu.
  3. No to kwestię grubości wylewki mamy załatwioną. Instalacja była uruchamiana w grudniu 2010 i wtedy ta pętla grzała, ale słabiej od innych. W tym roku dobiliśmy sami wody do instalacji, ale jak odpowietrzyć, bądź jak regulować przepływ nie wiemy. Instalator coś mówił przy uruchamianiu o regulacji przepływu, ale twierdził, że wszystko ustawił dobrze. Teraz nie potrafi do nas trafić, taki zarobiony. Szafka wygląda tak:
  4. Witam:) Proszę o pomoc. Mam problem z podłogówką, ale nie całą. Jedna pętla bardzo słabo grzeje. Ta pętla to cała jadalnia, około15m2. Różnica w ciepłocie podłogi w porównaniu z innymi pętlami jest znaczna. Instalator powiedział, że to kwestia grubości wylewki, ale jakoś ten argument mnie nie przekonuje. Czy może mi ktoś doradzić, co zrobić? W szafce od podłogówki są jakieś zawory, ale ja nie mam pojęcia co z tym zrobić.
  5. Witam:) Na forum nie było mnie już chyba z rok. Wpadłam podzielić się moim spalaniem:) Przyszedł rachunek za pierwszy sezon grzewczy. CO+CWU za 12 m-cy (grudzień do grudzień) 3100pln. Dom 200m2 netto, w tym 40m2 nieogrzewany garaż. Użytkowa i jednocześnie do ogrzania 135m2. Ściany 30 porotherm+12 styropian. Temp stała całą dobę 20 st. Kominek używany okolicznościowo, bez wpływu na ogrzewanie, gdyż mam czujnik zewnętrzny. CWU bez regulacji w zimie. Po wyłączeniu CO okazało się, że trochę dużo gazu schodziło na grzanie wody, więc ustawiliśmy wiosną grzanie wody użytkowej tylko jak jesteśmy w domu. Jak oceniacie te 3100pln, dużo? mało? średnio? Piec kondensacyjny. 70% podłogówka, 30% grzejniki. 3 osoby. Podobno pierwszy sezon to również osuszanie i wygrzewanie domu. Zobaczymy w tym roku. Dodam, że mieszkam w strefie zimnej: Podbeskidzie.
  6. Nie da rady. Chyba, że wszystko zrobicie sami i wybierzecie tanie materiały. Niestety kosztorysy podawane przez biura projektowe nijak się mają do rzeczywistości. Musisz policzyć za 1m2 powierzchni netto 2000 - 2500 zł. Ten dom ma około 250 m2 netto, więc sobie policz. Ale projekt ładny:)
  7. Ależ Kochani, niech każdy ma w domu temp jaką chce! My mamy 20 st całą dobę i czujemy się świetnie! Przy temp 22st usychamy. Na dodatek puchną nam wtedy nogi od podłogówki, bo podłoga jest za ciepła. Chcieliśmy z tego względu paląc gazem osiągnąć temp 18st a powyżej dogrzać kominkiem (bez płaszcza), żeby nie grzało tak od podłogi. Okazało się jednak, że obniżenie do 20st wystarczyło i wszystko jest ok. W kominku teraz palimy okazyjnie. Kominek świetnie się sprawdza w okresach przejściowych. Po domu chodzimy w krótkich rękawach. Niektórzy goście twierdzą, że jest u nas za ciepło inni, że za zimno, bo każdy ma własną temp, w której dobrze się czuje. To jest nasz pierwszy sezon grzewczy. Przez ostatnie dni przy temp -13 -14 st całą dobę spalamy 14m3 gazu/d. (133 użytkowej, 30porotherm, 12styropianu, 25wełny.) A instalację pod kolektory mam przygotowaną, ale kolektory założymy jak wymienimy sprzęty pobierające wodę na takie, które mogą od razu pobierać ciepłą (istalacja wodna przygotowana), no i może doczekamy się na jakąś dotację, bo na razie średnio nam się ten interes opłaca - jesteśmy w trójkę.
  8. My się cieszymy:) No i nogi przestały nam puchnąć. Lubimy umiarkowane temperatury. Arthi, a ten serwisant to skąd jest? Bo u mnie też był taki, co to już na własną rękę działa....
  9. Dziękuję Wam za odpowiedzi:) Sprawdziłam wszystkie te zorwiązania. Tylko czy na płytach styrodur i fenolowej można kłaść płytki?
  10. I nic, całkiem nic już się nie da zrobić??????.....
  11. Proszę o radę. Mam jeszcze nie wykończony balkon, tzn jest sama płyta betonowa z barierką. Ocieplony został tylko od dołu w czasie ocieplania domu, a od góry nie ma jeszcze wylewki. No i problem polega na tym, że za nisko zostały założone okna i w domu mamy 2cm styropianu+5cm wylewki. Od strony balkonu nie możemy już położyć nawet tych dwóch cm styropianu, bo wtedy razem z wylewką będzie wyżej niż podłoga w domu, a jeszcze trzeba zrobić spad w przeciwną stronę. Czy można użyć czegoś innego zamiast styropianu? Np. jakiejś folii, albo jakiejś maty? Zależy mi na ociepleniu płyty balkonowej i nie wiem co teraz zrobić.
  12. Witam Wszystkich:) Nie wiem, czy taki oddzielny wątek już był, więc piszę. Właśnie we wrześniu przeprowadziliśmy się do nowego domu. Ciągle czytam, że pierwszy sezon grzewczy jest nie miarodajny, bo.... No właśnie dlaczego? Czy to jest kwestia pieca, wilgotności, a może jeszcze czegoś innego? I czy w praktyce tak faktycznie jest, że w kolejnym sezonie zużywa się mniej paliwa? Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami, jak to było w Waszym przypadku. Wczoraj był u mnie znajomy i stwierdził, że u niego tak wcale nie było....
  13. Serwis24 zrobiłam tak jak kazałeś. Mam teraz d3 7. Czy to dobre ustawienia? Pozdrawiam:)
  14. U mnie też w sumie pierwszy sezon. Poprzednią zimę też grzaliśmy, ale sporo latem było "mokrych" robót. Teraz przy -14 spalił 15m na dobę, w domu ciągle 22st. Ściany 30cm porotherm i 12cm ocieplenia. Strop 25cm ocieplenia i ocieplony szczyt domu. Powierzchnia użytkowa 133m. Teraz wyregulowałąm piec, bo jest nam za ciepło, więc zużycie spadnie. Justkaaa tamtą zimę mój piec palił w czasie mrozów po 25m, mimo że komdensacyjny. Ale dosychały wylewki i tynki. Ten sezon musicie przetrwać...
  15. Dzięki Serwis24:)! Idę dokonać zmian. W domu gorąco. Na dodatek mamy poczucie z mężem, że puchną nam nogi od podłogówki. Nie wiem, czy tak już zostanie, czy to przejściowe odczucie. To nasza pierwsza zima w nowym domu.
  16. Witam Wszystkich! Już w tamtym roku udzielałam się w tym wątku, ale nadal kwestie krzywych, poziomów, kodowań są dla mnie czarną magią. Czy Ktoś z Forumowiczów wie, skąd zdobyć łopatologiczną wiedzę na temat zawiłości pieca Vitodens 200? Instrukcja obsługi jeszcze ujdzie, ale instrukcję serwisową producent napisał chyba sam dla siebie. Parę dni temu był u mnie serwisant i ustawił krzywe podobno na potrzeby docieplonego domu na temp. 20st w pomieszczeniach. Mam regulator pogodowy. W domu zrobiło się bardzo ciepło 23st. Chcę obniżyć temperaturę, bo dla nas jest za ciepło. Ustawiłam normalną temperaturę pomieszczeń na piecu na 15st, a w domu nadal utrzymuje się 21st.Podłogi są trochę chłodniejsze, więc znaczy że mniej grzeje. Chcę uzuskać stałą temperaturę w domu 18st, bo mamy kominek i lubimy przy nim posiedzieć, więc dogrzejemy nim sobie jak będzie nam za zimno. Pytanie moje brzmi, czy nie powinnam zmienić krzywych przy redukcji temp. normalnej pomieszczeń do 15st? Poza tym nadal w domu jest 21st a ja chcę mieć 18. Może Ktoś wspomoże mnie w tych dylematach....
  17. Browar, Serwis dzięki za wyjaśnienia. Dzisiaj był serwisant, coś pozmieniał i powiedział, że będzie dobrze... Oby. Niestety, nie chciał się za bardzo dzielić wiedzą. Wasze odpowiedzi naświetliły mi temat. Musimy razem z mężem przeglądnąć instrukcję dla serwisu. Pozdrawiam:)
  18. Adamie z tych wszystkich pytań mogę odpowiedzieć tylko na tyle: Vitodens 200+Vititronic 200, 2 obiegi, mam ustawioną normalną temperaturę pomieszczeń na 3st na obu obiegach w normalnym trybie i obniżonym, co to są krzywe nie wiem. Instrukcja obsługi nic o krzywych nie mówi. Jakaś czarna magia dla mnie to wszystko POMOCY!!!
  19. I dlatego w domu mam 18st? Nie rozumiem....
  20. Proszę o pomoc! Mam nastawiony piec Vitodens 200 na normalną temperaturę pomieszczeń 3st, ale teraz w domu mam 18st!, a nie chcę mieć tyle, bo tam jeszcze nie mieszkam. A licznik szaleje. Czy ten piec zwariował??? Mam na zewnątrz regulator pogodowy. Czy mam teraz zainstalować regulator temp w domu? Tylko czy będą współdziałały? Nie znam się na tych krzywych, może tutaj trzeba by coś pozmieniać....
  21. Dzika

