Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mjablo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mjablo

  1. To może coś napisze od siebie. Wczoraj wieczorem pojechalem sobie w tereny gdzie podoba mi sie pewna działka, stanalem samochodem mysle sobie ale cisza i spokoj... nie minelo 5 minut jak pojawil sie pierwszy samolocik, i tak mniej wiecej co 10 minut nic dodac nic ujac. Druga smieszna (dla niego moze nie koniecznie) historia moja bliskiego znajomego. Zdecydowal sie na zakup dzialki, ze dzialka w dobrym miejscu to cena wysoka, ale bardzo atrakcyjna. Polak potrafi, wiec co zrobic podzielic dzialke na dwie mniejsze i kupic z kims do spoly - bedzie taniej. Jak wymyslil tak zrobil. Znalazl znajomka chetnego na zakup po dobrej cenie i podzielil dzialke. Nie wiem jak tego dokanal, ale tak ja podzielil , ze na wjazd na dzialke zostalo mu pomiedzy granica wspolnika a drugim sasiadem ok. 1,5m. Co bylo dalej - pewnie kazdy sie domysla... Wspolnik wybudowal dom, zrobil piekne ogrodzenie zablokowal znajomego, i teraz oczywiscie w zaden sposob nie moga sie dogadac, wiec druga czesc dzialki lezy odlogiem.
  2. Spróbujmy to ogarnąć, chodzi mi generalnie o ciekawe historie które Was spotkały i których można uniknąć.
  3. Tedi dwa cm to zdrowa przesada nie wiem na jaka kat. tynku sie umowiles z tynkarzami i jaki tynk ale jedno jest pewne spieprzyli robote.
  4. http://www.maxit.pl/produkt_szczegoly.php?id=1020&groupID=341&backOffset=0 Polecam sprawdzone. Zagruntować wcześniej najlepiej grunt tego samego producenta. Jest stosunkowo tanie w porownaniu do innych zapraw naprnp ceresit sika itp.
  5. Tyle na tym forum zostało na ten temat napisane, że już więcej nic nie trzeba dopisywać. Polecam magiczne szukaj u gory strony.
  6. Opisz dokładnie wszystkie warstwy. Jesli dales pape na deskowanie a przed welna nie dales paroizolacji lub pomiedzy papa a izolacja nie zostawiles szczeliny wentylowanej to zawsze bedziesz mial problem.
  7. Ludzie zastanówcie się trochę nad sobą i nie komplikujcie sobie życia! Jak zrobisz tą ławę węższą i powiedzmy cos niedobrego zacznie sie dziac z budynkiem (np. zawali się), to wtedy pojdziesz do gorala po zwrot kosztów poniesionych... Jesli ekspertyza wykarze zmiane przekrojów el. konstr. bez zgody projektanta (nadzór autorski), to kier. bud. pojdzie siedziec.
  8. Żeby nie być gołosłownym to sobie porównaj izolacyjność akustyczna: http://www.xella.pl/html/pol/pl/ytong_elementy_drobnowymiarowe.php http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/04_literatura/katalog_techniczny/pdf/34004.pdf Podsumowywując: Musiałbyś wymurować ścinę z ytonga gr. 15cm odmiany PP5 (gęstość obj 700kg/m3) żeby uzyskać taką samą izolacyjność akustyczna jak ma ścian g-k z wypełniem + podwójne płyty.
  9. Powiem tyle uważaj na swojego majstra bo ma blade pojęcie o temacie. Ytong gr. 5cm nie jest przeznaczony do wykonywania ścian działowych! Jak chcesz mieć lepszą akustykę sćian z g-k to daj płyty g-k podwójnie.
  10. No nie wiem co będzie tańsze... Napewno najlepsze rozwiązanie to np.: http://www.hilti.pl/holpl/modules/prcat/prca_navigation.jsp?OID=-10066 tu trafiłam przypadkiem na coś takiego (może się przydać): http://www.murki.pl/artykul.acs?id=10679 i żeby mi nikt nie zarzucił że jestem przedstawicielem handlowym równie dobry system zamocowań: http://www.fischer.de/befestigung/de/poc/index.aspx?page=layer&sprache=EN&kat=$INA-HK-$INKT-HK-$INPG-CHEMIE&ekat=$EKAT-HK-DE&path=$INA-HK-$INKT-HK&path=$INA-HK-$INKT-HK-$INPG-CHEMIE
  11. Podoba mi sie ta dyskusja, temat ciagle przerabiany u mnie na budowie. "Fachowcy" zostawiaja dziurę pomiędzy g-k a tynkiem gipsowym a pożniej pchają tam akryl i go malują. Powiedzcie mi panowie czy jest jakis zamiennik STRAITFLEX w Polsce innego producenta warty polecnia.
