Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Douger

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Douger

  1. Trawnik z rolki 12 zł/m2 dla porównania.
  2. A ja oblozylem granitową kostką brukową i wygląda cudnie.
  3. Prawdopodobnie ogrodnica niszczylistka, która teraz żeruje na liściach. Ale łatwiej by było ze zdjęciem.
  4. 12/70 jeśli wiesz o co chodzi
  5. Hehehhe. Policz sobie jaka jest różnica w wyskokości na odcinku 10 metrów przy 3% spadku i nie gadaj głupot. Są takie gleby (ilaste, glinaiste), że jest to niezbędne. A Angielskie deszcze to nie letnie burze w Polsce, gdzie jednorazowo może spaść 40 mm wody.
  6. Trzymetrowa decha (łata) to bardzo dobry sposób. Już nie raz w ten sposób robiłe trawnik "pod sznurek". Dobry patent to odwrócona paleta z jakimś obciążeniem (ale trzeba 2 osoby do równania). I nie zapominaj o delikatnym spadku (chyba, że masz piaszczystą glebę)
  7. Kazać sobie może. Przecież nie stwarzaja zagrożenia.
  8. Na pewno nie zasdzkodzi, a warminsko mazurskie to dość chłodny rejon.
  9. sosna wytworzy nowy przewodnik, ale będzie trochę zniekształcona.
  10. Takie są na to rady W miejscach po roślinach obumarłych z powodu werticiliozy nie należy sadzić katalpy. Po stwierdzeniu objawów trzeba usuwać chore pędy lub całe rośliny, a pozostałe opryskać jednym z fungicydów — Sarfun 500 SC (0,1%) lub Topsin M 500 SC (0,1%). Rośliny w najbliższym sąsiedztwie zainfekowanego drzewa powinno się podlać jednym z wymienionych fungicydów, używając 2–4 l cieczy na m2. W okresie wegetacji miejsca po obumarłych roślinach należy podlać jednym ze środków: Agrigerm 2000 SL (2%), Agrosteril 110 SL (2%), Trisep 210 SL (0,5%), stosując 2–4 l cieczy użytkowej na m2.
  11. teraz już raczej nie zakwitnie (przełom maja i czerwca). A nie kwitnie prawdopodobnie ze względu na klimat.
  12. Na zasadowej glebie oczywiście zawilec żółty, zawilec gajowy lepszy na lekko kwaśne.
  13. Można wyciać tego mniejszego wtedy wyższy lepiej rozłoży ciężar chociaż jesion jest nie do wywalenia przez wiatr. A samo drewno mocne więc i gałezie trudno się łamią.
  14. Użyj doniczek, to najprościej. Ja mam mieczyki, hosty, maciejkę, winobluszcz, smagliczkę i mieszankę kwitnących jednorocznych.
  15. Działka jest dość spora. Ja zawsze popieram typowo polskie gatunki. Jaką masz tam ziemię na działce?
  16. No właśnie tuje są o tyle lepsze że nie ma luk, no ale kwestia gostu. Świerk serbski do konca życia utrzymuje dolne gałęzie i to jest jego plus. Między nie to już raczej nic nie wciskaj, raczej z przodu. A co? Piękne kwitnące krzewy
  17. Roundup niszczy całą roślinę więc korzenie też będą martwe. Problem teraz tylko ze słoneczną pogodą
×
×
  • Dodaj nową pozycję...