    KOMINKI nasze !!!

    margod bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Sęk w tym, że nie myśleliśmy o kominku z płaszczem wodnym i teraz już po fakcie, odpowiednia instalacja nie została przygotowana. Poza tym nie mam miejsca na zbiornik buforowy... I nadal jestem w kropce.
  22. Dzięki pablitoo za odpowiedź. Zobaczymy po drugim sezonie grzewczym ile będziemy płacili za gaz. Pierwszy sezon podobno nie jest miarodajny, bo wszystko schnie. A tym co piec zużywa 3 m3 na dobę gazu do ogrzania domu gratuluję
  23. Dzika

    KOMINKI nasze !!!

    Witajcie! Mam od jakiegoś czasu dylemat. Przymierzam się do kominka (ew. kozy) i zastanawiam się co wybrać. W domu mam już kondensacyjny kocioł gazowy i ogrzewanie podłogowe, które jak wiemy ma sporą bezwładność i zanim zareaguje na zmiany temperatury spowodowane paleniem w kominku zdążymy się ugotować. Czy zatem kominek kumulacyjny + obniżenie temp na piecu będzie lepszym rozwiązaniem? No i czy takie rozwiązanie jest w tej sytuacji ekonomiczne? Koszt drewna a oszczędności na gazie no i koszt poniesiony na piec kondensacyjny...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...