Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

luckyls

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez luckyls

  1. Proszę o pomoc w sprawie ocieplenia stropu. Poddasze będzie użytkowe i od góry poszczególne warstwy wyglądają następująco: - panele - pianka pod panele - styropian 2,5 cm wraz z ogrzewaniem podłogowym - klej do styropianu - płyta OSB 22 mm - filc 6 mm - wiązar 250 mm (pomiędzy wiązarami wełna lambda 0,44 - 2 warstwy po 15 cm) - sznurowanie - tutaj zostaje coś o co się pytam ok 30 cm (przestrzeń technologiczna, na tej wysokości jest wieniec i będzie on zamknięty w tej przestrzeni) Bezpośrednio pod wiązarami będą prowadzone przewody wentylacji mechanicznej. Do wiązarów zamontuje wieszaki i do nich kratownicę. Do kratownicy oczywiście płyty GK. 1. W tej przestrzeni ok 30 cm przy wieńcu mam zamiar umieścić 2 warstwy wełny 15 cm, ale czy w większym oddaleniu od wieńca też muszą dawać wełnę, czy można tę przestrzeń pozostawić pustą? 2. Gdzie dać folię paroizolacyjną i czy w ogóle ją dawać jeżeli poddasze będzie ogrzewane na środku jak to wynika z załącznika ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Proszę też o pomoc w sprawie ocieplenie dachu. Obecnie mam już położoną dachówkę pod nią łaty kątrłaty i membrana wysoko paroprzepuszczalna. Przekrój wiązara w załączniku. odcinek 1-6 i 6-11 ma szerokość 22cm - mam zamiar w tym miejscu położyć wełnę 15 cm lambda 0,44 odcinek 3-4 i 8-9 ma szerokość 22cm + 15cm - mam zamiar w tym miejscu położyć dodatkowo wełnę 15 cm lambda 0,44 (łącznie 30 cm wełny) odcinek 3-13 i 9-16 ma szerokość 17cm - mam zamiar w tym miejscu położyć wełnę 15 cm lambda 0,44. odcinek 4-8 ma szerokość 22cm - mam zamiar w tym miejscu położyć wełnę 15 cm lambda 0,44. W skrócie 2 połacie dachu będą ocieplone wełną 15 cm 0,44 i pomieszczenie użytkowe dookoła dodatkowo 15 cm 0,44 3. Czy tak zrobione ocieplenie wystarczy, czy tam gdzie jest 22 cm lepiej dołożyć 5cm wełny 0,44, czy może jakoś inaczej macie to rozwiązane? 4. Czy na skosach pomieszczenia użytkowego 3-4 i 8-9 (30 lub 35 cm wełny 0,44) mogę zamocować bezpośrednio OSB do wiązara i na to płytę GK czy lepiej robić ruszt; na ruszt 5 cm wełny 0,44 i dopiero płytę GK? (łącznie 35 lub 40 wełny 0,44)?
  2. Na chwile obecną jestem przekonany do zakupu duoparkietu Jesion termo koniak firmy Finishparkiet. Proszę o opinie czy warto kupować produkt tej firmy czy raczej poszukac innego producenta (jakiego)? Zalezy mi na warstwie użytkowej, a w Finishparkiet jest 6,5mm. Jak ma sie sprawa z twardoscia lakieru, czy trzeba poprawiac fabryke i jeszcze raz lakierowac czy wystarczy zabezpieczyc srodkami konserwujacymi np firmy lobo?
  3. Witam. Mam zamiar kupić do mieszkania Finishparkiet Jesion thermo koniak i sam go położyć. Zastanawiam sie tylko na jaki klej najlepiej go przykleic. Podłożem bedzie 25mm płyta OSB, najpierw ją zeszlifuję. Myśle że następnie wypadałoby zagruntować czymś powierzchnię i dopiero na tak przygotowaną powirzchnię dopiero przyklejać drewno. Po przeczytaniu kilku tematów dotyczących układania drewna doszedłem do wniosku ze mogę kupić: podkład: WAKOL D 3074 klej: Wakol k 400 Prosze znawców o wypowiedzenie sie czy dokonałem słusznego wyboru. I jeszcze jedna sprawa; prosze również zaproponować jakiś rozpuszczalnik do kleju (tak na wypadek zaplamienia deszczułek podczas klejenia).
  4. Drewno 9% podłoże max2%. Otoczenie około 20C i 40-60% a drewno będzie stabilne. Termo jesion jak każdy inny gatunek termicznie modyfikowany nie jest odporny na promienie UV i z latami szarzeje. To musisz wiedziec. Poza tym jest stabilny. Tyle tylko, że liczy się również spód tej dwuwarstwówki. Jeżeli podłoże będzie źle przygotowane to stabilnośc na niewiele się zda. Podobnie z dębem wędzonym stabilnośc jak zwykłego dębu, również szarzeje pod wpływem promieniowania UV. Wszyscy się martwią o stabilnośc drewna ale tylko jeden narazie z forumowiczów napisał, że sobie poradzi z klimatem w jakim drewno powinno przebywac. jezeli potrafisz albo raczej zechcesz tego pilnowac to będzie ci się lepiej żyło (zdrowiej) a drewno podziękuje ci piękną równą taflą. ____________________________________________________ vanitas vanitatum et omnia vanitas Wnętrze jest bardzo jasne więc będzie dużo UV. Polecasz więc poszukać innego gatunku drewna niż jesion thermo? Czy może szarzenie drewna nie będzie az tak bardzo uciązliwe (1 ton lub 2)? Tak jak pisałem podoba mi sie ciemna złoto brązowa kolorystyka, a nie przepadam za czerwienią. Może jest jakiś inny gatunek drewna który ma podobną kolorystykę i nie jest dużo droższy i ma dobre parametry techniczne. Widziałem tez w kilku miejscach merbau ale jakies takie czerwonawe wszystkie probki byly. Rozumiem że orzecha amerykańskiego wogóle nie polecacie szczególnie w wersji lamparkiet - tzw lamelki o wymiarach ok (gr x szer x dł) 10 x 66 x 200-350.
  5. Witam, zamierzam położyć jakieś drewno na płyty OSB. Mówiąc jakieś to do końca jeszcze nie zdecydowałęm sie czy to ma być lity parkiet czy finishparkiet. Nie chciałbym kupować czegoś co ma mniej niz 4mm warstwy użytkowej. Z kolorystyki to podoba mi się orzech amerykański (widziałem tylko baltic wood) - ale tam jest 3,6mm, a wogole to dosc drogie drewno, jesion thermo koniak - finishparkiet, oraz dąb wędzony (tez dość drogo). Proszę o opinię jak sie sprawują te gatunki drewna na podłodze w wersji finishparkiet? (wiem że parkiet jest lepszy, ale też droższy). A co myślićie o produkcie zwanym lamparkiet, piszą że jest to tańsza wersja parkietu, a jak pisałem podoba mi się orzech amerykańśki to znalazłęm go w wersji lamparkiet http://allegro.pl/item446188376_parkiet_orzech_za_52_zl_m2_najtaniej.html. Czy warto wogóle inwestować w podłogę z orzecha skoro to jest dość niestabilne drewno i to jeszcze w wersji lamparkiet? Czy może lepiej kupić finishparkiet jesion thermo koniak?
  6. luckyls

