Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

forgetit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 107
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez forgetit

  1. Tak to się robi, nie powinno być problemu. Zabezpiecz tylko wąż od pompy przed mrozem.
  2. Koszt badania osuwiska 2000zł? To jakaś abstrakcyjna oferta od kogoś, kto nie ma pojęcia o czym mówi. 12-15tys. za pełną dokumentację z obliczeniami, to rozsądna cena. Ty podejmujesz decyzję, wpisz w wyszukiwarkę hasło "domy na osuwisku" i zobacz czy się opłaca przyoszczędzić.
  3. Zaraz zrobi taki fikołek logiczny, że mu wyjdą z tej trawy odpady radioaktywne...
  4. A co mi tam, nabije kolejnego... 10cm piasku na glinę miękkoplastyczną: jak już to zrobisz to wklej zdjęcia, nauczymy się czegoś Atak na serio: doprowadź podłoże do G1 i na to dowolna katalogowa konstrukcja podatna dla KR1. Jeśli zrobisz tak jak postach wyżej, to na glinie będziesz miał wysadziny.
  5. Jaki to grunt wodnista glina, bo nie znam a chętnie się czegoś douczę. W czym ma pomóc ta włóknina i kruszywo betonowe (cokolwiek to jest)? Podpowiedź: głębokość przemarzania, wysadziny i tematy pokrewne - było wiele razy na forum.
  6. Gdzie przeczytałeś, że napisałem że gruz to odpad niebezpieczny? Kody odpadów: 17 01 01 (gruz betonowy), 17 01 02 (gruz ceglany) lub 17 01 07 (gruz zmieszany). Na składach możesz kupić gruz, który został przetworzony i pozbawiony statusu odpadu w procesie odzysku R12 (co jest tym procesem, to zupełnie inna sprawa). Nie sądzę, żeby ktoś zasypywał takim gruzem zabagnioną działkę.
  7. Dlaczego piszesz nieprawdę? Składowanie odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym jest zabronione i organ może nakazać każdorazowemu właścicielowi ich usunięcie oraz nałożyć kare za takie składowanie. Ukrycie składowiska na działce stanowi jej wadę prawną. Do tego jeszcze (dotyczy, co prawda składowisk legalnych): § 18. 1. Na koronie składowisk odpadów niebezpiecznych oraz składowisk odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne nie mogą być wykonywane przez okres 50 lat od dnia zamknięcia składowiska budynki, wykopy, instalacje naziemne i podziemne, z wyłączeniem instalacji związanych z funkcjonowaniem składowiska. 2. Okres 50 lat od dnia zamknięcia składowiska odpadów może być skrócony, jeżeli z ekspertyzy geotechnicznej oraz z ekspertyzy sanitarnej, dołączonej do wniosku o zmianę decyzji o zgodzie na zamknięcie składowiska, wynika, że prowadzenie na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne prac, o których mowa w ust. 1, nie spowoduje zagrożenia dla życia, zdrowia ludzi lub dla środowiska. Właśnie jestem na etapie likwidacji (nie rekultywacji) sporego wysypiska śmieci, żeby można na nim coś wybudować - droga impreza, ale możliwa do wykonania.
  8. Czyli według Ciebie WZ uzyskane dla działki 10ha na budowę 5ha hali nadal obowiązuje po podziale działki na 5 mniejszych? Zagadka: dla wszystkich, czy wybranej w drodze losowania?
  9. Ta porada na podstawie czego? Wróż Wojciech tak powiedział?
  10. Tak samo jak sukienka złota/czarna Układ plamek tego owada jak u wtyka
  11. Nie ma rozmowy w takim przypadku. Tylko prawnik i to jak najszybciej. Niech sobie sąsiad dochodzi odszkodowania regresem od dewelopera. Jeśli nie załatwisz tego od razu, to będzie kwas na całe życie.
  12. Ale jak chronionego: krajobrazu, środowiskowo, konserwatorsko? Bardzo precyzyjne pytanie, nie ma co.
  13. Poczytaj inne posty swojego interlokutora, wyciągnij wnioski, rób jak rozsądek nakazuje...
  14. Nie opłaca się zupełnie, zgodnie z nowymi przepisami jest zupełnie inny układ dokumentacji projektowej.
  15. Może lepiej napisz jakie stawki proponuje SARP? Też publikował, tylko trochę zdaje się odbiegają od Twojej teorii. Do tego czas wykonania koncepcji 6-7miesięcy. W rok projektuje się koncepcję 100km autostrady z pełną inwentaryzacją przyrodniczą i 4 wariantami przebiegu, a nie domek jednorodzinny.
