Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rakgrzech

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    130
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rakgrzech

  1. dziękuję coulignon Kupiłem warmtrager. Można u nich kupić koncentrat wychodzi dużo taniej a rozcieńczenie wodą demineralizowaną nie jest problemem.
  2. swibno Hej i jak tam ciśnienie? Zdiagnozowali problem? Podziel się wiedzą.
  3. może też być zbyt mała ilość płynu w instalacji. Postukaj w naczynie wzbiorczo-przeponowe powinno być wypełnione ww ok50%. Jeśli jest puste (słychać to po odgłosie) to takie rzeczy będą się działy. Jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą szukaj nieszczelności w instalacji.
  4. Nie przejmuj się. Najwyżej 5s krócej będziesz żył/męczył się w tym domu. Powierzchnia jest mała więc i szkodliwość mała.
  5. A coś tańszego? Który płyn ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
  6. Dziękuję Panu. Przyjąłem do wiadomości Pana punkt widzenia. Lecz z przykrością stwierdzam, że mi nie odpowiada. Szukam "tradycyjnego" płynu opartego na glikolu.
  7. Ok. Ale pytanie było jaki płyn solarny - nie czy lać wodę.
  8. Muszę uzupełnić płyn solarny (niezauważony wyciek). Czy można mieszać płyn rożnych producentów? Obecnie jest tam oryginalny producenta ANRO-LS . Jednak jest on strasznie drogi i zeżre cały zysk z "darmowej" CW 430zł netto za 20litów. Jaki płyn polecacie? (solary próżniowe)
  9. JTD To jak obliczasz zapotrzebowanie energetyczne. Mierzysz wszystkie przegrody czy korzystasz z danych katalogowych? Skąd kupujący dom ma mieć pewność że okazane mu świadectwo jest za 80zł czy za 300zł (najtańsze/rzetelne)? Co z tego że certyfikat został wykonany jak właściciel zmienił w międzyczasie np. ogrzewanie gazowe na węglowe. Więc dopóki kupujący nie zweryfikuje (zamówi nowe) to takie świadectwo jest tylko dodatkowym "podatkiem" Dla mnie jako właściciela domu świadectwo co daje? To co mnie interesuje to widzę po rachunkach. Co innego pomiary termowizyjne, wsparcie eksperta na etapie budowy ale to nie ma nic wspólnego z certyfikatem.
  10. Moim zdanie to kupujący powinien zamawiać sobie taki certyfikat. Czy kupując samochód używany wierzysz w zapewnienia sprzedawcy i pieczątce w dowodzie rejestracyjnym? Wszystko co podaje sprzedawca , może być spreparowane, podrasowane, przemilczane. Dlatego to na kupującym spoczywa obowiązek sprawdzenia kupowanej rzeczy. Popieram JTD -kolejny bezczelny podatek.
  11. Bylem w sadzie nie ze względu na tynki ale też w temacie usług budowlanych. kwota duża 50tyś Nie wystarczy napisać żeby zablokował majątek. Należy udowodnić interes prawny co sprowadza się do udowodnienia, że druga strona wyzbywa się majątku. Ja pisałem prośbę o zabezpieczenie 3 razy i były odrzucane. Bo jak udowodnić, że ktoś sprzedaje własność firmy. Okoliczności że dużo firm budowlanych upada ze względu na kryzys nie były dobrym argumentem. I nie ważne, że sąd już wtedy posiadał Opinie Biegłego Sadowego popierające moje roszczenie i później na podstawie tej opinii wydał wyrok. Jak cię stać i masz czas to można tam iść, Ale zwykły człowiek nie ma tam co szukać,
  12. Zazwyczaj dziękuje się za radę nawet jeśli ona ci się nie podoba.
  13. Byłem w sądzie i nie polecam Sprawa ciągnie się do 2008 i nic z tego nie wyjdzie bo firma ogłosiła upadłość. Szkoda kasy, nerwów, czasu. Jeśli chcesz stracić jeszcze trochę kasy to wynajmij kilku osiłków niech ich postraszą. W sądzie sprawa będzie wyglądała następująco. 1. Kilka miesięcy zanim sąd podejmie działanie 2. Wyznaczy biegłego na którego będziesz czekać 6 miesięcy 3. Biegły będzie wykonywał ekspertyzy przez 2 lata 4. jeśli już zapadnie wyrok to firma upadnie lub złoży apelację i czekasz kolejny rok. i tak po kilku latach może dostaniesz parę groszy. Koszty prawnika i biegłego, koszty sądowe musisz ty pokryć na starcie . Przez cały czas musisz zabezpieczać dowód w sprawie(te tynki) - budowa stoi. U nas sądu działają jeszcze gorzej niż szpitale.