    Grupa Szczecińska

    Znajomy tez zamierza budować sie. wybrał podobny projekt do mojego, też prosty. Za robociznę zawołali u niego 44k, a materiały jak liczył w exelu to wyszło ok 130k, wiec całość będzie ok 200k. Stan surowy zamknięty. Działke bede mial o wiele tansza ok 50k bez mediów (ok 1000m2), wiec nawet jak zajdzie potrzeba głębokich odwiertów to w kwocie 100k powinienem się zmieścić. Odległosć ok 30 km od centrum.
  7. Znajomy tez zamierza budować sie. wybrał podobny projekt do mojego, też prosty. Za robociznę zawołali u niego 44k, a materiały jak liczył w exelu to wyszło ok 130k, wiec całość będzie ok 200k. Stan surowy zamknięty. Działke bede mial o wiele tansza ok 50k bez mediów (ok 1000m2), wiec nawet jak zajdzie potrzeba głębokich odwiertów to w kwocie 100k powinienem się zmieścić. Odległosć ok 30 km od centrum.
  8. Witam, niedawno zmieniłem zamiar i zamiast kupować mieszkanie chciałbym postawić dom. Bardzo spodobał mi sie projekt OLIWKA Zastanawiam sie jaką kwotą muszę dysponować aby zamieszkać w takim domu. Bryła jest zwarta dach dwuspadowy, wiec nie powinny być bardzo wysokie. Plan mam taki aby zatrudnić firmę do wybudowania stanu surowego zamkniętego, ale wykończenie chciałbym zrobić sam i na razie tylko parteru, założenie instalacji również zleciłbym fachowcom. Cała góra ma na razie pozostać zamknięta i być nieużywana (stan surowy zamknięty z podprowadzeniem tylko instalacji na pietro, bez ich rozprowadzenia, bez ścianek działowych nawet, bez kaloryferów, podłów, łazienki itp). Wejście na góre stanowiłyby schody rozkładane, takie za ok 300 zł. Z garażu tez bym zrezygnował. Jaki jest orientacyjny koszt postawienia całości i wykończenia parteru zgodnie z założeniami. Kominka tez na razie bym nie robił, ewentualnie zostawiłbym komin, aby mozna bylo w przyszłości sie tym zająć. Rozważałem też postawienie domu w innej technologi aby bylo taniej np szkieletowa. Dom mialby stanac w woj. zachodniopomorskim wiec ceny robocizny nie bylyby chyba bardzo wyskokie jak np w Warszawie.
  9. luckyls

    Grupa Szczecińska

    Podpisuję się rękami i nogami.... ale luckyls mi kogoś przypomina. pamiętam Ciebie Kamilu, jak zaczynałeś budowę... też miałeś wizje... i wyszło inaczej (zachowałem stare maile ) potem życie skorygowało twoje i moje plany, tyle, że my nie planowaliśmy syzyfowej pracy z motyką na księżyc... Dajmy ludziom szanse i zobaczymy.... Może to my nie mamy racji Dlaczego twierdzisz ze porywam sie z motyką na księżyc? Czyzbym zbyt optymistycznie przyjął założenia kosztowe? Poprostu nie rozumiem tego stwierdzenia z motyką na księzyc. Według mnie mieszkanie na parterze domku z poddaszem, czyli z mozliwoscia rozbudowy za kwote ok 300 tys na ok 78m2 (powierzchnia parteru), jest lepsze niz mieszkanie w bloku lub kamienicy za taka sama kwote na podobnym metrazu. Obawiam sie tylko czy ta kwota wystarczy, lecz z wypowiedzi wynika ze sa dosc duze szanse na to ze sie mozna zmiescic w tej kwocie.
  10. Podpisuję się rękami i nogami.... ale luckyls mi kogoś przypomina. pamiętam Ciebie Kamilu, jak zaczynałeś budowę... też miałeś wizje... i wyszło inaczej (zachowałem stare maile ) potem życie skorygowało twoje i moje plany, tyle, że my nie planowaliśmy syzyfowej pracy z motyką na księżyc... Dajmy ludziom szanse i zobaczymy.... Może to my nie mamy racji Dlaczego twierdzisz ze porywam sie z motyką na księżyc? Czyzbym zbyt optymistycznie przyjął założenia kosztowe? Poprostu nie rozumiem tego stwierdzenia z motyką na księzyc. Według mnie mieszkanie na parterze domku z poddaszem, czyli z mozliwoscia rozbudowy za kwote ok 300 tys na ok 78m2 (powierzchnia parteru), jest lepsze niz mieszkanie w bloku lub kamienicy za taka sama kwote na podobnym metrazu. Obawiam sie tylko czy ta kwota wystarczy, lecz z wypowiedzi wynika ze sa dosc duze szanse na to ze sie mozna zmiescic w tej kwocie.
  11. luckyls