  12. Hmmm nie daj sie robic w .. Jezeli na jedenej palecia jest popekanych kilka pustakow ( i sa to pekniecia po calej wysokosci pustaka tak jak opisujesz) zadzwon do skladu budowlanego skad brales pustaki opisz uszkodzenie pustaków, oni przysla kogos kto przyjedzie porobi zdjecia i domagaj sie wymiany palety na nowa! Ciagle sie z tym spotykam tylko u nas przychodzi 1xxx palet
  13. Œrednica pewnie jest ok. tylko projektanci nie uwzgledniaja tego ze ktos po tym zbrojeniu bedzie pozniej chodzil. Jesli jest to siatka dolem to nie ma problemu gorzej jesli jest to zbrojenie gora. Na budowach czesto mamy z tym problem. Trzeba gesto dawac kobylki i bedzie ok.
  14. domyslam sie ze chodzi o sciane 3w może to Ci coś pomoże - w mądrej ksiązce napisali tak: W przypadku wykonywania ściany zewn. ze szczeliną powietrzną o szer. wiekszej niż 2cm należy wykonać otwory nawiewne - w dole i otwory wywiewne w górze umożliwiające wentylację szczeliny. Łączny przekrój otworów nawiewnych i wywiewnych powinien wynosić ok 0,75% pow. całej ściany. Należy zwrócić uwagę na to by odcinki ściany między otworami okiennymi były również wentyl.owane. Tyle literatura. Jesli chodzi o mnie to musisz miec wlot na dole i wylot u gory zeby po prostu spowodować ruch powietrz w sczelinie (podobnie to ma miejsce w np. kominie a ruch jak wiemy spowodowany jest róznica cisnien na dole i u gory). Dodam tylko tyle, nie sluchaj jak Ci powiedza ze oni nigdzie tak nie robili wczesniej, albo ze od 20 lat robia tak i jest ok.
  15. Wszystko zalezy od murarza i pomocnika, ja kiedys mialem murarza to z bk dom postawil w 3 dni 10x8 (same sciany oczywiscie), ale takiego wariata to nie widzialem rano przjezdzal przed wszystkimi i zaprawe krecil. Podobna historia jak ktos pisal wyzej tez byl tylko na fuche.
  16. Spoko, dokladnie tylko troche roboty przy tym. Szybciej jest po prostu podczas wylewnia sciany fund. wlozyc styrodur (na odp. glebokosc) do wykopu i tyle. Nie musisz wtedy odkopywac sciany fund.
  17. Jak rozumie chcesz odkopywac sciane fund do jakiejs glebokosci i dac izolacje poziomo pod warstwa gruntu? Bo tak by wynikalo z tego, ze sciana fund. wylewana jest bezposrednio do wykopu.
  18. W praktyce wystarczy wpuscic izolacje term. sciany fund. na 50 cm w grunt i bedzie ok. Na budowie sie jeszcze nie spotkalem z tym odginaniem izolacji term., ale kto wie - pomysl moze i dobry ale malo zyciowy.
  19. Dobra dodam cos moze sie wam przyda... Ktos tam wyzej pisal ze robil czape, spadek zrobil czapa zelbetowa (moze byc warstwa cem. gr. min 3cm - mniej trwala) wszystko pieknie, ale nie wolno jej wypuszczac poza lico komina!!! Moze to i lepiej wyglada, ale nastepuje zawirowanie wznoszacego sie powietrza. Tak ja Bio nie jestem zwolennikiem daszkow nad kominem, ale w tym wypadku duzy przekroj kanalu (27x27cm) moze go wymagac (trzeba poobserwowac ten komin, poszukac bledow - moze woda z zakonczenia komina tj. czapy o ktorej mowa wczesniej dostaje sie do kanalu zamiast na zew. - brak spadku). I jak juz bedziesz robil ten daszek to odleglosc pomiedzy daszkiem a kominem to min 20-25cm. Cos duzo sie tego zrobilo a to znaczy, ze moze byc niejasno!
  20. a co to ma za znaczenie ??? Bardzo duze ma znaczenie bo komin rownolegle do kalenicy zatrzymuje splywajaca wode i dobrze jest wtedy wykonac tzw kozuby
  21. A te kominy jak sa ustawione prostopadle do kalenicy czy rownolegle?
  22. Tak się tylko zastanawiam dlaczego o takich sprawach decyduje inwestor, niedlugo bedzie tez projektowal zbrojenie, przekroje itd. Jak dasz deskowanie i pape to pamietaj, ze musisz zostawic szczeline pomiedzy papa a izol. term. i zrobic wlot przy okapie i wylot powietrza w kalenicy. A krycie mambrana wysokoparoprzepuszcz. tego nie wymaga.
  23. Trzeba na polibudzie miec znajomego to zrobi badanie:-) Tak na powaznie to politechniki robia takie ekspertyzy, ale profesjonalne to troche kosztuja.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...