Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piosso

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    0
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez piosso

  1. Najważniejszy jest stan techniczny ASB. Jeżeli wszystko ok- to super sprawa. Co do liczby przełożeń w ASB- u pierwszego znajomego jest 7 przełożeń do przodu (S-klasa MY07), a u drugiego 8(!!) (Lexus LS460 MY08). Rewelacja!!! Ja śmigam A6 z ASB i też daje radę- w korkach super sprawa. A jak się włączy ułańska fantazja to wystarczy przełączyć na ręczną zmianę biegów i można pośmigać nieco ostrzej. Najważniejsze to odpuścić teorie pseudomechaniorów, którzy twierdzą, że w ASB nie wymienia się oleju!!!! To kompletna bzdura!!!! W przypadku mojego auta co 50tyś km wymiana razem z filtrem metodą dynamiczną (w przypadku statycznej wymienimy zbyt małą ilość płynu). I ostatnia wskazówka- zawsze przed włączeniem pozycji P zaciągamy ręczny!!! To w znacznym stopniu zmniejsza naprężenia w skrzyni podczas włączania R lub D przy ruszaniu!!! Co do elektromechanicznej zmiany biegów w moto. Jestem zapalonym motocyklistą i z przyjemnością ogladam programy z tym związane. Rok temu miałem przyjemność trafić na kolesia (w TV), który ma całkowicie niewładne kończyny dolne. Totalne zero czucia- porusza się na wózku. Jednak jego miłość do moto była tak wielka, że razem z kumplami przerobili gsx-r (!!!) tak, żeby niepełnosprawny mógł nim śmigać. Full wypas- zmiana biegów jak w rowerze górskim- kliknięcie kciuka i palca wskazującego. Przy zatrzymaywaniu opuszczają się dodatkowe podpory.... itd. Nie chodzi, żebyś aż tak przerabiał moto ale wiem, że jest możliwa zmiana stopnia w inny sposób niż nogą. Na marginesie- mimo swojej ułomności koleś zagląda Panu Bogu w okno jak mało który- gumy ciągnie niesamowicie!!!!
  2. Hej, agamon- może uda Ci sięznaleźć pare minutek i podpowiedzieć?? Muszę podjąć decyzję w ciągu 2 dni- do wtorku.
  3. Możesz sprzedać nawet w ten sam dzień. Jedynym warunkiem jest opłata w US (w przypadku kupna od osoby pryw.) Tu, kupując od firmy na FV, jesteś zwolniony z opłaty skarbowej. Mi zdarzyło się tak zrobić. Nie musisz rejestrować auta na siebie jeżeli sprzedaż nastąpi wcześniej niż 30dni od daty zakupu. Nie pozostaje nic innego jak przyciąć parę stówek
  4. Do agamona: pisałem juz wczesniej prosząc o poradę dotyczącą maszyny do szycia. Wybrałem dwa modele. Co możesz mi o nich powiedzieć?? 1) DURKOPP ADLER 367170115 2) PFAFF 1525-FULL-HMO Która Twoim zdaniem będzie lepszym wyborem?? Obydwie maszyny z panelami i pełną automatyką. Czekam na twoją odpowiedź. Pozdrawiam.
  5. Hmm, dziekuję Agamon za odpowiedź. Ale telefon do D-A nic nie pomoże, ponieważ oni sprzedają adlery i siłą rzeczy będą je polecać... Brother odpada, jakoś nie udało mi się na targach w Poznianiu zobaczyć maszyny do szycią ciężkiego tej firmy. Może mogłbyś się wypowiedzieć lub porównać te trzy marki- co, jak i dlaczego?? Jaki transport będzie najlepszy do szycia ciężkiego (potrójny czy kółkowy). Zaznaczam, że szyję artykuły mocno skomplikowane i jednocześnie precyzyjne.
  6. Witam wszystkich uzytkowników forum. Mam prośbę: chodzi o wypowiedź fachowca w doborze maszyny. Nie jestem amatorem i szyję skóry lub ciężkie materiały. Chciałbym kupic maszynę do szycia ciężkiego z prawdziwego zdarzenia. Zastanawiam się nad wyborem spośród trzech firm: PFAFF, ADLER oraz JUKI (która z tych trzech wymienionych firm ma najlepszą opinię i dlaczego). Mam na ten cel przeznaczone ok 16tyś brutto. Może ktoś z Was pomoże mi wybrać najlepszy model!! czekam na odpowiedzi. Mam nadzieję, że wypowie się ekspert w dziedzinie- Agamon.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...