Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

muchrem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    74
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez muchrem

  1. Po zagruntowaniu ścian i sufitu zrobiłem narożniki akrylem firmy "Den braven - akryl do płyt GK" . Po pomalowaniu białą farbą kabe perfecta, farba na akrylu popękała tworząc pajączki. Malowałem po kilku dniach od położenia akrylu. Mam kolejne pomieszczenie do akrylowania i nie wiem czy zmienić producenta akrylu czy producenta farby aby tego uniknąć.
  2. Skuć tyle żeby można było przykręcić profil ud do ściany. Wełna20cm pomiędzy krokwie i 10 cm pod krokwie. Ścianka także musi być w jakiś sposób ocieplona. Stelaz służy jedynie do mocowania sufitu. Jeśli chcemy chodzić na jętkami to trzeba tam zrobić podłogę z desek czy płyt osb nad ociepleniem sufitu. http://images50.fotosik.pl/1360/2ec6b7acdebf39ce.jpg
  3. Ja nie gruntowałem płyt przed kładzeniem gładzi. Jeśli po zatopieniu siatki czy fizeliny łączenie szlifowałem to przed położeniem kolejnej warstwy dobrze odpylałem łączenie i nic nie gruntowałem. Gruntowanie pomaga związać luźny pył żeby kolejna warstwa nam się nie odspoiła. Myślę ze dobre odpylenie wystarczy.
  4. Pracująca konstrukcja dwupoziomowa krzyzowa, wina łączników ?
  5. Powiedzmy ze 18 cm to wełna niestandardowa i dlatego jej cena może być porównywalna z 20cm. A co do unimaty i supermaty to w takiej samej rolce wełny o grubości 15cm unimaty jest 6,9m2 a supermaty 4,2m2. Widać która jest bardziej zbita. Ja miałem obie do porównania i przy supermacie nie potrzeba sznurkować. Ale wybór zależy od zasobności portfela i możliwości jaką grubość możemy zastosować. Ja chcąc oszczędzić 5 cm wysokości pomieszczeń wybrałem supermate.
  6. Najpierw tynki, potem płyty g-k. Nie chcesz chyba całej wilgoci z tynkowania w płyty ładować.
  7. muchrem

    Montaż kosza dachowego

    Może ekipa ma kosz aluminiowy gotowy. Spinki można wykonać ale bez problemu są dostępne w sklepach. Chodzi o takie blaszki: http://allegro.pl/folnet-klamra-do-mocowania-kosza-poprzecznego-i1928002657.html
  8. Jak w tym przypadku zakryć murłatę. Trzeba by było jeszcze opuścić sufit żeby płyta łapała ściany kolankowej. A co jeśli nie chcemy opuszczać sufitu a ściany są już otynkowane na gotowo?
  9. Moje postępy z fizelina na krawędzi ciętej. Czy teraz wygląda lepiej? http://images40.fotosik.pl/1114/61db98698bcbeaa8.jpg Testuje też taśmę TUFF-TAPE, co powiedzą prawdziwi fachowcy na prace amatora? http://images49.fotosik.pl/1096/1c5cdad8ed1ceab7.jpg http://images47.fotosik.pl/1122/0aa01574660ffc98.jpg
  10. Tyle się naczytałem o fazowaniu krawędzi ciętej więc teraz muszę to wypełnić spoinówką. Przed wtopieniem fizeliny nakładam niewielką ilość uniflota i wyciskam nadmiar szpachelką. Chyba nie da się zatopić fizeliny głębiej. Czyli teraz kłaść gładź czy jeszcze raz nanieść szpachle tylko szerzej?
  11. Mam pytanie o szpachlowanie krawędzi ciętych. Krawędź ta jest sfazowana, przykręcona do profila, wypełniona uniflotem. Po wyschnięciu szpachli nakładam niewielką ilość szpachli, przyklejam fizeline, szpachelką usuwam nadmiar szpachli spod taśmy, na wierz nakładam niewielką ilość szpachli i ściagam nadmiar. Czy patrząc na zdjęcia możecie powiedzieć czy na wierzch powinienem nałożyć więcej szpachli i szerzej czy teraz wystarczy na to łączenie położyć gładź szeroko żeby zgrubienie wyszło minimalne. http://images43.fotosik.pl/1113/394990c6e7fc9f4e.jpg http://images38.fotosik.pl/1103/212b864b3da8ecbf.jpg http://images41.fotosik.pl/1080/0ca19e664a4e4586.jpg http://images49.fotosik.pl/1087/58f568255f2a24cb.jpg
  12. muchrem