  14. Oczywiście że to tylko papier. Ok Niesie jakąś informację. Taki certyfikat teoretycznie można zrobić jeszcze przed budową domu. Były robione pomiary? On mówi tylko tyle, że jeśli byś zrobił wszystko dobrze,producenci nie kłamali by w swoich prospektach to byś miał taki dom. I tak nie wiadomo co wybudowałeś i jakie są koszty energetyczne tego domu. To wyjdzie dopiero podczas użytkowania.
  15. Zuzia to mały kominek mało powietrza potrzebuje. Jakie otwory macie w popielniku doprowadzające powietrze kilka cm2 w kominkach kratki.pl dolot bezpośrednio do paleniska realizowany jest przez nawiercenie kilku otworów w popielniku o średnicy 2cm. Każdy może sam sobie to zrobić jeśli chce. Ja mam akurat Oliwię. Palę klika lat. i zawsze tak samo Pierwsze co zamykam to szyber, później popielnik, na końcu dolot zewnętrzny ale nigdy do końca. Podstawą do w miarę czystej szyby jest: 1. Suche drewno 2. Rozgrzanie komina przy rozpalaniu (przed zamknięciem szybra) 3. Stały dopływ powietrza ( co w kratkach.pl nie jest problemem) W pierwszym sezonie czyściłem szybę co 3 dni. Teraz gdy palę drewnem 2 letnim co 1 lub 2 tygodnie. palę w kominku co dziennie. Rozpalać należy dużym płomieniem z otwartym szybrem. Dopiero jak płomień będzie wyrywany do komina dokładam większe kawałki i zamykam szyber. Gdy pali się mokrym drewnem to nie dość że szybko się brudzi to trzeba używać środków chemicznych do czyszczenia. Teraz wystraszy woda (w co osobiste kiedyś nie wierzyłem).
  16. Czasami się zdarza, że zawór się popsuje i zaczyna delikatnie puszczać wodę. Wymień zawór albo odprowadź wodę do kanalizacji albo naczynia do odparowania jeśli jej jest mało.
  17. dobre. podoba mi się ten pomysł z płotem;) Ale niestety prawo jest interpretowane przez urzędników. i nie ważne co budujesz ale ważne co wyszło. I choć być kopał i murował piwnicę w powietrzu to i tak wyjdzie budynek. Ale. Teraz takie rzeczy wystarczy zgłosić do NB. Wiec robisz skromną dokumentację wysyłasz listem poleconym i budujesz. Jeśli w dokumentacji nie będzie rażących naruszeń to nie będzie im się chciało ruszyć palcem. I nawet jeśli po latach będą chcieli się przyczepić to im pokażesz dowód nadania. A jak sąsiad będzie miał obiekcję to mu prawdę powiesz. Że jest zgłoszone w NB. Chcesz 35m2. Dokumentację robisz 25m2 a do budowy używasz "odpowiedniej" miarki tak aby wyszło 25m
  18. Ależ taki przeciąg w gniazdku to przecież jest chłodzenie tego grzejącgo się styku. Bez niego właśnie wybuchłby pożar
  19. Ja na bardzo krzywej ścianie najpierw osadziłem listwy tynkarskie takie jak do tynków CM (coś takiego _[]_) . Trochę zabawy przy ich osadzaniu było aby były pionowo i poziomo. Potem tylko packi i dociskanie płyt do tych listew. Można wtedy kleić na rzadki klej bo płyta i tak nie wejdzie za głęboko. Wiadomo także ile kleju trzeba dawać na packę bo widać ile listwa odstaje od ściany. Tak też robiłem oklejając słupy. Płyta gipsowa nie krzywiła się przy dociskaniu.
  20. A u mnie wieje z włącznika światła: ściana wewnętrzna (coś wrodzaju słupa) gruba na 24cm szeroka na 1m i nie ma styczności ze ścianami zewnętrznymi, silikaty na kleju, Włącznik jest na parterze na wyskoości 1,20m, dom bez piwnicy. Proszę twórcze ciekawe pomysły dlaczego.
  21. Czyli kolektor należy powiesić do "góry nogami"! (180stopni)
  22. A ja nie rozumiem jak z U-rurki grawitacyjnie woda cofnie się do zbiornika drenażowego skoro producent solara napisał, że tego "solara nie wolno napełniać wodą gdyż nie ma możliwości jego całkowitego opróżnienia". Pompa ma być inna niż obecnie? Jak mi się zapowietrzył układ na "górze" to pompa nie była wstanie przetłoczyć tego "bombla" powietrza na dół aby go wypuścić na dole
  23. Oczywiście, że elastyczna jest wygodniejsza w instalacji lecz sztywna jest tańsza w zakupie. Pod sztywną też należy zrobić stopę mocującą ją w ogrodzeniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...