    Grupa Szczecińska

    A w domu to myślisz, że wiesz?? Ej - masz oszczędzać a nie trwonić kasę. Za taką wycenę zapłacisz od 500 zł a i tak mało ci to da. Nie stać cię. Excel i jedziesz. Jak chcesz to ci podeślę mojego excela. Fakt może nie taras ale przynajmniej zielona trawka - narzeczona jest architektem krajobrazu, więc na pewno coś wymyśli żeby było tanio i ładnie. A grila na poczatku mozna miec przeciez blaszanego:) - takiego za kilkadziesiąt zł. Co do sąsiadów to dla mnie jest wielką różnicą mieć sąsiada kilka-kilkanaście metrów od siebie, a kilkadziesiąt centymetrów za scianą, przez którą słychać rozmowy wieczorami. Fakt wycena może kosztować ale pozwoli mi sie lepiej zorientowac w kosztach, natomiast, co do exela to chyba by to żart z twojej strony (chyba ze masz jakies fajne skrypty porobine to wtedy chetnie skorzystam). Sam natomiast moge sobie zrobic kosztorys na podstawie normy pro.
  12. A w domu to myślisz, że wiesz?? Ej - masz oszczędzać a nie trwonić kasę. Za taką wycenę zapłacisz od 500 zł a i tak mało ci to da. Nie stać cię. Excel i jedziesz. Jak chcesz to ci podeślę mojego excela. Fakt może nie taras ale przynajmniej zielona trawka - narzeczona jest architektem krajobrazu, więc na pewno coś wymyśli żeby było tanio i ładnie. A grila na poczatku mozna miec przeciez blaszanego:) - takiego za kilkadziesiąt zł. Co do sąsiadów to dla mnie jest wielką różnicą mieć sąsiada kilka-kilkanaście metrów od siebie, a kilkadziesiąt centymetrów za scianą, przez którą słychać rozmowy wieczorami. Fakt wycena może kosztować ale pozwoli mi sie lepiej zorientowac w kosztach, natomiast, co do exela to chyba by to żart z twojej strony (chyba ze masz jakies fajne skrypty porobine to wtedy chetnie skorzystam). Sam natomiast moge sobie zrobic kosztorys na podstawie normy pro.
  13. @ piotriwa Prosze jeszcze raz o informacje poniewaz nic nie dotarlo na priv.
  14. luckyls

