Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wodzio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    338
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wodzio

  1. może i lepiej, ale jak to zrobić, skoro kostka ma wymiar z dokładnością +-3mm, fugi mogą też nie wyjść za przecyzyjnie, a na szerokości placyka będzie z 30 kostek, więc teoretyczna szerokość może się chyba trochę różnić od rzeczywistej. Może się mylę i faktycznie można to teoretycznie policzyć? Dlatego się pytam o praktyczne rady? Moim dodatkowym problemem jest to że osadzam już krawężniki, a kostki jeszcze nie mam.
  2. Witam, mam do Was pytanie, będę sam układał kostkę. Wg zaleceń producentów ( i nie tylko) przed położeniem kostki powinienem mieć już osadzone krawężniki. Ale ponieważ placyk, który układam, nie musi mieć określonej szerokości, mógłbym się dopasować do modułu kostki (chciałbym zminimalizować ilość cięć). Teraz moje pytanie jak osadzić krawężniki aby dopasować się do kostki robiąc jak najmniej cięć. Może z jednej ze stron osadzić krawężniki jak już będę blisko końca rzędu i zobaczę jaka szerokość wychodzi? Jak to wygląda w praktyce?
  3. miałem u siebie podobny problem, który wynikał z faktu, ze kocioł utrzymywał tak czy inaczej minimalna temperaturę w obiegu (25stC), ale pogrzebałem w instrukcji i okazało się że instalator zostawił zworkę na piecu, a po jej zdjęciu kocioł wyłaczał się całkowicie po osiągnięciu zadanej temperatury i teraz jest ok. Nie jestem ekspertem, ale może przypadkiem u Was też jest coś takiego
  4. też interesuje się tym tematem i znalażłem w internecie domek w całości otynkowany tynkiem mozaikowym (bardzo ładnie to wygłądało), ja chcę tym tynkiem zrobić tylko ścianę frontową (ale całą), gdyż dom styka się bezpośrednio z wąskim chodnikiem, wiec jesienią i wczesną wiosną samochody chlapią na tą elewację. Jeden wykonawca też mi odradzał bo podobno nie daje się tego na dużych powierzchniach, ale dlaczego to już nie wiedział. Może ktoś ma tak już zrobione, albo wie dlaczego nie -poza ceną?
  5. można dać piankę, ale trzeba uważać aby nie podeszła ona pod styropian i nie podniosła płyty
  6. witam, tez już jakiś czas temu pytałem o ten kociołek (mi się bardzo podobał), ale odzewu nie było żadnego, pewnie większość uważa (chyba słusznie)że nie ma co się pchać w kociołek beż blisko dostępnego serwisu.
  7. Mam inną propozycję, u siebie zamiast kołków wstawiłem śruby przelotowo, a w środku komina duże podkładki, może da sie coś takiego zastosować?
  8. Witam, mi się zawsze wydawało odwrotnie, czyli, że przy niższych temperaturach wyjściowych spadek temperatury o niewielką wartość powoduje większy wzrost wilgotności niż ma to miejsce przy większych temperaturach, ale może się myle (zaraz to sprawdzę)
  9. Witam Poniewaz zostało mi sporo foli budowlanej mam pytanie, czy mogę ją zastosować jako paroizolację pod wełnę mineralną na sufit w łaziencę. Czy te folie różnią się czymś? Czy zamienienie foli paroizalacyjnej budowlaną jest dopuszczalne?
  10. sory w tym wątku tego nie podawałem ale 2 dni temu był zupełnie podobny temat i pytanko o to samo
  11. piasek jest dość często stosowany i jest to rozwiązanie zbliżone do tego co podawałem wyzej, na sucho zmieszać piach i cement (suchy beton) ja to zrobiłem w ten sposób bo uważam że piach z cementem nie będzie się przemieszczał choć może nie potrzebnie (ale dla mnie zmieszanie piachu i cementu nie było żadnym problemem)
  12. mam ten sam problem, otóż ociepliłem piwnicę styrodurem, ale dom jest na pochyłej działce więc piwnica częściowo wystaje, a w najniższym miejscu wystaje prawie cała. Gościu który mi to ocieplał zrobił to na zwykły klej i siatkę. Teraz mi to odchodzi. Planuję zerwać tą siatkę i powierzchnię styroduru porysować i zrobić to jeszcze raz, wydaje mi się , że jak zmatowie i oprysuję powierzchnie to już nie powinno być problemu z przyklejeniem na tym kleju. Co do przyklejenia tego do ściany to można kupić taki klej poliuretanowy CT84 ceresitu (stosuje sie go zamiast zaprawy klejowej do przyklejania płyt) podobno do stytoduru ma dobrą przyczepność
  13. Też ma do Was pytanie, mam instalację grzejnikową miedzianą (rurki) instalator chce powiesić grzejniki Brugmana, stalowe mówi mi że stal z miedzią się nie żle jak to jest w przypadku alu. Czy to prawda?
