
Athena7
Użytkownicy-
Liczba zawartości
29 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Athena7
-
Mam podobny problem. Czy prócz hydrostopu są inne srodki?
-
zrobiła sie literówka miało być jest szczelny oczywiście pozdr
-
Dobrze wymurowany komin z cegły pełnej jest bardzo dobrym kominem do kominka. Kto twierdzi inaczej nie ma pojęcia o solidnym murarstwie. Jeżeli muraz nie umie wymurować porządnego komina i twierzi że takowe sa do niczego to jest w błędzie. Od ponad 20 lat użytkuję kominek wymurowany " porządnie" to znaczy normalnie z cegły pełnej nie jest szczelny.
-
średnica komina do kominka wg fachowców powinna mieć min. 20 cm. Można robić kominy z cegły mogą być także prostokątne ze srednica wewnętrzną dokładnie nie pamietam ok 26 czy 27 x 14 jak to znajdę to napiszę. Pozdr
-
W projekcie typowym z muratora nie było kratki wentylacyjnej przy kominku, ale autor adaptacji projektu zwrócil na to i dorysował .
-
Dzięki za post Panie Zbigniewie. I proszę o wysłanie namiarów na ten tartak , byłbym też zainteresowany cenami pozdr
-
No pewnie że nie musi być gotowa więźba do montażu. Może być drewno tak jak napisałeś Panie Zbyszku_S
-
Mam pytanie do sznownych forumowiczów ze rejonu Śląska. Gdzie najkorzystniej zakupić więźbę. Ponoć nie warto w naszym rejonie bo drogo. Słyszałem opinie że warto sprowadzić z Kieleckiego, czy macie jakies doświadczenia w tym wzgledzie?
-
chodzi przede wszystkim o oplaty stale ktore w przypadku przylacza budowlanego sa kilka razy wyzsze. na stronie ktora podalem jest to podane. Z tą jednostką taryfową nie byłem pewny, pamięć jednak trochę zawodzie Natomiast natomiast chciałem powiedzieć, że w moim przypadku przyłączenie prądu budowlanego stanowiło ułamek kwoty jaką musiałem na odrazu zapłacić za przyłączenie stałe.
-
Pozwolenie na budowe w starostwie.
Athena7 odpowiedział wiktor_p → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
dobrzykowice napisał- jak wszędzie , zależy to od ludzi , we Wrocławiu wszstkie dotychczasowe formalności załatwiali dosyć sprawnie i kompetentnie To jest najlepsza kwintesecja- zgadzam sie w pełnej rozciągłości. Ja naprzykład miałem zgodę na budowę wydana jeszcze w gminie (ub rok , prawdziwe schody zaczęły sie w starostwie- szkoda mówić. "Wszystko zależy od ludzi". -
Czasem nie ma możliwości żeby od razu starać się o prąd docelowy. U mnie czas oczekiwania na przylącze docelowe oscylował na ok 12 miesięcy. (ZE Gliwice). Można oczywiście posiłkować sie pożyczając prąd od sąsiedniej budowy lub co nie jest już mile widziane przez ZE od sąsiada który ma już prąd docelowy. Opory ZE wynikają stąd, o ile dobrze pamietam że jest różnica cenowa pomiędzy prądem docelowym a do celów budowlanych. Chodzi o cene za jednostkę licznikową.
-
Zaczynając budowe najpierw zrobiłem fundamenty potem chudy beton na gruncie sciany, strop itd. Ostatni mój znajomy zapytał mnie czy może najpierw zrobić sciany, potem strop itd. Przyznam że mam watpliwości. Jestem bardzo ciekawy waszych opinii. Bo niby mozna, ale pojawia sie pytanie czy piach nawet ubity wytrzyma obciążenie stępli podbierających strop. A może terzeba użyc podkładów np podkładów kolejowych?
-
Pierwszą rzeczą jaka zrobiłem na działce to było ogrodzenie. Całkowita prowizorka. Słupki drewniane, siatka najtańsza z możliwych. Jest to o tyle wygodne że w trakcie budowy w przypadku zachaczenia o słupek przez sztetera nie nie był to dla mnie stracony dzień. Straty minimalne. Podczas kopania rowu na wodę i prąd czy gaz też nie było poważnych strat. Przez działke natomiast przestali chodzić przechodnie, początkowo niektórzy z przyzwyczajnenia przechodzili przez płot ale potem im przeszło. Wreszczie prawo wymaga ogrodzenia placu budowy. W razie wypadku osoby postronnej na niezabezpieczonym ogrodzeniem placu budowy odpowiada sie prawnie.
-
Bloczki 38 x 24 x 12 z dowoze i rozładunkiem brutto 2,5 na Górnym Śląsku i wcale nie była to najwyższa cena.
