Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomii26

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tomii26

  1. Witam przepraszam ale może też się podepnę pod ten temat zważywszy na to iż też mieszkam w okolicach Wieliczki. Sytuacja wygląda tak: działkę mam prawie prostą tzn. są niewielkie różnice poziomów więc specjalnych zabezpieczeń przed obsówami kostki robić nie trzeba ale od drogi do pierwszej ściany domu mam 95mb i od tej ściany do garażu jeszcze 27mb szerokość chcę mieć na 3m plus mały parking dla gości robi około 400m2 podłoże to glina więc ślisko i jak popada to wszystko się topi . Ten podjazd będzie użytkowany przez samochód osobowy ewentualnie jak czasami przywiozą węgiel no to przyjeżdżają większym autem. Co myślicie o tym: -dogaduje się z gościem od koparko-ładowarki aby mi wybrał całą potrzebną szerokość i długość tej drogi na głębokość 80cm czy taka wystarczy -przyjeżdżają tiry z grubym kamieniem -wypożyczam ubijarkę i go ubijam -ustawiam krawężniki -przyjeżdżają auta z jakimiś kamykiem np. tym takim czerwonym -ubijam je i mogę składać pieniążki na kostkę a zanim to będzie to sobie już jeżdżę Moje pytania do Was to: -czy 3m szerokości drogi będzie wystarczające -czy 80cm głębokości to będzie dobrze? ponieważ niektórzy mówią że wystarczy 50cm z tym że ja wolałbym mieć akurat w tym przypadku zapas bo chyba bym się pochlastał jakbym zrobił podjazd na 50cm głęboko po czym wjechała by jakaś ciężarówka i się okazało że wszystko tonie i czy założona przeze mnie kolejność prac jest prawidłowa? Dzięki za odpowiedzi.
  2. Ja u siebie mam zamontowane w ganku ślicznie wyglądają zresztą w jednej z moich galerii możesz sobie je zobaczyć jak chcesz to zrobię dokładniejsze zdjęcie w każdym razie woda mi się nie skrapla tylko musisz uważać bo są dwa podstawowe rodzaje luksferów zewnętrzne i wewnętrzne. Klei się je bardzo prosto każdy sprzedawca dokładnie powie Ci jak to zrobić samemu są do tego specjalne zaprawy zarówno do klejenia jak i fugowania a również i w niektórych przypadkach do układania są specjalne profile startowe i miedzy pustaczkami tak aby potem nie trzeba było ich fugowac.
  3. Byle nie za dużo tego zdrowia bo jutro znów będą niedomówienia. I nadal twierdze że nie umiesz czytać ponieważ nie pisałem że wymyślasz coś o tradycji tylko o tym że napisałem iż ten domek ma już ocieplony: zbigmor napisał: Ale on nie ma jeszcze izolacji od zewnątrz tylko nad nią się zastanawia.
  4. Ale on nie ma jeszcze izolacji od zewnątrz tylko nad nią się zastanawia. Nigdy nie widziałem poniemieckiego domu z założoną oryginalnie izolacją od zewnątrz. Nie mówię też, że widziałem już wszystko. Gdyby ktoś coś takiego widział to z chęcią uzupełnię swoją wiedzę. Wiesz co skończmy ten temat bo Ty chyba coś dzisiaj wypiłeś nie chce mi się z Tobą gadać. Czytaj dokładnie to co się pisze a nie wymyślaj jakichś bzdur. Nic takiego nie napisałem że dom już ma ocieplony (jakby miał to by nie było tego tematu).
  5. Jeśłi repugnant napisał że to poniemiecki dom więc ma chyba troszkę więcej niż kilkanaście lat ja bym powiedział że kilkadziesiąt no ale niech będzie na Twoje. Pozdrawiam
  6. Po ile wy macie lat, że ocieplenie od zewnątrz dla was jest tradycyjne? Tak jak pisałem powyżej od zewnątrz można dać ocieplenie, ale pod warunkiem, że będzie ono izolować dom, a nie ścianę osłonową tylko. Wiek nie ma tu nic do rzeczy. To możesz mi wyjaśnić dokładnie dlaczego jeśli ocieplę dom z zewnątrz to będzie izolowana tylko ściana osłonowa a nie cały dom?? Dorosły człowieku.
  7. wg mnie lepiej będzie ocieplić tradycyjnie od zewnątrz ale to też zależy jaki efekt chcesz uzyskać bo zakładając iż ta szczelina nie jest więsz niż 5cm to lepiej jest dać styropian 10 czy tam 12 od zewnątrz i pokryś go ładnym tynkiem ale możesz sobie współczynnik przliczyć za pomocą odpowiedniego wzoru tak samo z kosztami.
  8. Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć Wam życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, by w każdym dniu roku uśmiech na twarzy Waszej gościł tak samo często, jak w tym dniu. Bądźcie zawsze szczęśliwe, złym losom nieznane, uprzejme, czułe, tkliwe, przez wszystkich kochane.
  9. Do mocowania różnych półek, szafek itp. w ścianach wykonanych z suchego tynku są specjalne kołki mocujące dostępne w każdym sklepie bądź składzie budowlanym, są metalowe wywierca się otwór w płycie odpowiedni do danego kołka i następnie część tego kołka wkłada się w ten otwór następnie kręcąc śrubką lub używając specjalnych kombinerek wyciąga się śrubkę na zewnątrz w wyniku czego od wewnętrznej strony tworzy się tzw grzybek i będzie trzymało. No chyba że konstrukcja ściany została wykonana niewłaściwie tzn za rzadko profile stojące. tak długich wkrętów jak piszesz 90mm nie stosuj bo po pierwsze i podstawowe największy nacisk działa w tym przypadku "wyciągająco" ze ściany i pionowo w dół czyli po prostu ten wkręt czy tam gwóźć będzie się wrzynał w płytę i szafki opadną
  10. Dzięki, a może i ktoś wyjaśnić dlaczego np.:piszą iż domu drewnianego nie można okładać styropianem a dom szkieletowy już można przecież i tu i tam jest to samo drewno a w poradnikach domów szkieletowych jasno pisze iż na belki konstrukcyjne trzeba przybić płytę osb3 i do niej kleić styropian klejem na bazie żywicy??
  11. W jaki sposób z zewnątrz ocieplić dom z bali nie używając do tego wełny, która jest bardzo droga tylko styropianu? jak to powinno wyglądać... czy przekrój ściany powinien być taki: bale, listwy drewniane (gr. 2 cm) zamocowane poziomo i w odstępach w pionie co 1,5m, płyta OSB3 (wodoodporna gr. 18 mm), styropian (gr. 10 cm), kołek mocujący styropian (łącznik z rdzeniem stalowym), siatka, klej, tynk mineralny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...