Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kurt76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    834
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Środa Wielkopolska
  • Województwo
    wielkopolskie

kurt76's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Cześć. Ja tutaj widzę taką ścieżkę: - likwidacja pieca gazowego i w ogóle przyłącza - zamiast pieca kocioł elektryczny - rozbudowa PV: dociążyć istniejący inverter i dalej rozbudować na bazie mikroinerterów, ceny są rewelacyjnie niskie, aby uzyskać sumę rachunków rocznych 480 zł - po zakończeniu net-meteringu, zrobisz pewnie pompę ciepła centralną Wczoraj skonczyłem u siebie kolejną instalację PV: 4 panele 475 Wp + Hoymiles 1500 W, na gotowo wyszło mi około 3200 zł. U mnie samowystarczalność wychodzi gdzieś przy 11 kWp (brak oszczędzania prądu, temp w domu 21 st, dwójka małych dzieci).
  2. Tak, być może spadek konsumpcji energii spowoduje możliwość przejścia na G11, co rozwiąże moje dylematy co do krzywej grzewczej pieców. Jednak po pierwsze najpierw muszę układ przetestować w sezonie 23/24, a po drugie zaraz napiszę o pozostałych uwarunkowaniach, które będą miały wpływ na to pierwsze..... Zamierzam zainstalować urządzenie o mocy grzewczej 2,8-3,0 kW, a powierzchnia oddziaływania to parter, czyli salon i częściowo dwie sypialnie usytuowane naprzeciw klimatyzatora (po drugiej stronie salonu), szacunkowo 30-35% pow. uż. Reszta pomieszczeń zostaje bez zmian (tylko piece). Tak jak widać po mocy klimatyzatora, mamy tu charakter stricte pomocniczy w sezonie zimowym. Moje największe obawy dotyczą sytuacji gdzie pracujący razem układ klima + piece, powoduje szybszy wzrost temperatury do zadanej i w związku z tym następuje sztucznie wywołana (z punktu widzenia pieców) mniejsza akumulacja co może mieć duże znaczenie przy większych mrozach. Na dzień dzisiejszy doszedłem do tego (teoretycznie), że klimę ustawiam na temperaturę o jakąś wartość wyższą niż piece, do tego wymuszenie w pewnych przypadkach grzania w przedziale czasowym.
  3. Witam. Mieszkam w budynku energooszczędnym, od kilkunastu lat ogrzewam piecami akumulacyjnymi w taryfie G12, do tego instalacja PV 9,4 kWp w trybie net metering, rekuperacja. Do wyzerowania rachunków za prąd brakuje mi 10-15% wolumenu konsumpcji przy moim trybie użytkowania. Z istotnych informacji dodam, że jestem w trakcie wdrażania Home Assistanta i przerobiłem piece akumulacyjne na załączanie przełącznikami WI-FI, dostępne są parametry temperaturowe i wilgotność w każdym pomieszczeniu, jest również czujnik temp i wilg. na zewnątrz. Za chwilę będę montował klimatyzator w celu grzania w okresach przejściowych i tutaj wszystko jest oczywiste, urządzenie również będzie komunikowało się z Home Assistentem. Natomiast zastanawiam się w jaki sposób używać tego urządzenia zimą przy współpracy z grzejnikami akumulacyjnymi, silnie preferowana praca w taniej strefie. Dopuszczam pewne obniżenie temperatury w nocy. Macie Państwo jakieś swoje doświadczenia i algorytmy? Pozdrawiam
  4. Witam. Jak rozwiazales problem z listwa startowa do styropianu 25 cm ?
  5. Moje zuzycie całkowite od 08-02-14 do 06-02-15: droga 1596 kWh = 1190 zl brutto tania 7199 kWh = 1645 zl brutto dla porownania w zeszlym analogicznym okresie 2255/8569 kWh.
  6. A jeszcze dzieci masz pod dachem.... kolego Sam rekuperator ktory chodzi caly czas, lodowka to samo, gotowanie wrzatku na napoje.... a gdzie reszta?
  7. liczmy po twoich stawkach, chociaz ja mam taniej w enea niz energa ale ja tez w taniej mam 100% prania, zmywania. ty zuzywasz srednio 2 kWh w drogiej dziennie i jeszcze mowisz ze pompa chodzi....
  8. A licząc tylko na taryfie nocnej, bo dzienna nie ma nic wspolnego z CO i CWU? Ciekawa rzecz widac z tych statystyk, a mianowicie w przyblizeniu COP twojej pompy wynosi niecałe 2 (a pamietajmy, ze moj budynek jest wiekszy)
  9. Wg mnie Duon jest stworzony dla domów z akumulacją w taryfie nocnej z COP=1, wtedy masz najwieksze oszczednosci. Poza tym uwzgledniając specyfike modelu biznesowego firmy (kupowanie na rynku spot) i przewidywanej liberalizacji oraz rozwoju zrodel odnawialnych (duzy spadek cen po godzinach szczytu i promocje na gieldzie w okresach np. wietrznych) uwazam, ze jest wieksza szansa na nawet wieksze dysproporcje w taniej taryfie na korzysc DUONU.
  10. Nie jestem w stanie odpowiedzieć, dane wrzuciłem przy okazji synchronizacji zegarów ze skrzynki zewnętrznej i domowej, nic więcej nie robię. Generalnie dwie osoby w domu, tylko prysznic. Wszystko energooszczedne, temperatura 21-22 st. ps. telewizji praktycznie nie oglądamy.
  11. Stawki są stałe do 2016, te wartości uwzględniają cene energii, przesyłu, jakościowa i cała reszta....
  12. Nic nie wnosząca moja statystyka całkowitego zużycia energii el. 30-09-2013 do 30-09-2014: I 1452 kWh * 0,7266 zł/brutto (ENEA + DUON) II 6570 kWh * 0,2242 zł/brutto I + II = 8022 kWh
×
×
  • Dodaj nową pozycję...