-
Jestem posiadaczem kominka otwartego w domku letniskowym. Uzytkuje go od ponad 20 lat. Mam także porównanie z kominkami zamknietymi u znajomych. Obecnie jeszcze nie mam kominka u siebie- budowa domu zatrzymana z powodu zimy. Uważam że naprawdę nastrojowym jest tylko kominek otwarty widac "żywy" ogien, słychac jak trzaska palone drewno. Tego efektu niestety nie da sie uzyskać w kominku z szybą. Są niestety także wady. Kominek otwarty czasem dymi szczególnie na początku, w okresie niepalenia czuć w czasie niżu niezbyt miły zapach spalenizny. Trzeba go tez pilnować bo zdarzaja się niespodzianki np odprysk palącego sie drewna. Myśle że rozsądnym rozwiązaniem do domu jest kominek zamkniety i taki zamiarzam postawić. Pozdr.
-
Pewnie że warto! Jesli nie zakładasz budowy przez 10 lat czy więcej to koniecznie zrób im osobne pokoje. Chyba że chcesz słuchac narzekań twoich dorastających pociech Jeśli będziesz długo budować to dzieci sie wyprowadzą i kłopot zgłowy. Chyba że przyprowadzą swoich mężów lub żony
-
Dom parterowy czy z poddaszem? Ratunku!
Athena7 odpowiedział BK → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Tez stałem przed wyborem parterowy czy z poddaszem użytkowym. Osobiście wolę parterowy. Jednak analiza kilkusnastu projektów domów w obu wersjach wykazauje niestety większe koszty parterówek. Zaznaczam że chodzi o domu o podobnej powierzchni i podobnej technologii. Z przyczyn czysto finansowych wybrałem dom z poddaszem użytkowym. Jesli masz pieniadze buduj parterwoy. Chyba najgorsza opcja jest budowanie dużego domu parterowego z poddaszem z motywacją w stylu "kiedyś sobie wykończe górę jak będą pieniądze". Obawiam sie że zamieszkasz na parterze z rozgrzebanym poddaszem i zawiedzionymi nadziejami. pozdrowienia. -
Bardzo dziękuję za informację. Pozdrowienia
-
Drogi chemiku czy mozesz powiedziec na jakiej wyskości najkorzystniej montowac czerpnię jaka długa ma byc rura typu spiro o której piszesz. Dzieki za odpowedź.
-
chyba poszli spać
-
woda z pękniętej rury zalała mi budowę -pomocy!
Athena7 odpowiedział Jacek Pałczyński → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Zgodnie z zasadą jak nie wiesz co robić, nie rób nic. Zachowaj spokój, wino to tez rozwiązanie. A tak na marginesie sprawdź czy jeszcze w jakiś fragmencie rury nie masz wody bo jak zamarznie to bedziesz miał nowy kłopot. -
Jak masz duzo pieniędzy to schidla. Tylko po co wyrzucać je w błoto. Są tańsze kominy. Poza tym jak wymurujesz schidla ponad dach obłozysz to płtykami klinkierowymi to po kilku latach mozesz obserwowac jak ci te płytki odpadają. Co do cen wszystko zalezy od miejsca gdzie jst ta budoa i od fachowca. Rozbieżności cenowe są jak zwykle duże.
-
Pojawia sie pytanie czy warto inwestowac w kolektor słoneczny? Na pewno nie jesli miałby byc kupiony jako całośc po cenie ofreowanej przez róznych dystrybutorow. Koszty nie zwróca sie najpewniej nigdy. Wczesniej zepsuje sie urządzenie. Ale jesli potrafisz tanio zrobić taki kolektor samodzielnie i tanio to życzę powodzenia.
-
Nie będę oryginalny. Gratulacje!!!
-
Zastanawiam się czy warto robić nawiew do kominka z zewnatrz. (Rura z zewnątrz pod palenisko) czy też klasycznie pobieranie powietrza z otoczenia paleniska. Szczerze mówiąc początkowo myslałem o tym pierwszym rozwiazaniu, ale potem usłyszałem że przez tę rure z zewnatrz moga wchodzić owady (np. mrówki i inne swiństwa), że jak sie nie używa kominka to niby jest chłodniej itp itd więc zrezygnowałem. W jescze na tym etapie budowy można to odkręcić (skuć troche muru i zainstalować taką rurę. Jestem bardzo ciekawy waszych opinii w sprawie tych systemów. Aha jakie rury sie stosuje do kominka PCV czy stalowe. Mam watpliwośc czy rura z PCV dostarczająca zimne powietrze z zewnatrz nis stopi sie przy palenisku. Może trzeba dac jakiś łącznik metalowy?