-
Liczba zawartości
54 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Teklin
-
Mam drzwi tego rodzaju zrobione z litego drewna. Kupiłem je z ościeżnicą. Zamontowałem w garderobie, gdzie nie było opcji wstawienia drzwi suwanych. może nie jest to mistrzostwo świata, ale chodzą ładnie i wyglądają przyzwoicie. Kiedyś moi rodzice mieli w bloku drzwi z jakiegoś tworzywa i bez dolnej prowadnicy - tamto było paskudne i zawodne.
-
Zasada jest taka, że im mniejszy przekrój kratek wlotowych i wylotowych - tym mogą być większe problemy z brudzeniem. moim zdaniem wygląd Twoich ścian świadczy o braku kratek dolotowych i zaciąganiu przez zabudowę dymu z paleniska.
-
Co do naczynia wzbiorczego na strychu to pamiętaj, że strych musi być ogrzewany. Znam przypadek że było na strychu i podczas mrozów zamarzło. Stało sięto przyczyną tragedii (wybuchu) bo woda w płaszczu się zagotowała i nie miała możliwości ujścia przez naczynie.
-
Czy mój dom będzie energooszczędny?
Teklin odpowiedział Dareckyy → na topic → Dom energooszczędny i pasywny - projekt, budowa, życie
Spartherm ma moc 6kW ale mierzoną wg. normy niemieckiej (D-DIN), gdyby był mierzony przez producenta polskiego to by miał pewnie około 8kW.- 47 odpowiedzi
-
- będzie
- energooszczędny?
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Może tylko warto wspomnieć, że przy znacznie szerszym kominie od wylotu spalin z wkładu kominkowego troszkę trudniej rozgrzać komin i uzyskać optymalny ciąg. Wolniejsze nagrzewanie większej powierzcchni przewodu kominowego teoretycznie może się wiązać z kłopotami przy rozpalaniu w kominku. Nie bronię tu ww. fachowca, raczej piszę to żeby samemu sobie wytłumaczyć czym mógł się on kierować.
-
Nie wnikając w kwestie estetyczne, warto wiedzieć że te ceramiczne polana się będą autentycznie żarzyć pod wpływem temperatury. To jest taka drobna różnica między biokominkiem, a elektryczną atrapą
-
Dla mnie bio-ethanol śmierdzi! Wiem z całą pewnością, że są osoby którym to nie przeszkadza- jakoś nie czują tego zapachu. Oczywiście można go umiejscowić przy otworze wentylacyjnym, o ile się ma taką możliwość. Wiem z cała pewnością, że wizualnie biokominek jest udaną namiastką prawdziwego kominka. Miałem biokominek, teraz mam zwykły kominek na drewno i uważam, że to był dobry krok. Do tego wniosku doszedłem po pierwszej zimie i zapłaceniu rachunków za ogrzewanie gazem. Osobiście biokominek proponuję jako rekreacyjny dodatek na taras, werandę - tam gdzie wentylacja jest idealna. Nie wyobrażam sobie żeby tym palić w domu bez dobrej wentylacji .... i to jeszcze jak niektórzy żeby robić to w celach grzewczych. Co do samych biokominków to moim faworytem jest taki: http://twojekominki.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/57525b3b13e45a4c1e92fec0492ca495.jpg I jeszcze jedno, do zwykłego kominka można wstawić pojemnik na bioethanol żeby sobie zapalić dla dekoracji poza sezonem grzewczym.... a dzięki kominowi nie będzie problemu z zapachem.
-
Czeskie kominki ABX
Teklin odpowiedział Julia100 → na topic → Sondaże - zapraszamy, zadaj pytanie, odpowiedz na nasze
Marka ABX ma w nosie polski rynek. Czasem Pojawiają się ich piecyki w marketach budowlanych, ale sprzedawcy jak pytałem to nie potrafią nic konkretnego o nich powiedzieć. Na tej stronie co podałaś też link, jest tylko kilka modeli, bo innych z tej marki są tak trudno osiągalne. Widziałem też piecyki których nie ma Polsce, w Czechach. Trochę dziwne że obudowy tam gdzie nie ma kafla wygladają na oko na betonowe czy murowane a są tak naprawdę ze stali pokrytej farbą. Przy bliższym przyglądaniu się różnym piecykom, chyba najciekawiej wyglądają ENBRA (też cholernie mało jej w Polsce) i ROMOTOP (tego jest więcej nie ma żadnego problemu z serwisem). -
Jotul, Tarnava czy Dovre?
