Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yacekiewicz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    174
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez yacekiewicz

  1. Wedlug mnie jedyna wada podlogowki to duza bezwladnosc termiczna. Ale z tym, mam nadzieje, mozna sobie poradzic - po jakims czasie metoda eksperymentalna dobierze sie odpowiedni cykl ogrzewania. A parkiet tez mozna polozyc - kolega ma klepke 9 lub 11 mm, dokladnie nie pamietam. Juz trzy sezony przezyl - zarowno on, jak i parkiet.
  2. Wedlug mnie jedyna wada podlogowki to duza bezwladnosc termiczna. Ale z tym, mam nadzieje, mozna sobie poradzic - po jakims czasie metoda eksperymentalna dobierze sie odpowiedni cykl ogrzewania. A parkiet tez mozna polozyc - kolega ma klepke 9 lub 11 mm, dokladnie nie pamietam. Juz trzy sezony przezyl - zarowno on, jak i parkiet.
  3. blondyna, zobacz do skrzynki. Jak bede mial troche czasu to wstawie linki pompowo-cieplownicze (moze w przyszlym tygodniu). Na pewno mozna tez duzo znalezc na forum.
  4. blondyna, zobacz do skrzynki. Jak bede mial troche czasu to wstawie linki pompowo-cieplownicze (moze w przyszlym tygodniu). Na pewno mozna tez duzo znalezc na forum.
  5. A na kominek i drewienko to trzeba miec czas, zeby tak stale...
  6. Zbierz kilka ofert, wydaje mi sie ze warto, jezeli masz dobre dla pompy ciepla warunki gruntowe (mozliwie mokro). Ogrzewanie nie powinno cie rocznie kosztowac wiecej niz 1000 zl - pod warunkiem, ze masz dobrze ocieplony dom (zapotrzebowanie ciepla ok. 40W/m2). Policz, ile bedzie cie kosztowac eksploatacja tradycyjnego systemu ogrzewania. U mnie roznica w kosztach inwestycji (ok. 10000 zl) zwroci sie najpozniej po 4 latach eksploatacji, bo nie mam i nie bede mial dostepu do gazociagu, a gaz w baniaku czy olej to kosztuja... Ale jak pompa - to koniecznie tylko podlogowka.
  7. Zbierz kilka ofert, wydaje mi sie ze warto, jezeli masz dobre dla pompy ciepla warunki gruntowe (mozliwie mokro). Ogrzewanie nie powinno cie rocznie kosztowac wiecej niz 1000 zl - pod warunkiem, ze masz dobrze ocieplony dom (zapotrzebowanie ciepla ok. 40W/m2). Policz, ile bedzie cie kosztowac eksploatacja tradycyjnego systemu ogrzewania. U mnie roznica w kosztach inwestycji (ok. 10000 zl) zwroci sie najpozniej po 4 latach eksploatacji, bo nie mam i nie bede mial dostepu do gazociagu, a gaz w baniaku czy olej to kosztuja... Ale jak pompa - to koniecznie tylko podlogowka.
  8. Choć imienia mego przeinaczenie, grzechem wielkim nazwać bym skory, jednakowoż waćpannie wybaczone bedzie...
  9. Aha, ja nie handluje pompami ciepla. Zreszta w ogole nie handluje niczym
  10. Wysokie wody gruntowe: gratulacje, idealne warunki na pompe ciepla A o jakosc wody chodzi w systemie woda-woda. Coby sie studnie dobrze sprawowaly (a moze i wymiennik tez). Zobacz link w poscie powyzej. Albo tutaj http://www.neura.at. Albo tutaj http://www.ekoland4.com. Albo pogoogluj sobie troche.
  11. Wysokie wody gruntowe: gratulacje, idealne warunki na pompe ciepla A o jakosc wody chodzi w systemie woda-woda. Coby sie studnie dobrze sprawowaly (a moze i wymiennik tez). Zobacz link w poscie powyzej. Albo tutaj http://www.neura.at. Albo tutaj http://www.ekoland4.com. Albo pogoogluj sobie troche.
  12. Istnieja tez (cienkie) parkiety na podlogowke. Mieszanie kaloryferow i podlogowki jest przy pompie ciepla "rozsadne inaczej" . Przy pompie ciepla podlogowka musi byc w calym domu, zeby ogrzewanie bylo rzeczywiscie niskoteperaturowe (ok 30 st.). Inaczej spada sprawnosc systemu i pompa ciepla nie ma sensu. Bardzo dobrze objasniony jest caly system pod http://www.ochsner.pl. A przyjmujac koszty roczne ogrzewania na poziomie 1500 zl (informacja potwierdzona praktycznie u dwoch uzytkownikow), to cala zabawa zwraca sie dosyc szybko. Inwestycja (bez podlogowki) jest na poziomie 25-30 tys., zalezy jakie zrodlo dolne.
