
Mamcia
Użytkownicy-
Liczba zawartości
64 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez Mamcia
-
Na moim budynku kilkanaście lat temu wymieniono jedną część pokrycia dachu(dachówka), z tym że na dachówkę o innym kształcie (takie to były czasy). Teraz z uwagi na fatalny stan tej "nowej" dachówki pragnę ją wymienić na taką jak była pierwotnie , aby przy okazji uzyskać taki sam wygląd dachu po obu stronach budynku. Pytanie- czy trzeba występować o pozwolenie na budowę- tego typu remont, czy wystarczy tylko zgłoszenie? Proszę o podpowiedź.
-
"archeologiczne badania powierzchniowe"
Mamcia odpowiedział ANIAILIS → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ten temat był już kilkakrotnie ptrzerabiany, ale ... niech będzie W razie znalezienia czegokolwiek "zabytkowego" należy zawiadomić właściwy organ nadzoru archeol. Oni podejmują decyzję czy kopią (wstrzymanie bydowy) czy nie. Jeżli tak to roboty odbywają się na twój koszt, który trudny jest do określenia, ponieważ nie wiadomo nigdy jaki będzie zakres wykopalisk. Mnie powiedział człowiek który się tym zajmuje, iż najczęściej przeszukanie małej działki zajmuje mu około 3 dni i kosztuje to ok 1 tyś zł. Tak więc zgodnie z opinią wielu znających problem najlepiej pomodlić się by w czasie robót ziemnych niczego nie "znaleźć". -
WKŁAD TARNAVA - odpadająca warstwa z obudowy:(((
Mamcia odpowiedział Gosia Łódź → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
A mój montarzysta powiedził, iż nie należy żeliwa niczym malować- bo i tak się ta farba przypali, a jedynnie na zimno napuścić jakimkolwiek olejem (nie kuchennym)- przetrzeć szmatką by nigdzie nie kapało, a potem zapalić - trochę pierwszego dnia śmierdzi, ale potem przestaje a kolor żeliwa jest wszędzie ciemny , jednorodny- ŁADNY -
Czy wykupywać od gminy mieszkanie w którym mieszkam (możliwe ok 55%bonifikaty), czy brać się za budowę domu. Jeśli wykupię mieszkanie to prawdopodobnie budowe domu całkowicie trzeba będzie zarzucić z powodu braku kasy (za mieszkanie wraz z przynależną ziemią ok 50kPLN) , a z drugiej strony żal jest zostawić ładne mieszkanie( ok 120 m2) w którym spędziło się kilka ładnych lat, a w dodatku poniosło się znaczne nakłdy na różne remonty. Doradźcie coś, moż ktoś podywaguje co by było gdyby był na moim miejscu.
-
Czy ktoś możę mi przypomnieć jaką kwotę można podarować najbliższym bez obowiązku uiszczenia podatku od darowizn. Ktoś o tym już pisał, ale nie mogętego znależć. Czy formą darowizy mogą być akcje zamiast gotówki?
-
Objąłem pewną ilość akcji swego zakładu z puli przeznaczonej dla załogi. Czy da się uniknąć jakoś zapłacenia podatku od nabycia tych akcji (mało prawdopodobne), lub może ograniczyć jego poziom np. poprzez darowizny na rzecz najbliższych członków rodziny. Proszę o jakieś sugestie.
-
Jeśli mogę bardzo prosić o przesłanie mi takżę tedo tekstu- jestem na podobnym etapie.
-
Mam dostęp do znacznej ilości prętów odzyskanych z żelbetowych konstrukcji. Są to pręty gładnie , niekarbowane trochę pokryte rdzą, mają róże długości. Jak można je wykorzystać. Czy to że były już w jakimś betonie nie dyskwalifikuje ich jako stali zbrojeniowej? Co o tym myślicie?
-
rak piersi, szukam specjalisty onkologa
Mamcia odpowiedział lunka → na topic → Dział Porad życiowych
Centrum Onkologii w Gliwicach. Przyjeżdżasz ze skierowaniem i przyjmują najpierw w przychodni, a potem do dalszego leczenia jeśli jest potrzebne. Szpital na wysokim poziomie. -
Otwór dzwiowy w ścianie nośnej - proszę o poradę
Mamcia odpowiedział Tomek_11111 → na topic → Zrób to sam
Jakieś dwa dwuteowniki o słusznym przekroju wmurowane w ścianę nad planowanymi drzwiami (oczywiście dużo dłuższe niż szerokość planowanych drzwi) powinny załatwić sprawę. -
Budowałeś samodzielnie czy siłami fachowymi?
-
Napisz coś szerzej o tym jak się budowało, a może jak sięmieszka- każdy komentarz ma wartość w przypadku takiej nowej technologii.