    Grupa Szczecińska

    Poczytałem wszystkie posty związane z tym tematem, kończę budowę i powiem Ci, daj Ty se spokój... bzdury piszesz. poczytaj sobie na tym forum to i owo... Potem porozmawiaj z ludźmi którzy już coś zbudowali i przeszli tą gehennę... potem policz ile masz kasy. Następnie zrób jeszcze raz dokładny kosztorys, potem dodaj do tego minimum połowę, potem zorganizuj sobie źródło na drugą połowę, tak awaryjnie i dopiero wtedy zacznij działać. jak się tak siądzie i pomarzy, to wszystko wygląda pięknie. Ale czarna magia jest gdzieś tam ukryta i wyjdzie dopiero wtedy jak zaczniesz budować... My, inwestorzy zaprawieni w boju, o nie których sprawach szybko zapominamy i nie dzielimy się tym. Mówię o nerwach związanych z pierdołami... milionami telefonów, tonami benzyny wypalonej w poszukiwaniu tańszych, zazwyczaj gorszych materiałów. Bezsensownych wydatkach, nie planowanych (1600 zł za prąd za dwa miesiące..) itd. A mieszkanie na placu budowy to, jak już pisałem, bardzo chory pomysł, zwłaszcza z dzieckiem. Pojęcia nie masz chyba o tym jak wygląda dom w budowie.... Może lepiej postawić przyczepę kampingową i w niej mieszkać, a w tym czasie budować dom. Jeśli nie rozprowadzisz instalacji elektrycznej czy ogrzewania na piętrze to ile zaoszczędzisz? Grosze! Największy koszt to piece, pompy, grzejniki itd. Parę rurek to żadna oszczędność.W takiej popierdółce jak ładna skądinąd "OLIWKA", poddasze, to jakby resztka pracy.... Wiem, że można żyć z kalkulatorem na nosie, ale tak czy siak nie oszczędzisz. Jak napisał Kamil "kammaje", nie oszczędzasz, a tracisz i odkładasz na później to co musisz zrobić i tyle. Nie myśl, że krzyczę na ciebie, ale kubeł zimnej wody nie zaszkodzi. Taka przyjacielska rada od obcego kogoś, kto ma mokry łeb... Pozdrawiam! Wcale nie mysle ze na mnie krzyczysz. Ale tak jak pisalem zycie na budowie odpada bo moge sie przeprowadzic na ten czas (na pare tygodni za rok lub kilka lat). Co do oszczednosci to mysle ze moga wyniesc kilkadziesiat tysiecy (schody+podlogi+instalacje+grzejniki+scianki dzialowe+wykonczenie lazienki+wykonczenie pokoi) wiec to nie jest tylko kilka rurek. A decyzje taka podjalem ze wzgledu na to ze obawiam sie o koszta ktore moga byc w tej chwili dla mnie za wysokie, a za jakis czas bede mogl wrocic do tego tematu i wykonczyc calosc. Co do zamieszaknia w mieszkaniu: ceny mieszkan sa dosc wysokie i kupno 70-80m mieszakania 3 pokoje to wydatek ok 300k do tego nalezy doliczyc remont nastepne kilkanascie tysiecy lub wiecej no i najwiekszy minus brak dzialki i mozliwosci wyjscia na taras, pogrilowania i innych przyjemnosci, no i nie wiadomo na jakich sasaidow trafisz. Mysle wiec ze za podobna kwote mozna miec wlasny domek bez minusow mieszkania. Nie wiem tylko dokladnei za jaka kwote, bo zadna firma nie zrobila mi jeszcze wyceny (dopiero zaczynam sie interesowac tym tematem). Według srednich cen gus w IV kwartale 2007 koszt budowy domu pod klucz byl mniejszy niz 3000/m2, a w III kwartale 2007 ok 3300/m2 wiec ceny "niby" spadaja. Przy zalozeniu ze znajde w miare tania firme cześć prac wykonam samodzielnie i nie bedze wykanczal poddasza jest szansa zaoszczedzic troche. Metraż calości 123 * 3000 = 369 tys - (jakas zaoszczedzona kwota) ~ 300 tys. taki sa na razie moje szacunki (bardzo wstępne) Moze znacie jakies namiary na w miare sensowne firmy ktore moglyby zrobic wycene?