  13. Istnieja tez (cienkie) parkiety na podlogowke. Mieszanie kaloryferow i podlogowki jest przy pompie ciepla "rozsadne inaczej" . Przy pompie ciepla podlogowka musi byc w calym domu, zeby ogrzewanie bylo rzeczywiscie niskoteperaturowe (ok 30 st.). Inaczej spada sprawnosc systemu i pompa ciepla nie ma sensu. Bardzo dobrze objasniony jest caly system pod http://www.ochsner.pl. A przyjmujac koszty roczne ogrzewania na poziomie 1500 zl (informacja potwierdzona praktycznie u dwoch uzytkownikow), to cala zabawa zwraca sie dosyc szybko. Inwestycja (bez podlogowki) jest na poziomie 25-30 tys., zalezy jakie zrodlo dolne.
  14. przewymiarowac kaloryfery? a co to takiego??? No bo przy piecu kondensacyjnym temperatura wody w instalacji jest nizsza niz w tradycyjnych. Zeby dostarczyc taka sama ilosc ciepla kaloryfery musza miec wieksza powierzchnie. Inaczej brrr... zimno!
  15. przewymiarowac kaloryfery? a co to takiego??? No bo przy piecu kondensacyjnym temperatura wody w instalacji jest nizsza niz w tradycyjnych. Zeby dostarczyc taka sama ilosc ciepla kaloryfery musza miec wieksza powierzchnie. Inaczej brrr... zimno!
  16. Ja wlasnie na odleglosc komunikowalem z architektem i jest to mozliwe . Dobrze, zebys mial wgrany AutoCAD albo inny program w ktorym mozesz ogladnac pliki twojego architekta. Dla jasnosci: chodzi tu tylko o ogladanie, a nie projektowanie. Architekt przesyla ci pliki i dostaje od ciebie feetback. To bardzo szybka, konkretna i dokladna forma komunikacji. Polecam. Aha, ja dla odmiany nie jestem architektem
  17. asieńka, jezeli nie zwodzisz z tymi hydraulikami, to prosze podaj mi namiar, zeby hydraulicy mogli mogli u mnie zwodzic dom . Mozesz napisac ile zaplacilas i za co?
  18. asieńka, jezeli nie zwodzisz z tymi hydraulikami, to prosze podaj mi namiar, zeby hydraulicy mogli mogli u mnie zwodzic dom . Mozesz napisac ile zaplacilas i za co?
  19. Mokro, mokro! Woda stoi, ekipa czeka, niewydane pieniadze sie denerwuja. A moze zdrenujemy caly Kamieniec z przyleglosciami? Taki poziom wod gruntowych jak w tym roku to chyba wyjatek. Po wykopaniu dolka zamienia sie on w tajemniczy i przedziwny sposob w studnie. W jakim miesiacu zaczynaliscie kopanie na tych naszych kochanych wschodniowroclawskich moczarach?
  20. Mokro, mokro! Woda stoi, ekipa czeka, niewydane pieniadze sie denerwuja. A moze zdrenujemy caly Kamieniec z przyleglosciami? Taki poziom wod gruntowych jak w tym roku to chyba wyjatek. Po wykopaniu dolka zamienia sie on w tajemniczy i przedziwny sposob w studnie. W jakim miesiacu zaczynaliscie kopanie na tych naszych kochanych wschodniowroclawskich moczarach?
  21. Jeszcze nie, ale bede za... dwa tygodnie! A co Cie interesuje?
  22. Macie doswiadczenia z pompami tego typu? Mysle tutaj zarowno o uzytkowaniu, jak i "doswiadczeniach" cenowych, czyli ile was kosztowala pompa z kolektorem (jaki producent) i sterowaniem oraz montaz. Otrzymalem nastepujaca oferte: Francuska pompa 12 kW producent WSP z kolektorem (czynnik roboczy R407C) i sterowaniem: ok. 21 tys (tylko material). Slyszeliscie o tym producencie? I jeszcze pytanie ogolne: dlaczego w pompach z bezposrednim parowaniem w kolektorze zaleca sie umieszczenie go na glebokosci ok. 80 cm, a nie jak n.p. w glikolowych na ok. 1,5 m? Przeciez chodzi w koncu o to samo: odbieranie energii cieplnej z otoczenia czyli gruntu. A sprawnosc zalezy glownie od roznicy temperatur dolnego i gornego zrodla, dla kazdego ukladu termodynamicznego, (chyba od moich czasow szkolno-studenckich nic sie w tych sprawach nie zmienilo ). Szczegolnie w zimie, a wiec wtedy, gdy musimy transferowac duze ilosci ciepla, czyli zalezy nam szczegolnie na sprawnosci, tempertura na 1,5 metra jest wyzsza niz na 80 cm, czyli sprawnosc przy 80 cm bedzie mniejsza niz przy 1,5 m. Zna ktos odpowiedz? Jak zna, to niech da!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...