Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MateuszPiotr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MateuszPiotr

  1. Ja kupiłem w markowym wyposażnie do 2 łazienek. Takiej obsługi nie znajdziesz w normalnym sklepie!!!. W prawdzie na towar czekałem ok 2 tygodni, ale części ceramki nie było na stanie u producenta. Polecam.
  2. 1. Termostat zabezpiecza nas przez zmianami temperatury wody zmieszanej (np w sytuacji kiedy w pionie w jednej chwili kilku użytkowników zacznie korzystać z wody). Wtedy urządzenie to przepuszcza np więcej zimnej a mniej ciepłej lub na odwrót. Jeśli ktoś akceptuje drobne wahnięcia temperatury to wtedy wystarczy bateria bez termostatu i to obojętnie czy z głowicą mieszającą czy z 2 kurkami (zaworam) Dla dzieci wygodniejsze jest rozwiązanie z termostatem. Nie mogą się wtedy poparzyć. 2. Baterie natynkowe i poddtynkowe różnią sie tylko i wyłącznie sposobem montażu i podłączenia wody. 3. Do baterii poddtynkowej możemy podłączyć deszczownie innych producentów. W przypadku baterii natynkowej w większości przypadków musimy skorzystać z ofety tego samego producenta. Radzę skorzystać z doświadczenia sprzedawców w kwesti "poskładania" klocków ze sobą. 5. dość duży wybór różnych rozwiązań "prysznicowych" proponowany jest na stronie "markowydom.pl". w zakładce armatura/prysznice mamy opcję deszczownie i głowice. 6. co do KLUDI to jest producent, z którym nie ma większego problemu, dobra niemiecka jakość, sieć serwisowa w całej Polsce, prawie 100 letnia tradyja i chyba najwaźniejsze - normalne ceny.
  3. Witam forumowiczów. Nigdy nie udzielałem się na forach , ale to co czytam wywołuje we mnie swoiste wzburzenie. Jestem handlowcem w branży łazienkowej już od ponad 15 lat ("fachman w krawaciku"). Wydaje mi się, że o armaturze łazienkowej wiem dużo i trochę się po-wy-mą-drzam. Po pierwszwe przy wyborze deszczowni zwracajcie uwagę na producenta. Jest to element narażony na działanie pierwiastków i minerałów zawartych w wodzie. Najważniejszą cechą deszczowni jest wykończenie "dziurek" z których wypływa woda. Tylko specjalna mieszanka silikonowo-gumowa daje nam możliwość oczyszczenia deszczowni poprzez mechaniczne ich potarcie. natomiast /metalowe dziurki = wykałaczka i to dość często/ Tylko renomowani; głownie niemieccy producenci stosują taki system. Myślę tutaj o Hansgrohe, Dornbaracht, Hansa, Grohe. Poza tym to oni wydają fortunę na badania innych parametrów i trwałości deszczowni. Średnice przepływów, ilości podawanej wody, rozbicie strumienia wody poprzez podanie powietrza itd. 2. im niższa cena tym materiały użyte do produkcji są gorsze. Niskiej jakości mosiądz ,a wręcz korpus głowicy zrobiony z blachy (rdzewieje po kilku użyciach, czasem rdza powoduje rozpadnięcie się połączeń w deszczowni i dużego guza na głowie lub uszkodzony brodzik), bardzo cienka powłoka galwaniczna - większość tanich rozwiązań produkowana jest za "miseczkę ryżu". 3. gwarancja, serwis dostępność części zamiennych - drodzy moi nawet nie zdajecie sobie sprawy jak szybko przychodzi moment, że coś się urwie, coś odpadanie lub się "zatka". Próbujemy znaleźć naszego "supertaniego" sprzedawcę lub producenta. I cóż się okazuje, że te wszystkie omni...y (jest to sieć handlowa), p...f..o.ii - włoski "producent" którego asortyment dziwnie podobny jest do innych "włosko-chińskich producentów" nie posiadają serwisu, części zamiennych nie ma, a deszczownię trzeba wymienić całą, a gwarancja się skończyła lub jej nigdy nie było. U renomowanych, markowych jest 5 lat gwarancji !!! Jeśli kogoś nie stać na dzień dzisiejszy na markową deszczownię, pamiętajcie, że zawsze można "zakorkować" przyłącze do niej i korzystać na razie z rączki prysznicowej. A jak fundusze pozwolą, to zawsze można takową "dokręcić". Nie polecam również stosowania w kabinie tylko deszczowni. Kabinę trzeba czasem umyć i opłukać. I jeszcze jedno. Jak do durszlaka wlejemy wiadro wody, to też mamy deszczownię !!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...