  15. Poczytałem wszystkie posty związane z tym tematem, kończę budowę i powiem Ci, daj Ty se spokój... bzdury piszesz. poczytaj sobie na tym forum to i owo... Potem porozmawiaj z ludźmi którzy już coś zbudowali i przeszli tą gehennę... potem policz ile masz kasy. Następnie zrób jeszcze raz dokładny kosztorys, potem dodaj do tego minimum połowę, potem zorganizuj sobie źródło na drugą połowę, tak awaryjnie i dopiero wtedy zacznij działać. jak się tak siądzie i pomarzy, to wszystko wygląda pięknie. Ale czarna magia jest gdzieś tam ukryta i wyjdzie dopiero wtedy jak zaczniesz budować... My, inwestorzy zaprawieni w boju, o nie których sprawach szybko zapominamy i nie dzielimy się tym. Mówię o nerwach związanych z pierdołami... milionami telefonów, tonami benzyny wypalonej w poszukiwaniu tańszych, zazwyczaj gorszych materiałów. Bezsensownych wydatkach, nie planowanych (1600 zł za prąd za dwa miesiące..) itd. A mieszkanie na placu budowy to, jak już pisałem, bardzo chory pomysł, zwłaszcza z dzieckiem. Pojęcia nie masz chyba o tym jak wygląda dom w budowie.... Może lepiej postawić przyczepę kampingową i w niej mieszkać, a w tym czasie budować dom. Jeśli nie rozprowadzisz instalacji elektrycznej czy ogrzewania na piętrze to ile zaoszczędzisz? Grosze! Największy koszt to piece, pompy, grzejniki itd. Parę rurek to żadna oszczędność.W takiej popierdółce jak ładna skądinąd "OLIWKA", poddasze, to jakby resztka pracy.... Wiem, że można żyć z kalkulatorem na nosie, ale tak czy siak nie oszczędzisz. Jak napisał Kamil "kammaje", nie oszczędzasz, a tracisz i odkładasz na później to co musisz zrobić i tyle. Nie myśl, że krzyczę na ciebie, ale kubeł zimnej wody nie zaszkodzi. Taka przyjacielska rada od obcego kogoś, kto ma mokry łeb... Pozdrawiam! Wcale nie mysle ze na mnie krzyczysz. Ale tak jak pisalem zycie na budowie odpada bo moge sie przeprowadzic na ten czas (na pare tygodni za rok lub kilka lat). Co do oszczednosci to mysle ze moga wyniesc kilkadziesiat tysiecy (schody+podlogi+instalacje+grzejniki+scianki dzialowe+wykonczenie lazienki+wykonczenie pokoi) wiec to nie jest tylko kilka rurek. A decyzje taka podjalem ze wzgledu na to ze obawiam sie o koszta ktore moga byc w tej chwili dla mnie za wysokie, a za jakis czas bede mogl wrocic do tego tematu i wykonczyc calosc. Co do zamieszaknia w mieszkaniu: ceny mieszkan sa dosc wysokie i kupno 70-80m mieszakania 3 pokoje to wydatek ok 300k do tego nalezy doliczyc remont nastepne kilkanascie tysiecy lub wiecej no i najwiekszy minus brak dzialki i mozliwosci wyjscia na taras, pogrilowania i innych przyjemnosci, no i nie wiadomo na jakich sasaidow trafisz. Mysle wiec ze za podobna kwote mozna miec wlasny domek bez minusow mieszkania. Nie wiem tylko dokladnei za jaka kwote, bo zadna firma nie zrobila mi jeszcze wyceny (dopiero zaczynam sie interesowac tym tematem). Według srednich cen gus w IV kwartale 2007 koszt budowy domu pod klucz byl mniejszy niz 3000/m2, a w III kwartale 2007 ok 3300/m2 wiec ceny "niby" spadaja. Przy zalozeniu ze znajde w miare tania firme cześć prac wykonam samodzielnie i nie bedze wykanczal poddasza jest szansa zaoszczedzic troche. Metraż calości 123 * 3000 = 369 tys - (jakas zaoszczedzona kwota) ~ 300 tys. taki sa na razie moje szacunki (bardzo wstępne) Moze znacie jakies namiary na w miare sensowne firmy ktore moglyby zrobic wycene?
  16. luckyls

