Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AQUA

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez AQUA

  1. Ale chyba z niczym nie skłamałem. Przecież chociażby producent jakiegokolwiek samochodu, zastrzega sobie że gwarancja będzie taka i taka ale pod warunkiem dokonywania okresowych przeglądów, a to z kolei (pomijając ich zasadność) służy wyciągnieciu pieniędzy od kupującego. Fakt że te pieniądze są za wykonanie czegoś konkretnego i pewnie w przypadku urządzeń jest podobnie
  2. Nie wiem dlaczego aż tyle chcesz wydać na POŚ, kwota 10k za oczyszczalnię bilogiczną dla ok 4 osób to bradzo realna cena i POŚ najwyższej jakości
  3. Jetsem ZA!!!
  4. Stacja uzdatniania wody to urządzenie mechaniczne, a więc jak każde może się zepsuć. Serwis polega na sprawdzeniu czy wszystko działa tak jak działać powinno a poza tym producenci zastrzegaja sobie konieczność serwisowania swoich urządzeńw celu zachowania gwarancji.
  5. Myślę że Twój kolega to kiepski fachowiec że nie potrafi Ci polecić urządzenia zmiękczającego wodę, bo o ile mi wiadomo to ten biały osad to nic innego jak kamień!!!
  6. Czy warto??? To zależy za jaką oczyszczalnię bo jeśli okaże się że przywiezie Ci drenażówę z marketu no to nie koniecznie zrobisz biznes A poważnie jeśli to dobrej klasy oczyszczalnia to mniej więcej tyle powinna kosztować.
  7. Maro woda jest naprawdę dobra. Tak jak napisałeś nie ma problemu z kamieniem kotłowym. W czajniku jest bardzo niewielki osad. Jeśli liczyć kozyści z tytułu dobrej jakościowo wody czyli miękkiej to: -dużo mniejsze zużycie środków piorących i myjących ok. 50% mniej, - nie ma kamienia w injstalacjach, nic się nie zapycha i nie zatyka, dłuzsza żywotnośc armatury , -pewnie zasobnik c.w.u. będzie pracował dłużej i z większą sprawnością bo się nie zakamieni -nie ma obleśnego osadu w kibelkach wannach i umywalkach mniej sprzatania - smaczna woda w kranie można oszczedzać na mineralnej, - miękka woda jest lepsza do mycia i kapieli nie wysusza tak skóry, lepiej się myje włosy ( kiedyś panny łapały deszczówkę do mycia włosów). - oczywiście woda jest zdrowsza niż taka która płynie najpierw w Wiśle Odrze itp. czyli spływają do niej wszystkie syfy z pól, rolnicy wyrzucają do rzek smieci, toksyczne odpady, ścieki miejskie i przemysłowe itd. potem jest "uzdatniana" (filtrowanie mechaniczne + chlorowanie może nieraz jeszcze wegiel aktywny) w wodociągach miejskich, potem wpuszczana do zasyfionych rurociagów i sprzedawana za ciężkie pieniadze ludziom. Podstawa to dobre ujęcie czyli woda I klasy czystości. Z byle czego nie będzie tanio dobrej wody. Pozdrawiam Bravo!!! Ja myślę że rentowność drogiuego urządzenia można określić po dłuższym użytkowaniu. Tak jak Inwestor słusznie zauważył oszczędzamy na środkach piorących i myjących (proszki, płyny, tabletki do zmywarek etc.), na naprawach naszych urządzeń związanych z osadzaniem kamienia... Wyliczać można długo, grunt to dobrze dobrane urządzenie!!! Odnośnie serwisu to powiem tak; serwisować się powinno bo często urządzenia dosyć sporo kosztują, brak serwisu wiąże się często z utratą gwarancji. Niestety często firmy biorą za to zbyt dużą kasę... Pozdrawiam W razie pytań chętnie pomogę
  8. A mnie się wydaje że coś jednak jest nie tak jak być powinno...
  9. ' Plus Twojej decyzji polega na tym że za całokształt inwestycji odpowiada firma w której zamówiłeś oczyszczalnię. Fakt, że wyjdzie Ci drożej żwir oraz koparka, ale tak jak napisałeś siedzisz 12 godz. za biurkiem więc chyba tak wygodniej. 14500 - to cena jakiej oczyszczalni (dla ilu osób) i czy to sbr czy inny rodzaj oczyszczalni biologicznej (np. osad czynny)?
  10. Chodziło o sprawdzenie gdzie leci "smrodzik" z oczyszczalni. Po sprawdzeniu okazało się że montaż został wykonany prawidłowo bo "smrodzik" ucieka tam gdzie powinien...
  11. Generalnie oczyszczalnie są lekko przewymiarowane ale ich przewymiarowanie jest na tyle logiczne (chodzi o czas przestoju ścieków w osadniku gnilnym) że nie ma to szkodliwego wpływu na ich skuteczność.
  12. No jeżeli jakiś spec dobrał mu do gliny drenaż to pogratulować specowi umiejętności wyłudzania kasy A tak na poważnie to oczywiście jeżeli jest w najbliższej przyszłości (max 2lata) możliwość podpięcia się pod kanalizację, to bzdurą jest montowanie oczyszczalni. Natomiast jeżeli takiej opcji nie ma albo istnieje w perspektywie dłuższej niż 2 lata to stając przed wyborem szambo vs oczyszczalnia... ZDECYDOWANIE opłacalniej jest zrobić oczyszczalnię. Rentowność oczyszczalni zależy tak naprawdę od warunków gruntowo-wodnych, bo jeżeli te są niekorzystne istnieje konieczność zastosowania rozwiązań, które zwiększają koszt jednorazowej inwestycji, czyli w praktyce zwrot inwestycji następuje po dłuższym okresie użytkowania.
  13. Tak naprawdę z dofinansowaniem czy bez to i tak się opłaca. Wystarczy tylko policzyć koszty
  14. Jeśli ktoś ma POŚ niech napisze: - jaki rodzaj (drenaż, pakiety, tunele etc.) - jaki producent (nie firma montująca, bo tych wiele) - jak długo ją uzytkuje - czy miał jakieś problemy - jaki był całkowity koszt inwestycji - od A do Z
  15. PROPONUJĘ reaktywować ten ciekawy wątek
  16. Ja osobiście sugeruję sprawdzoną metodę wyboru: Poszukaj kilku producentów oczyszczalni, dobierz oczyszczalnię pod kątem swojego portfela. Później poszukaj wśród znajomych kogoś kto ma oczyszczalnie i zapytaj jak to hula. Jeśli chcesz zadzwoń do tych firm które instalują (produkują) i poproś o namiary do klientów którym robili oczyszczalnie. Następnie najlepiej podjedź zobacz jak to wygląda (przez telefon to może być nawet właściciel) Sugestia: Nie ograniczaj się do dwóch producentów, bo do końca nie będziesz pewien swojego wyboru!!!
  17. AQUA