Teklin odpowiedział a_gnieszka → na topic → Sondaże - zapraszamy, zadaj pytanie, odpowiedz na nasze
Tu widać, jak się pali w DOVRE 2175cbs2. Jakość fiilmiku słaba, ale coś tam widać: -
Ja mam Dovre 2175 CBS 2, może nie jest najtańszy, ale pali się w nim i kontroluje ogień perfekcyjnie. Arysto jest tańsze, ale w moim przypadku nie mogłem brać go pod uwagę, bo mam komin małej średnicy i jedynym dużym wkładem pasującym do takiego komina było właśnie Dovre 2175. Nie każdy wie (nawet nie każdy sprzedawca , ale Arysto możesz zamówić w wersji do rekuperacji. Opcja taka oznacza dopłatę chyba poniżej 200zł. Wystarczy zaznaczyć to w zamówieniu.
-
Jotul, Tarnava czy Dovre?
Teklin odpowiedział a_gnieszka → na topic → Sondaże - zapraszamy, zadaj pytanie, odpowiedz na nasze
Nie podzielam krytycznych uwag na temat produktów firmy Dovre. Bawiłem się wieloma wkładami kominkowymi. Wszystkimi, o których pisał K&G i jestem zdumiony jego wypowiedziami. Pewnie, że poszczególne modele mają swoje wady (zawsze wszystko ma jakieś wady), ale nie róbmy z tego tragedii. Nie słyszałem też o przypadkach ich awaryjności. W porównaniu z innymi żeliwnymi na polskim rynku są moim skromnym zdaniem DOBRE. Co do stalowo-szamotowych. Uwierz mi K&G że nie chciał byś mieć wielu tanich wkładów stalowych - nie będę wymieniał marek, ale istnieja stalowo-szamotowe naprawdę tragicznej jakosci, więc nie ma co piać nad ich wspaniałością. Nawet są modele Spartherma, które też co tu ukrywać miewaja awarię. -
Można, można.... można nawet zredukować do zera. Boże widzisz i nie grzmisz... Jak się Panu zdaje po co jest wylot spalin? Podpowiem, że nie po to żeby go redukować. Wylot spalin jest taki a nie inny, żeby zagwarantować prawidłową pracę kominka. Zbyt mały wylot będzie dusił ogień.
- 1 987 odpowiedzi
-
- 2000-2200
- 2175?
-
(i 46 więcej)
Oznaczone tagami:
- 2000-2200
- 2175?
- 45/101?
- 50m2.
- 5161
- alternatywa
- brunner
- dgp
- dobry
- domu?
- dovre
- dragon
- hajduk
- jaki
- jotul
- kobok
- komina
- kominek
- kominek akumulacyjny
- kominek piec ogrzewanie domu kominkiem
- kominek zakup
- kominkowy
- który
- lepszy.
- mędrcy
- mieszkania
- narozny
- niewielkiego
- odzysk ciepła
- ogrzania
- pomoc
- pomocy
- problem
- salonu
- sparke
- spartherm
- spartherm?
- tani
- tylko
- volcano
- wkład
- wkład kominkowy heta panorama
- wkład???????
- wkładu
- wyborem
- wybrać
- wybrać:
- wybrać?
-
Zajrzałem do infstrukcji instalowania wkładów kominkowych firmy Spartherm. Napisano tam, że odległość szyby kominkowej od elementów palnych powinna wynosić 80cm. Heh, wydaje się to być lekko na wyrost, ale obawiam się, że nikty na tym forum nie weźmie odpowiedzialności za podanie Ci odpowiedzi, będącej w sprzeczności z tym co mówi instriukcja do Twojego wkładu kominkowego.