    Grupa Szczecińska

    Myśle dokładnie jak Ty Didi. Instalacje bedą podprowadzone na góre natomiast nie będa tam rozprowadzone, ze schodów chce zrezygnować, a zamiast tego jakis właz na górę, taki jak do wejscia na strych czy coś podobnego (takie rozkładane schody). Co do mieszkania z dzieckiem na budowie to sie nie obawiam, bo jak już pisałem wcześniej mam możliwośc sie wyprowadzić nawet na pare tygodni. Poddasze tez bede wykanczal jak Twoj szwagier "za jakis czas", tez wole mieszkac w calkowicie wykonczonym parterze niz w prowizorce na parterze i poddaszu. Na wykonczenie parteru i poddasza raczej nie wytarczy kasy. A sam parter jest bardziej realny. Znajomi co maja firme zatrudniajaca kilka osob, zajmuja sie zakladaniem ogrodow i ich pielegnacja mowia ze gardena to najwiekszy syf jaki moze byc, ze z gardeny to jedynie sekatory sa dobre. Nie pamieam co polecali, ale napewno odradzali gardene.
  17. Myśle dokładnie jak Ty Didi. Instalacje bedą podprowadzone na góre natomiast nie będa tam rozprowadzone, ze schodów chce zrezygnować, a zamiast tego jakis właz na górę, taki jak do wejscia na strych czy coś podobnego (takie rozkładane schody). Co do mieszkania z dzieckiem na budowie to sie nie obawiam, bo jak już pisałem wcześniej mam możliwośc sie wyprowadzić nawet na pare tygodni. Poddasze tez bede wykanczal jak Twoj szwagier "za jakis czas", tez wole mieszkac w calkowicie wykonczonym parterze niz w prowizorce na parterze i poddaszu. Na wykonczenie parteru i poddasza raczej nie wytarczy kasy. A sam parter jest bardziej realny. Znajomi co maja firme zatrudniajaca kilka osob, zajmuja sie zakladaniem ogrodow i ich pielegnacja mowia ze gardena to najwiekszy syf jaki moze byc, ze z gardeny to jedynie sekatory sa dobre. Nie pamieam co polecali, ale napewno odradzali gardene.
  18. luckyls

