Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MirasII

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MirasII

  1. MirasII

    Specjaliści od DGP - pomóżcie

    Ale rozumiem że strop jest wykończony od wewnatrz np. karton-gipsem, szczelnie i zaszpachlowane styki.
  2. MirasII

    Specjaliści od DGP - pomóżcie

    Wygląda że wystarczające, więc w gre wchodzą najbardziej straty ciepła w rurach rozprowadzających - zobacz jak mocno spada temp w funkcji długości rury, a dwa to uszczelnienie ocieplenia stropu - poprawic najstaranniej jak sie da, równiez ułożenie paroizolacji. Teoretyczne przy takiej wartości zapotrz. energ. użytkowej powinieneś mieć bardzo ciepło. Ja mam ten sam wkład, zapotrz. en. uzyt 98,9 i jak normalnie pale to mam od 22 st w salonie do 20 na poddaszu. Turbina 800 m.sz. i zużycie drewna ok. 1,5 m/ m-c. - świeża wilgotna brzoza i troche rocznego dębu.
  3. MirasII

    Specjaliści od DGP - pomóżcie

    Raz że tracisz na poddaszu a dwa że nie całe ciepło wytworzone przez kominek jest transportowane przez powietrze - część niechybnie idzie w komin.
  4. MirasII

    Specjaliści od DGP - pomóżcie

    No to zajrzyj do przeklinanego Świadectwa Charakterystyki Energetycznej ( zakładam że masz i jest zrobione rzetelnie) i sprawdź jakie masz roczne jednostkowe zapotrzebowanie na energie użytkową. Pomnóż to przez powierzchnię, podziel to przez 270 dni, 24 godz i z grubsza porównaj ze strumieniem ciepła dostarczanym przez ogrzane powietrze do wylotów w pokojach - szacuję że to ok 6 kW.
  5. MirasII

    Specjaliści od DGP - pomóżcie

    Jeśli jest by-pass to miesza przed turbina gorące powietrze z zimnym i ogranicza temp. właśnie do 80 st. ja tak mam zrobione, tylko mierze temperaturę przed by-passem. Nie mam dodatkowego blaszanego płaszcza nad wkładem, w jakim celu się go robi? Żeby przyspieszyć prędkość powietrza przy samym wkładzie?
  6. WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH SHELL: JAKIE STAWKI ZA M2 WYLEWEK? DZIĘKI I POZDRAWIAM[/b] 12 - 13zł / m.kw ( miksokret bez materiałów) + 1-2 zł za ulożenie styropianu, tak sobie życza na wejscie.
  7. MirasII

    GRUPA OPOLSKA

    WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH SHELL: JAKIE STAWKI ZA M2 WYLEWEK? DZIĘKI I POZDRAWIAM[/b] 12 - 13zł / m.kw ( miksokret bez materiałów) + 1-2 zł za ulożenie styropianu, tak sobie życza na wejscie.
  8. ma ktoś namiar na ekipę od wylewek z miksokretem? jka aktualnie wyglądają ceny? pozdrawiam
  9. MirasII

    GRUPA OPOLSKA

    ma ktoś namiar na ekipę od wylewek z miksokretem? jka aktualnie wyglądają ceny? pozdrawiam
  10. jest jeszcze kwestia kondensacji pod szybko stygnacym pokryciem, jest rozszerzalnośc termiczna blachy przykręconej wkrętami, które ją perforują, no i najwiekszy hit - kiedys ( nie wiem jak teraz) w warunkach gwarancji na bkachy nie jedna firma pisała że blacha nie może miec kontaktu z mokrym lub impregnowanym drewnem lub ptasimi odchodami. A uszkodzenie powierzchni mniejszej niż 5 % nie stanowi podstawy roszczeń gwarancyjnych! A mit o obciążeniu więźby szerzą laicy lub niedouczeni pseudofachowcy, bo douczeni wiedzą że więźba ma wytrzymać obciążenia od pokrycia + wiatr + śnieg. A w tym wszystkim ciężar nawet najcięższego pokrycia to poniżej 20% sumy obciążeń. PS. Żeby nie było niedomówień, dachami już się długo nie zajmuję, nie mam w tym żadnego interesu - przedstawiam fakty.
  11. A po co? Jeżeli jest wilgoc to pomoże na krótko, więc trzeba zlikwidować wilgoć. Jesli jest sucho to po kiego grzyba?
  12. Dokładnie tak, może nie ma tam takiego jak w naszym klimacie rozkładu temperatur w przegrodach, które wpływają na kondensacje, przemarzanie itp. ale cisnie mi sie na mysl : a na zime zjedz se kożuch, a nie ubieraj go a swoją droga to "znawców" od grzania ścian czy fundamentów zapytam: czy grzanie ciepłego nie jest podobne do nalewania do pełnego? takie mam spostrzeżenia przy browarku
  13. Przepraszam, ale czy ogrzewanie przypadkiem nie ma wyrównać strat ciepła przez przegrody? Jesli tak to przestańcie wyliczac to na m.kw., bo czy na bude z dykty potrzeba takiego samego grzejnika jak na bude ze ścianami o U= 0,15 W/m.kw*K ? Sorry, ale ostatnio wk...wił mnie gość od systemów grzewczych, bo nic nie wiedząć z czego buduje i jak ocieplam wyliczał mi kosmiczne zużycie ciepła na m.kw. I co najgorsze nic nie rozumiał co do niego mówie. Może czyta forum Muratora???
  14. Tez sie wybieram do Chorzowa.
  15. Dzieki za komentarz, ale : po pierwsze to wlasnie pytalem czy ktos zna jeszcze jakiegos producenta/ dystrybutora, po drugie to bardziej mnie interesuje jakosc schodow niz stronki ich sprzedawcy.
  16. Jak w temacie, znalazlem jedna firme co to oferuje, podobno wychodzi polowa kosztow ale jeszcze nie robilem kalkulacji. http://www.umakow.pl zna ktos jeszcze inne?
  17. Przyjme ziemie, Siolkowice kolo Opola. Warunki transportu do uzgodnienia
  18. Zgadzam sie z powyzszym, mam po 5 tygodniach od wbicia lopaty zalany strop, to kwestia wykonawcow i koordynacji dzialan. Znam ludzi ktorzy zbudowali w mniej niz rok. oczywiscie pamietac nalezy o wilgoci technologicznej ale na to tez sa sposoby.
  19. Kol. hes jest zwolennikiem różnych, zazwyczaj niesprawdzonych, teorii,
  20. z czytaniem ze zrozumieniem masz problem, pisalem ze widza ze szkoly sredniej, a rosa jak zawsze bylo i bedzie jest z powietrza, w powietrzu w normalnych warunkach zawsze jest para wodna, jak sie to powietzre ochlodzi to osiagajac temp punktu rosy ta para sie wykrapla, dlatego istotny jest rozklad temperatur w przegrodzie zeby temp punktu rosy nie pojawiala sie tam skad wykroplona wilgoc nie bedzie miala mozliwosci odparowania. no chyba ze stworzysz w scianie proznie i powietrza tam nie bedzie. zreszta rob jak chcesz, ja tak nigdy nie zrobie i tyle w temacie. ps widze ze szybko poprawiasz posty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...