-
Ja bym wybrał Dovre z dwóch powodów: 1) gwarancja 10lat - co wynika z bardzo wysokiej jakości żeliwa. (Supra 5 lat) 2) Supra ma droższe i szybciej zużywalne żeliwne elementy ruchome. Dodatkowo w Dovre 2176CBS nie ma już problemów pojawiających się w modelu 2180 (to co ktoś opisywał powyżej).
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jak majster ma przewozić krzemianówki osobówką na siedzeniach to owszem będzie miał usyfione fotele i to może go denerwować. Jak konstukcja będzie już gotowa, to sama z siebie nie będzie pyliła. Inna sprawa jest taka, że jeśli całe życie robił kominki na bazie izolacji z wełny, to nic dziwnego, że się trzyma tej koncepcji... i słusznie, bo lepiej żeby na Twoim kominku nie eksperymentował.
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jakkolwiek nie uznaję rację obu stron - zwolenników kominów murowanych i systemowych, to na etapie podejmowania decyzji i budowy komina systemowego musisz mieć przemyslaną sprawę gdzie umieścić wyczystkę i wejście do komina. Piszę o tym bo widziałem komin systemowy postawiony tak, że gdy zostanie zainstalowany piec, czy kominek, to skutecznie zaarasuje dostęp do wyczystki. W raz zbudowanym kominie systemowym bardzo trudno (i drogo) jest przenieść wyczystkę (lub wejście do komina). Osobiście bym rozważył wyjcie pośrednie: komin systemowy, ale taki, gdzie dopiero podłączając piec/kominek wykuwa się otwory weścia i wyczystki. Dodatkowo, gdy kiedyś się zmieni nam koncepcja domu, to otwory można zamurować i wykuśw innym miejscu (jak przy zwykłym kominie murowanym).
-
Boże widzisz i nie grzmisz. Ile musisz przeżyć tych pożarów sadzy żeby wydedukować, że mokrym drewnem się nie pali. Podobnie zresztą jak śmieciami, z których związki chemiczne powstałe przy spalaniu też zwiększają szansę na powstanie pożaru sadzy.
-
Panuje bardzo duza wilgotność, co odczuwamy jako duchotę. Skraplanie w tych warunkach jest bardzo silne. Para skrapla się też na rurach z zimną wodą i ląduje na posadzce. U mnie jest kałuża z tego powodu. Wietrzenie, wycieranie kałuzy i czekanie na spadek wilgotności - tylko to nam pozostaje
-
Zakończenie komina systemowego
Teklin odpowiedział grzesiek_73 → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Zdecydowanie czapa betonowa być musi. Robiona na miejscu lub kupiona z kominem - nie wszyscy producenci kominów mają gotowe czapy. Próba obejścia zastosowania gotowej czapy może przyniesć więcej szkód niż korzyści. -
dovre 2180 - dopływ powietrza z zewnątrz?
Teklin odpowiedział iva_marti → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Jakie macie przekroje przy swoich kominkach? Ja mam 6x20cm i takowe polecam, a to dlatego, że opory w płaskich kanałach są spore i nie chciałem mieć ewentualnych probemów z dławieniem się kominka. Uważam ponadto że przy budowaniu domu takiego jak autor tego tematu, jest lekkomyślnnością pominięcie doprowadzenia powietrza z zewnątrz. -
A może rama z blachy kwassoodpornej, np. o szerokości 10cm? Wygląda lekko i nowocześnie, no i jest bezpieczniejsza od drewnianej. Taki tam pomysł.
-
To jeszcze tutaj możesz popatrzeć: TWOJEKOMINKI.pl
-
Kratkę rewizyjną? Chyba raczej drzwiczki rewizyjne, bo po co kratka przy wannie. Swoją drogą wiem tylko o istnieniu właśnie kratek kominkowych, możliwych do instalowania w takich obudowach, niestety nie wiem o drzwiczkach
-
Myślę, że gotowe kaflowe kuchnie nie są przesadnie drogie i to z tego powodu nie łatwo znaleźć amatora budowania takowej.
-
Najlepszy jaki ja znam nazywa się "TOP GLANC" Masz go tutaj: [ moderowano - reklama ]