    Grupa Szczecińska

    Gdyby czas biegł do tyłu, to może i by zaoszczędził... Mowiac o oszczednosciach, mam na myslil wydatki ktore bedzie trzeba poniesc "do momentu aby zamieszkac na parterze", zdaje sobie sprawe z tego ze ceny materialow, robocizny i inflacja pojdzie w gore co w jakis sposob zwiekszy cene wykonczenia poddasza, w stosonku do ceny którą poniósłbym na dzien dzisiejszy. Jednakze na te chwile bez wykonczenia poddasza jest taniej niz z wykonczeniem (wlasnie o takiej oszczednsci mowie).
  19. Gdyby czas biegł do tyłu, to może i by zaoszczędził... Mowiac o oszczednosciach, mam na myslil wydatki ktore bedzie trzeba poniesc "do momentu aby zamieszkac na parterze", zdaje sobie sprawe z tego ze ceny materialow, robocizny i inflacja pojdzie w gore co w jakis sposob zwiekszy cene wykonczenia poddasza, w stosonku do ceny którą poniósłbym na dzien dzisiejszy. Jednakze na te chwile bez wykonczenia poddasza jest taniej niz z wykonczeniem (wlasnie o takiej oszczednsci mowie).
  20. luckyls

    Grupa Szczecińska

    orientacyjnie szykuj przynajmniej 300 000 pln. firmę bierz do stanu surowego otwartego, okna i drzwi niech lepiej wstawiają fachowcy producenta. co do wykończenia na raty to... trochę bez sensu. po pierwsze lepiej najpierw wykończyć górę, oszczędzicie sobie masy syfu budowlanego, jak w końcu się za to weźmiecie. jeśli nawet to trzeba robić od razu instalacje, bo potem w trakcie przyłączania nowej części trzeba będzie wyłączyć całość... a pewnie będziecie chcieli normalnie mieszkać. no i z garażu nie rezygnowałbym tak szybko, w domu bez piwnicy jest to bardzo przydatne pomieszczenie Chce wykonczac na raty ze wzgledu na oszczednosci - zawsze to conajmniej kilkanascie tysiecy. Instalacji bym na poczatku nie prowadzil na pietro z tego samego powodu. A fakt ze trzeba byloby odlaczyc wszystko przy dokladaniu instalacji na pietrze nie przeraza mnie. Mam mozliwosc wyprowadzenia sie na kilka tygodni. Obecnie moja rodzina to 2 osoby, a w przyszlosci 2+1. Garaz docelowo mialby powstac ale z uwagi na finanse bedzie dobudowany w pozniejszym czasie. Mysle ze w ten sposob udaloby sie zaoszczedzic kilkadziesiat tysiecy (30-35 moze nawet wiecej - schodow tez nie bedzie na pietro). Wykonczeniem zajalbym sie sam z rodzina (ojciec zajmuje sie wykonczeniami: malowanie, plytki, panele itp.) Biorąc pod uwagę powyższe czy można liczyć ze uda sie postawic ten dom za około 250 000? @Radek0 Czy cena 70 tys stan surowy z dachem oznacza samą konstrukcję dachową czy moze juz z pokryciem? Rozumiem ze jest to stan surowy otwrty. Czy w tej cenie jest tez ujety stan surowy garażu wraz z dachem? Czy w 130 tys są ujęte schody na pietro i wszystkie materialy potrzebne na wykonczenie pietra?
  21. orientacyjnie szykuj przynajmniej 300 000 pln. firmę bierz do stanu surowego otwartego, okna i drzwi niech lepiej wstawiają fachowcy producenta. co do wykończenia na raty to... trochę bez sensu. po pierwsze lepiej najpierw wykończyć górę, oszczędzicie sobie masy syfu budowlanego, jak w końcu się za to weźmiecie. jeśli nawet to trzeba robić od razu instalacje, bo potem w trakcie przyłączania nowej części trzeba będzie wyłączyć całość... a pewnie będziecie chcieli normalnie mieszkać. no i z garażu nie rezygnowałbym tak szybko, w domu bez piwnicy jest to bardzo przydatne pomieszczenie Chce wykonczac na raty ze wzgledu na oszczednosci - zawsze to conajmniej kilkanascie tysiecy. Instalacji bym na poczatku nie prowadzil na pietro z tego samego powodu. A fakt ze trzeba byloby odlaczyc wszystko przy dokladaniu instalacji na pietrze nie przeraza mnie. Mam mozliwosc wyprowadzenia sie na kilka tygodni. Obecnie moja rodzina to 2 osoby, a w przyszlosci 2+1. Garaz docelowo mialby powstac ale z uwagi na finanse bedzie dobudowany w pozniejszym czasie. Mysle ze w ten sposob udaloby sie zaoszczedzic kilkadziesiat tysiecy (30-35 moze nawet wiecej - schodow tez nie bedzie na pietro). Wykonczeniem zajalbym sie sam z rodzina (ojciec zajmuje sie wykonczeniami: malowanie, plytki, panele itp.) Biorąc pod uwagę powyższe czy można liczyć ze uda sie postawic ten dom za około 250 000? @Radek0 Czy cena 70 tys stan surowy z dachem oznacza samą konstrukcję dachową czy moze juz z pokryciem? Rozumiem ze jest to stan surowy otwrty. Czy w tej cenie jest tez ujety stan surowy garażu wraz z dachem? Czy w 130 tys są ujęte schody na pietro i wszystkie materialy potrzebne na wykonczenie pietra?
  22. luckyls