  14. ja u siebie miałem też spore nierówności na środku duzego pokoju dół 7 cm wypełniłem to takim suchym betonem (w betoniarce na sucho zmieszałem piasek i cement) na razie jest wszytko ok,
  15. nie wiem czy to sie sprawdza, ale ktoś podobno robił to strugiem elektrycznym (czesto wymieniał nożyki)
  16. a nawiasem mówiąc robiłem wszystko poza kładzeniem blachy i obróbkmi sam, szło to dość łatwo (a dekarz chciał za rozłożenie tego prawie tyle samo co za położenie blachy więc sam mu to przygotowałem)
  17. ja u siebie mam coś takiego jak na razie wszystko jest ok, ale to dopiero 1 rok a nie wydaje mi się że wyszło to duzo drożej
  18. a jak to jest z dylatacją przy scianach, ponieważ mam przygotować wylewkarzowi warstwy (folia i stryopian itp) zamierzam to robić tak 1)papa już jest 2 folia wywinięta trochę na ścianę 3 stropian 1cm przy cianach jako dylatacja docisnięty stryopanem 10cm w 2 warstwach 4 folia wywinięta na tą dylatację Czy tą wierzchnią folie muszę jakoś przykleich (silikonem) do tego styropianu Czy ten stryropian służący jako dylatacja dobrze było by ułąrzyć aby dawał on wizualny wskażnik co do poziomu wylewki. czyli że do wysokości wylewki i wypoziomowany? jak to się robi w praktyce?
  19. ja też zamierzam dać siatkę zgrzewaną pod rurki do ich mocowania, a póżniej to podnieść o 1-1,5cm i tak zamierzam dać włókna ale to podniesienie dodatkowo powinno spowodować że siatka będzie pełniła jakoąś funkcję zbrojącą
  20. najpierw usuń przyczynę a potem możesz zastosować Boramon
  21. Dyskusja zrobiła się mało konkretna, ponieważ na środe jestem umówiony z tynkarzem, może jakieś konkretne rady co z nim uzgodnić, czyli konkretnie jakie odchyłki są dopuszczalne. Czyli czy ściana musi być idealnie pionowa, i płaska, dodam, że w moim przypadku ściana jest po zwaleniu starego tynku i nie jest za równa, czy w takim wypadku można też "idealnie" wyprowadzić piony? (nierówności w skrajnym przypadku dochodzą do 3-4cm)
  22. u mnie będzie kocioł z zamkniętą komorą spalania a kominiarz i tak w ekspertyzie nakazał wykonać wentylację grawitacyjną (do tego koniecznie przez dach). Z tego powodu musiałem przenieść kocioł do piwnicy, a chciałem w łazience w której mam wentylację mechaniczną
  23. ja to robiłem, gdyż dom stoi na pochyleniu więc pół piwnicy jest jakby wynurzona z ziemi wiec musiałbym kombinować (w ziemi styrodur, a to co się wynurza z nad ziemi już styropian), więc po prostu całość piwnicy jest docieplona styrodurem, z tego powodu tego co jest w ziemi nie zamierzam ruszać (mimo że sie odkleja), ale to co wysteje muszę zerwać i zrobić warstwę na której będzie sie trzymał jakiś tynk (chcem mozaikowy)
  24. dodam tylko że naciołem to później głębiej aby tylko podstaw 2 teownika zagłębiła się głębiej w mur, bo dla mnie nacięcie muru duża kątówka to jakieś 5 min roboty i mniejsza ingerensja w ścianę niż kucie w niej. Faktem jest że pyliło strasznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...