  16. Wyciąg z karty katalogowej: 5000 Series Rotors 5000, Plus, PRS, SAM Standard Features • Rain Curtain™ nozzles feature: - Large droplets for superior wind resistance - Effective close-in watering - Even distribution over the entire radius
  17. Pozornie masz rację, ale RainBird chwali się, że na całym promieniu zraszania ma taką samą wydajność.
  18. Mam działkę 3500 m2, faktycznie podzielona na dwie części połączone przejazdem szerokości 2m. Po odliczeniu rabat, warzywnika i domu do koszenia zostało ok. 2000m2. Na początku przez 3-4lata miałem dwie tanie chińskie kosiarki Gardem Hero. Proste kosiarki, bez programowania, harmonogramów itp., jeździły od granicy do granicy, wracały się ładować i tak w kółko. Wadą były akumulatory, które trzeba było wymieniać co sezon i brak harmonogramowania, przez co codziennie trzeba było je uruchamiać i wyłączać. Potem były dwa NAC RLM-1800GT. Działały przez dwa lata z przerwami na naprawy gwarancyjne (średnio raz na rok). Po zakończeniu gwarancji i koszcie naprawy ok. 1700PL za wymianę silnika napędowego zmieniłem na Husqvarnę. Zaletą NACa była możliwość ustawienia harmonogramu i teoretycznie stref koszenia (nigdy mi się to nie udało). Wady to wysoka awaryjność, gubienie sygnału z linii ograniczającej i resetowanie harmonogramu. Od pół roku mam Husqvarnę, jedna sztuka obsługuje obie części trawnika. Jest to średni model, więc potrzebuje linii ograniczającej i przewodu prowadzącego. Przez te pół roku jedyny problem to mało intuicyjna instrukcja obsługi. Trawnik równo wykoszony, nie ustawiasz harmonogramu, bo kosiarka uczy się gdzie jeszcze nie kosiła i kosi wedle potrzeby. Co do linii ograniczających: jeżeli masz plan ogrodu i nasadzeń, to krawędzie bez problemu możesz już położyć. W razie potrzeby przełożenie kabla, zajęło mi ok. 2godz. na 100m kabla. Rozcięcia połączyć można złączkami hydrożelowymi po parę złotych za sztukę. W przypadku klombów na środku trawnika, wyznaczasz kablem wyspę, robisz wcinkę w linii ograniczającej i to wszystko, do wykonania w dowolnym momencie i nie zakłóca pracy kosiarki. Ułożenie całego okablowania, to jeden weekend - ściągnij instrukcję dowolnej kosiarki jest dokładnie opisane. Jeśli chcesz uniknąć układania kabli i korzystać z GPS, to przy tym areale koszt kosiarki będzie znacznie większy. Pół roku temu Stiga to było pow. 17tys, Husqvarna ok. 24tys., Segway też powyżej 20tys., na inne nie patrzyłem bo były zupełnie poza zasięgiem finansowym. Jeśli chcesz więcej szczegółów, to popatrz w instrukcje obsługi kosiarek, to lepsze niż reklamówki na stronach producentów. Poszczególne modele mogą różnić się istotnymi funkcjami (wybierałem pomiędzy Automower 420 a 430x). Miejsce zakupu też ma znaczenie, kupiłem w Szwecji 3tys taniej niż w Polsce, oczywiście z fakturą i pełną gwarancją.
  19. Ty jakąś fobię masz? Kup sobie papieru toaletowego i tabletki na zaparcie/rozwolnienie zależnie od przypadku.
  20. I to jest słuszna droga: do takich rzeczy używam boa do otwierania słoików.
  21. Czy to jest sterownik zewnętrzny czy wewnętrzny? Po włączeniu sekcji powinno być słychać ciche puknięcie zaworu, nawet jeśli woda nie leci.
  22. wpisów do DB może dokonywać również inwestor.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...