-
Czy ktoś z was buduje aktualnie dom z kształtek styropianowych- z miła chęcią zobaczyłbym fotki z kolejnych etapów budowy z komentarzem. Szczególnie interesują mnie samodzielne realizacje metodą gospodarczą.
-
Mam działkę z dość dużą różnicą poziomów, nadażą się właśnie okazja by pozystać dość dużo ziemi z niedalekiej budowy domu z piwnicą. Nie będzie to może humus, ale do częściowego wypełnienia dość znacznej różnicy poziomów przynajmniej i taka ziemia wystarczy (tak myślę). Czy warto to zrobić?- na razie nie planuję budowy. Jeśli tak to czy muszę występować w tym przypadku o jakieś zezwolenie, uzgodnienia? Jak to wygląda od strony prawa budowlanego?
-
Przed podpisaniem aktu notarialnego dokładnie przeczytaj wte i we wte i przemyśl tekst tej służebności- jak coś będzie sformułowane mgliśnie i niejednoznacznie postaw wniosek o przeredagowanie, w przeciwnym przypadku jak już podpiszesz to już wszystko przepadło.
-
Podkuć ścianę po obu stronach na wysokości dołu pustaka na głębokośc min 15 cm, włożyć w te otwory zazbrojone siatką kątowniki np 40-tki i na czymś takim zeprzeć pustaki , resztę szczelin wypełnić zaprawą a całość otynkować.
-
Sorry że tak na raty, ale jeszcze coś mi się przypomniało- pompę powinno się montować na powrocie do kotła , a nie na wyjściu. To też może mieć jakieś znaczenie- a z pewnością przedłuży "życie" pompy.
-
A tak poza tym to czy nie masz przypadkiem zbyt dużego pieca jak na ogrzewaną powierzchnię- wtedy nadmiar mocy pieca jest tak duży że nawet przy niedużej ilości opału w kotle po odcięciu krążenia woda automatycznie zaczyna się gotować - efekt przelew przez zbiornik wyrów.
-
Dlaczego tak jest, ano dlatego, iż każda pompa do właściwej pracy wymaga odpowiedniego minimalego ciśnienia w instalacji- jest to opisane w niektórych instrukcjach. Poza tym ten motyw przećwiczyłem osobiście. Kiedyś miałem zbiornik nad piecem - ok 2m, po zamontowaniu dodatkowej nitki ogrzewania z zamontowaną pompą obiegową (nie było możliwiści samodzielnej grawitacji) okazało się: 1. mimo chodzącej pompy i odpowietrzenia , grzała tylko góra grzejników 2. w trakcie pracy instalacji rozlegał się dziwny hałas- tak jakby pompa raz tłoczyła wodę a raz powietrze. Zgodnie z sugestiami instrukcji przeniosłem zbiornik wyrównawczy na strych (teraz manometr pokazuje ok 4 metry słupa cieczy) i hałasy znikły a grzejniki grzeją jak złoto- okazało się nawet że przy wyższej temp. na piecu (70-80 ) obieg jakby "łapał" przepływ grawitacyjny nawet z wyłączoną pompą.
-
Musisz koniecznie zmienić lokalizację zbiornika wyrównawczego tz. nie nad głównym cišgiem , ale gdzie z boku instalacji , no i nie bez znaczenia jest też wysokoć aby większe cinienie w instalacji pomagało w obiegu grawitacyjnym.
-
A gdyby zakupu tego dokonała moja żona? W umowie najmu jako najemca figuruję ja, nie żona.
-
Jestem najemcą mieszkania od gminy, czy gdybym kupił sobie inne mieszkanie na własność (w tym samym mieście) to gmina może wypowiedzieć mi umowę najmu na zajmowany przeze mnie dotychczas lokal. Jak to wygląda od strony prawnej?
-
Działka lepsza pagórkowata czy płaska, ale z tarasami?
Mamcia odpowiedział ged → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Mimi powiedz mi co wiecej na temat tych obrazków- bardzo mi się podobajš. Jaki to projekt, a tak w ogóle to interesuje mnie wszystko na ten temat. Czego takiego szukam od dawna. -
Bez belki i bez szamoty.
-
Zdecydowanie stalowy. Robiłem i drewniany i stalowy. Żaden nie jest wielkim problemem, ale w przypadku drewnianego zawsze istnieje możłiwoć trafienia na nieco zawilgocone drewno, a wtedy pęknięcia na spoinach murowane. Poza tym profile stalowe sš tak dobrze "oprzyżšdowane", że możesz sobie z nich wymylić cokolwiek chcesz i gdziekolwiek chcesz.