Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mgła

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mgła

  1. Witam. Adamie nie bardzo wiem jakie grzejniki masz na myśli-te falbanki troszkę zbiły mnie z tropu -myślałam,że w płytowych zazwyczaj są takie własnie jakby falbanki. Ja z kolei wpadłam na pomysł ,że może grzejniki aluminiowe trzywylotowe -wyloty te znajdują się na przedniej ściance-czyli chyba to by w jakiś sposób rozwiązało problem ze zbyt małą odległością pod parapetem-czy to ma jakis sens?
  2. Mam jeszcze jedno pytanie- rozstaw otworów bocznych do podłączenia w instalacji to 50 cm,zatem grzejnik musi mieć 55 cm żeby dopasować ten grzejnik do tych otworów.W związku z tym ,że wnęki mają wysokość 68 cm-to zostaje mniej niż 10 cm z góry i z dołu do grzejnika.Czy to bardzo zmniejsz wydajność grzejnika i czy w takim razie może powinien być inny niż płytowy a np żeberkowy?
  3. Użyłam wspomnianego programu i napiszę Wam co mi wyszło- Wyniki doboru grzejników: ¦ L ¦ H ¦ G ¦ ¦ [m] ¦ [m] ¦[m] ¦ salon moc-3715 C33-50 2,30 0,50 0,15 kuchnia moc-1821 C33-50 1,60 0,50 0,15 Mimo wpisywania odp L grzejników bo wnęki przecież mają swój rozmiar tutaj się pojawiły jakieś masakryczne długości- po dwa razy większe niż są wspomniane wnęki. Szczerze mówiąć to też myślałam,że C22 wstarczy(ale one mają o polowę mniejszą moc ) a już nie wspomnę o tym,że skoro program ignorował i podawał swoją L to trzypłytowe na wymiar wnęki nawet za krótkie by były, a co dopiero dwupłatowe. No szczerze mówiąc już sama nie wiem-ale znając sytuację trzeba bedzie pozostać przy C22-mam nadzieję,że będzie cieplej niż przy obecnych ( choć mam teraz wątpliwości czy się coś zmieni :/ ) i czy zamontowanie głowic termostatycznych coś da.
  4. Witam ponownie. Cieszy mnie bardzo odzew-dziękuję. Wydaje mi się każdy ma po trosze rację-grzejniki stare,moga być zamulone a i dobranie pewnie nie było trafne.Zatem czy może przed zmianą tych 2 grzejników warto by było resztę przepłukać? Co do prędkości strugi to nie mam pojęcia,ale to też może mieć miejsce. Odnosząc się do kryzowania obwodów grzejnych to słyszę pierwszy raz,zatem muszę poczytać o tym. Za program również dziękuję-skorzystam z niego na 100 %. Wiem,że najlepiej było by wezwać fachowców-nawet mam poleconych- oni za zmianę 2 grzejników(kupowali we własnym zakresie) skasowali 1500 zł.Inwestor zadowolony bo wszystko szybko,sprawnie,dokładnie,sami dobierali moc itd.Nie wiem czy to dużo czy mało,wiem ,że są solidni więc jak się ma fundusze to warto z pewnością. Jednak w tym konkretnym przypadku liczy się każdy grosz i zainteresowany zamontuje sam ,więc w grę wchodzi jedynie zakup.
  5. Witam. Poczytałam troszkę w necie i niestety mam mętlik w głowie na maxa. Syt wygląda tak-ok 40 letni dom wolnostojący ,nieocieplony,również nie jest otynkowany,duże straty ciepła,stara instalacja CO(stary kocioł gazowy ,ale po przeglądach i po ostatnim specjalista okreslił wydajność jako bardzo dobrą),2 kondygnacje,grzejniki różne w różnych pomieszczeniach,nieocieplony dach i ogólnie jednym słowem ciężka sprawa.Gdyby były fundusze cała instalacja poszła by pod młotek ,nie wspominając o ociepleniu domu i zmianie dachu-no ,ale radzić sobie trzeba w takich warunkach jakie się ma. Na chwilę obecną zainteresowani moga pozwolić sobie na wymianę 2 grzejników w pomieszczeniach w których stare prawie nic nie dają,a są to pomieszczenia najczęściej używane-pokó dzienny i kuchnia. Pokój -24 m2 ,wysokość 2,40 (tak ,to nie pomyłka),(dwie ściany zewnętrzne) Pod parapetem jest wnęka na kaloryfer,jej wymiary : szerokość: 144 cm wysokość: 68 cm głębokość: 13,5 cm Kuchnia -6m2,wysokość 2,40(dwie ściany zewnętrzne),wnęka na kaloryfer ma wymiary: szerokość: 74 cm wysokość: 68cm głębokość: 12 cm Powyżej opisałam syt ze wzgledu na to,że komentarze i rady typu-to bez sensu najpierw trzeba ocieplić albo wymienić instalację nie będą dla mnie pomocne w tym konkretnym przypadku.Grzejniki wymienić trzeba mimo,że z pewnością nie osiągnie się takiego efektu jak w normalnych warunkach. Zainteresowani myslą o grzejnikach Purmo, z bocznym podłączeniem bo taka jest instalacja rur w CO. Nie jestem pewna na jaki w takiej sytuacji jaką mają, powinni się zdecydować-czyli jaka: moc, jedo-,dwu-,czy trzypłytowe wielkość może zapomniałam o czyms jeszcze więc liczę na porady z Waszej strony bo sama juz szczerze mówiąc zgłupiałam. Dodam jeszcze ,że rurki w instalacji gazowej rozprowadzające wodę są calowe, a czasem i ponad cal. Bardzo proszę o pomoc ,bo osoby te nie mają duzych funduszy i mozliwości, a ja bardzo chcę im doradzić coś ok,co chociaż trochę polepszy ich warunki mieszkalne. pozdrawiam i wybaczcie tak długi tekst.
  6. Mgła

    Szeptucha...

    Rozumiem,dziękuję za odp. Życzę powodzenia i dobrych rezultatów w leczeniu temu pacjentowi. Pozdrawiam
  7. Mgła

    Szeptucha...

    Mazepa czy skontaktowałaś się już z tą Panią?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...