Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

azazel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez azazel

  1. A ja właśnie planuję kostkę w garażu, też dużo majsterkuję i w kostce widzę same plusy których inne posadzki mogą tylko pozazdrościć. Odpierając zażuty kture padły pod adresem kostki tzn : - odnośnie plam kostka grafitowa - wychodzącego piasku kostka bezfazowa - trwałości ŁATWA WYMIANA POSZCZEGÓLNYCH KOSTEK Reasumując żadna posadzka nie dorówna kostce pod względem UNIWERSALNOŚCI Dużo wykonuje prac ślusarskich, stolarskich, mechanicznych tzn. diaks, piła, młot, spawarka, siekiera itp. żadna posadzka by tego nie wytrzymała pod względem odporności na uszkodzenia a naprawianie uszkodzeń kłopotliwe np. przy płytkach lub posadzce żywicznej a nie mówię już o pomalowanym betonie. Jedyne trwałe łatwe w ewętualnej naprawie ( wymiana uszkodzonej kostki zajmuje raptem 10min ) pasuje mi tylko kostka, chyba że ma ktoś inny pomysł
  2. napisze w takim razie finał może komuś sie przyda więc jest tak : -ubity piasek - folia budowlana - beton (ślepa wylewka) - legary 15 cm na klinach dyblowane na stałe z góry ale tak żeby nie przebić foli szczeliny wypełnione pianką w środek oczywiście wełna ta "puszysta"gr. 15 cm - folia paroizolacyjna, w zasadzie to samo co budowlana tylko że żółta, widać legary przez nią chyba dla tego sie taką stosuje żeby sie nie zabić - decha gr. 28 mm różne dłógości od 1 m do 5,50 łączone gwoździami tymi kręconymi, przybijane w pióro. no i lakier i w zasadzie tak to u mnie wygląda ale teraz duuużżżooo więcej w necie znalazłem niż rok temu gdy musiałem nieźle kombinować jak to wszystko poskładać do kupy
  3. Witam wszystkich również jestem z Rzeszowa i buduje dom venus ok 5 km. od centrum Rzeszowa. Co do pustaków fundamentowych Piotrze popytaj w cis-becie na lipiu ja mam z tych pustaków są chyba dwie szerokości 25cm. i 36cm. chyba. jak szukałem pare lat temu to tylko tam mieli. co do ścian to mam z solbetu Pozdrawiam.
  4. azazel

    Grupa Podkarpacka

    Witam wszystkich również jestem z Rzeszowa i buduje dom venus ok 5 km. od centrum Rzeszowa. Co do pustaków fundamentowych Piotrze popytaj w cis-becie na lipiu ja mam z tych pustaków są chyba dwie szerokości 25cm. i 36cm. chyba. jak szukałem pare lat temu to tylko tam mieli. co do ścian to mam z solbetu Pozdrawiam.
  5. Witam wszystkich zainteresowanych po długich poszukiwaniach na forum niestety nie znalazłem (może nie umiem szukać ;P) nic o projekcie domu Venus postanowiłem więc założyć nowy temat. Poszukiwani oczywiście są właśćciele domu venus. Jestem również właśćcielem takiego oto projektu w którym dokonałem kilku zmian, ciekaw jestem czy inni też wprowadzili jakieś poprawki ?
  6. oczywiście na targu takim z kapustą marchewą itp. pewno jest też takie stoisko z nasionami czy zbożem można kupić tam proso słonecznik itd. na pewno taniej niż w sklepie zoologicznym. przynajmniej ja sie tam zawsze zaopatruje za kilkanaście złoty kupić można całą torbe nasion różnego kalibru.
  7. panowie troche rozsądku wiadomo że im więcej tym lepiej ale bez przesady słyszałem o ludziach co do ytonga 36.5 cm dają ocieplenie ze styropianu grubości 20 cm !!! nasuwa się pytanie za ile lat zwróci się ta inwestycja chyba za 248 lat albo jeszcze póżniej. producęci napędzają ten temat bo dla nich to biznes.u mnie poziom podłogi jest jalieś 30 cm powyżej poziomu gruntu podłoga na legarach,deski 32mm więc myśle dać wełne gr.15 góra 20cm a słyszeliście może o granulacie styropianowym?
  8. no to właśnie tak ma podobnie wyglądac moja podłoga tylko chciał bym pominąć tą drógą warstwę wylewki a w zamian za to ślepą zrobił bym dokładniej [wypoziomować] dzięki za posta bo przez jakiś czas była lipa. Po 15 grubnia jestem umówiony w sprawie instalacji rozprowadzenia ciepła z kominka ze znajomym który ma olbrzymie doświadczenie w budownictwie typu kanadyjskiego to zobacze co mi doradzi w sprawie tej podłogi ,chciałem mieć jakąś koncepcje przed tym spotkaniem.
  9. No to może ktoś ma jakieś pomysły, ja to bym widział tak(ale niewiem czy to będzie całkowicie poprawnie) : piasek - folia - ślepa wylewka - legary w ten sposób mamy izolacje przeciwwilgociową, bezpieczny montaż legarów i planuje konstrukcje legarów nie trwale związanych z podłożem (bez żadnego dyblowania)
  10. witam właśnie jestem w trakcie planowania podłogi na legarach na gruncie i mam kilka dylematów może ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Mianowicie : - ocieplenie z wełny jaka grubość? [ja myśle 15 cm] - legary montowane na stałe do ślepej wylewki? [jeśli tak to w jaki sposób] czy moze zostawić na klinach? - izolacja przeciwwilgociowa gdzie? [bezpośrednio pod legarami? istnieje niebezpieczeństwo przecięcia np. podczas montażu. może pod ślepą wylewką?] - gróbość desek może 32mm. z jakiego drzewa?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...