    Grupa Szczecińska

    Witam, niedawno zmieniłem zamiar i zamiast kupować mieszkanie chciałbym postawić dom. Bardzo spodobał mi sie projekt OLIWKA http://www.domfort.eu/?p=szczegoly&id=182&o=rzuty Zastanawiam sie jaką kwotą muszę dysponować aby zamieszkać w takim domu. Bryła jest zwarta dach dwuspadowy, wiec nie powinny być bardzo wysokie. Plan mam taki aby zatrudnić firmę do wybudowania stanu surowego zamkniętego, ale wykończenie chciałbym zrobić sam i na razie tylko parteru, założenie instalacji również zleciłbym fachowcom. Cała góra ma na razie pozostać zamknięta i być nieużywana (stan surowy zamknięty bez instalacji i wykończenia). Z garażu tez bym zrezygnował. Jaki jest orientacyjny koszt postawienia całości i wykończenia parteru zgodnie z założeniami. Chciałbym aby z kominka było rozprowadzenie ciepła po parterze. Proszę też o ewentualne namiary na dobrą firmę która podjęłaby się zrobienia całości w dobrej cenie. Rozważałem też postawienie domu w technologi szkieletowej.
  23. Witam, niedawno zmieniłem zamiar i zamiast kupować mieszkanie chciałbym postawić dom. Bardzo spodobał mi sie projekt OLIWKA http://www.domfort.eu/?p=szczegoly&id=182&o=rzuty Zastanawiam sie jaką kwotą muszę dysponować aby zamieszkać w takim domu. Bryła jest zwarta dach dwuspadowy, wiec nie powinny być bardzo wysokie. Plan mam taki aby zatrudnić firmę do wybudowania stanu surowego zamkniętego, ale wykończenie chciałbym zrobić sam i na razie tylko parteru, założenie instalacji również zleciłbym fachowcom. Cała góra ma na razie pozostać zamknięta i być nieużywana (stan surowy zamknięty bez instalacji i wykończenia). Z garażu tez bym zrezygnował. Jaki jest orientacyjny koszt postawienia całości i wykończenia parteru zgodnie z założeniami. Chciałbym aby z kominka było rozprowadzenie ciepła po parterze. Proszę też o ewentualne namiary na dobrą firmę która podjęłaby się zrobienia całości w dobrej cenie. Rozważałem też postawienie domu w technologi szkieletowej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...