    Odprowadzenie wody z rynien.

    To zależy ile chcesz zainwestować Moim skromnym zdaniem to wcale nie jest konieczność!!!
  18. To dziwne bo pakiety owe od nie dawna pojawiają się na aukcjach oraz w ofertach jako nowość na rynku. CO do tuneli to czy można by zastosować np te wyżej pokazane tunele marleya jako alternatywę sotlarenza a jak tak to w jaki sposób należałoby je przeliczyć na jednego mieszkańca??? I na tym właśnie polega ich nowość... A odnośnie marleyowskich tuneli jeśli koniecznie chcesz wiedzieć napisz na priv, bo tu regulamin nie pozwala się wypowiadać ;P
  19. Mój spec od POŚ stosuje zasadę ... nie więcej jak 16mb drenażu na jeden kominek. Ja mam dwie nitki po 8mb wpięte pod jeden kominek. Co do zapaszków to najważniejsze jest skuteczne odpowietrzenie POŚ. Kiedyś zrobiłem sobie test, włożyłem na filtr kilka cegieł i dachówkę ( by wyjść ponad lustro ścieków ) i na to zapaliłem i położyłem racę na kreta, zamknąłem pokrywę od zbiornika i czekałem gdzie dym wyjdzie. jeśli zrobisz taki test to dym musi wylatywać odpowietrzeniem na dachu, jak leci grzybkami to już wiesz ze coś skopane i wiesz dlaczego śmierdzi. To dobry spec bo odpowietrzenie ma nie tylko ochronić przed "zapachem" ale także zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza niebędną do zapewnienia prawidłowego przebiegu procesów oczyszczania ścieków.!!!
  20. Ciekawe zagadnienie!!! Pakiety rozsączające to temat który był przerabiany przez liderów (producentów) POŚ kilka lat temu, a obecnie wycofali się z tego rozwiązania - coś w tym musi być!!! Odnośnie zaprezentowanych tuneli to wspaniała alternatywa dla drenażu i sumarycznie wychodzi taki sam koszt, bo tu płaci się więcej za produkt ale odchodzi koszt żwiru, osobiście bardzo polecam
  21. AQUA

    Odprowadzenie wody z rynien.

    Taaaa - szczególnie podczas długotrwałych ulew - bedzie wtedy mył samochód lub podlewał trawnik żeby opróżnić przelany zbiornik na deszczówkę ... Jeśli wszystko zakończy studnią chłonną nie ma takiej opcji.
  22. Prawo to odpowiednio reguluje i takie odpowietrzenie powinno być wyprowadzone min. 60 cm ponad górną krawędź najwyżej położonego okna.
  23. AQUA

    Odprowadzenie wody z rynien.

    A może by tak zbiornik na deszczówkę, jakiś większy + zatapialna pompa która obsługuje trawniki i mycie samochodów??? Kolega wyżej poszedł dobrym tropem!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...