    Piece CO Zębiec

    Zastanawiam się nad kupnem tego modelu. Na ile czasu wystarcza zapełniony do pełna węglem piec nim trzeba dołożyć? Ile metrów ogrzewasz i jak ocieplony budynek masz?
  13. muchrem

    garaż

    Blachę mocujemy do łat, łaty do krokiew a krokwy do murłaty którą kładziemy na czubku słupków betonowych. Belkę do słupków mocujemy po bokach płaskownikami przykręcanymi na śruby, jeden koniec mocujemy do belki drewnianej, drugi do słupków betonowych.
  14. Łączenia płyt po szpachlowałem uniflottem z zatopioną fizeliną, przetarłem papierem ściernym i teraz pora na warstwę finiszową. Czy przed finiszem trzeba uniflotta zagruntować? Szpachlowałem też wkręty więc jak przyjdzie gruntować to praktycznie całą płytę trzeba by przelecieć. Czy może wystarczy tylko odkurzyć i można nakładać finisz?
  15. Ja kupiłem zwykłe słupki do siatki jakie można znaleźć i sam sobie dospawałem uchwyty z ceownika do boków słupka.
  16. Mam drabinę krause z opcją schody. W tej drabinie dwa pierwsze elementy stawiamy w formie trójkąta a trzeci element drabiny wysuwamy w górę. W opcji schody ten trzeci element drabiny możemy odwrócić o 180stopni i wtedy zamiast w górę wysuwa sie go w dół i tym samym dopasowujemy drabine na schody. Porównywałem drabinę krause bez tej opcji i jest różnica w budowie. W opcji schody trzeci element drabiny posiada zapinke na dwa szczeble, w opcji bez tylko na jeden szczebel.
  17. Sprostowanie: Spadek 50% na metrze to 50cm Spadek 25% to 25 cm na mb Spadek 2% to 2 cm na 1mb Czyli ile procent spadku to tyle centymetrów na jeden metr.
  18. Profilowałem powrót pexa z obiegu podłogowego aby go podłączyć do rozdzielacza i przez nieuwagę za mocno go zgiąłem i się trochę spłaszczył. Wygięcie wyprostowałem i spłaszczenia nie ma, ale mam pytanie czy tak może pozostać czy sztukować 30cm? Czy pex został uszkodzony wewnątrz?
  19. Wyciszająca czy tłumiąca drgania? Co do drgań to coś z korka, do wyciszenia to nie mam pomysłu.
  20. Izolacja ma zabezpieczać rurki przed tarciem jakie powstaje przy bezpośrednim kontakcie rury z betonem. Rura pod wpływem zmiany temperatury zmienia swoją długość i takie tarcie może spowodować jej uszkodzenie. Oczywiście ogranicza także straty ciepła i zabezpiecza przed roszeniem rury z zimną wodą.
  21. Słupy betonowe do takich konstrukcji mają chyba wymiar 14x14cm, są płaskie na czubku. Na takim słupku kładziemy belkę o wymiarze 14x14cm i do boków słupka oraz belki przykręcamy płaskownik.Do takiej belki montujemy krowkię. Wiata szerokości 4 metrów wiec spadek na tej szerokości przy dachu jednospadowym wystarczy 0,5metra, czyli jedną stronę wiaty robimy 2mwysokości a drugą 2,5metra. Słupki o takiej wysokości bez problemu dostaniemy. 4 metry na wjazd bez podparcia to dużo, może lepiej wjazd podzielić na 3 części i wtedy słupy podporowe będą co 2,7m.
  22. Na tej stronie widziałem zdjęcie takiego budynku. http://mucha.waw.pl/wzory.html Co do prądu to nie wiem. W takim budynku woda ci zimą zamarznie i rozwali wodomierz. Chyba potrzebujesz studzienkę na wodomierz.
  23. Temat o podbitce ze zdjęciami montażu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=95172
  24. Jeśli otwór jest już wymurowany to nie wiele się da zrobić. Bramę segmentową montuje się do lica muru wewnątrz garażu. Po montażu można przykleić 5cm styropianu pomniejszając światło wjazdu, albo pogodzić się z mostkiem termicznym przy bramie. Innego patentu nie ma, trzeba by na etapie murowania odpowiednio wymurować otwór w ścianie nośnej względem ściany osłonowej.
  25. Kupiłem taki rozdzielacz z termostatycznym zaworem mieszającym i pompą: http://images49.fotosik.pl/653/d07ce1ca3bed1bdf.jpg W domu będę miał rozdzielacz na 9 obwodów na grzejniki i 6 obwodów z powyższym rozdzielaczem na podłogówkę. Oba rozdzielacze będą znajdować się w jednym pomieszczeniu. Z kotłowni będzie rura miedziana 28 zasilająca oba rozdzielacze. Przy piecu będzie pompa do pchania wody w obieg. Czy jeśli pompa przy piecu nie będzie pracować to pompa przy rozdzielaczu pociągnie sobie wodę? Czy od kotłowni powinny być niezależne rury zasilające każdy rozdzielacz? Wolałbym jednak z jednym obiegiem rurą miedzianą 28 rozdzieloną na dwa rozdzielacze. Czy może się ktoś wypowiedzieć w tej kwestii?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...