Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

999

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 999

  1. Dzięki Anonymous, chyba muszę rzeczywiście trochę wyluzować, zacząłem za ostro i mogę trochę przesadzać z niektórymi sprawami, B20 to jest dobry pomysł, pozdrowienia.
  2. Dzięki za rady. W pierwszym poście nie chciałem przesadzać z krytykowaniem tego architekta, w końcu mgr inż. arch., a moje wątpliwosci mogły nie być uzasadnione, ale wydaje mi się ze on nie chce w ogóle izolować pionowo ani ław ani ścian (pretekstem do tej dyskusji było pokazanie mu przeze mnie szkicu ławy ze ściętymi narożnikami z numeru "Budujemy Dom" (co miało zapobiegać łamaniu się na ostrych krawędziach izolacji-papy). W tym momencie usłyszałem od architekta o różnych kolorowych pisemkach które mieszają w głowach ludziom i na nich zarabiają plus wywód na temat braku potrzeby izolowania pionowego ze względu na podciąganie wilgoci od spodu i odpornosci betonu na wilgoć. Ja tej dyskusji dalej nie ciągnąłem bowiem postanowiłem się poważnie zastanowić nad dalszą współpracą, czyli do końca nie wiem czy chodziło li tylko o ławy czy również ścianę (moim zdaniem o ścianę również). Jak napisał micmarci powoływanie się architekta na współpracę z developerem, o ile nie niczym zdroznym, to nie jest powód do hluby i chwalenia się w stosunku do indywidualnego inwestora. Wysłałem mu wczoraj kilka moich opinii na temat paru detali dotyczących projektowanego domku. Mam złe przeczucie co do jego opinii np co do wysokości ścian fundamentu, zbrojenia, wieńców itp. Na moje amatorskie oko tu mozna próbować zaoszczedzić u developera. Pewnie myślicie po co ja się w ogóle z tym gościem jeszcze bawię skoro mam wątpliwosci i nie pasuje mi. Właśnie dlatego ze mam wątpliwosci, moja wyuczona wiedza jest w dramatycznym konflikcie z wiedzą na temat budowania domów i zawsze to ja mogę nie mieć racji. Dodam że ten architekt projektował w okolicy i w samej wawie i mam go z polecenia (raczej zamoznych osób, co mogło by oznaczać że nie przywiazywali wagi do detali), i zgodziliśmy się na wg mnie zupełnie rozsądną cenę (co też moze oczywiście działać na zasadzie małe pieniądze małe zaangażowanie). Może ktoś mi poradzi jak głęboko powinien być posadowiony fundament pod powierzchnią (pod powierzchnią zamarzania - 1m?). i nad powierzchnią terenu Kiedy należy zbroić konstrukcyjnie (żelbetowo) ściany fundamentu, czy zbroić ławę? czy izolować cieplnie fundamenty (sciany) bez piwnicy? Pytania dla mnie nie są oczywiste i praktyka jest różna- temat nie był moim zdaniem poruszany na forum, wiedza byłaby super przydatna w dalszych bojach, ufff, się rozpisałem, jeszcze tylko dodam że oczywiście zrobię izolację poziomą i pionową z tym że również poziomą na tzw chudziaku jak pisał jeden z szanownych przedmówców , dzięki wszystkim.
  3. zalogowałem, brak mi jeszcze wprawy, wątpliwosci pochodzą od 999
  4. Witam, to mój pierwszy post. Proszę o opinię i pomoc w kwestii co zrobić z architektem. Podczas kolejnego spotkania stwierdził, ze izolacja pionowa betonowych ław fundamentowych jest bzdurą, bo beton jest odporny na wilgoć a wilgoć i tak będzie podciągana i jedynie izolacja pozioma ma sens. Jezeli chcę takową robić (izlację pionową) to mam sobie poszukać innego architekta. Zapłaciłem mu zadatek. . Do tej pory był raczej w porządku, "wymyśliliśmy" wspólnie koncepcję budynku na bardzo wąską dziełkę, która mi odpowiada. Szkoda mi czasu i pieniędzy na szukanie nowego. Ale czy nie będzie miał więcej takich pomysłów, jestem pełen obaw.Niemozliwe przecież żeby żeby miał rację z tą izolacją, pozdrawiam wszystkich.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...