Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

palmus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    57
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez palmus

  1. Czy podczas osadzania drzwi zostawiacie futryny/ościeżnice na zewnątrz w całości widoczne? Czy np. po ociepleniu budynku styropian je przysłania i zostaje widoczne tylko skrzydło?
  2. Pytanie do użytkowników drzwi z wypukłymi szybkami: Czy podzielacie pogląd,że takie szyby są mniej trwałe/ mniej wytrzymałe od płaskich? Taką opinię wyraził dostawca drzwi..
  3. Grupy dyskusyjne podają: Oman z Raciborza, sprawdziłem- różnice sięgają 500-600zł...
  4. Powiedzcie ile płaciliście za roczny/coroczny przegląd gwarancyjny kotła?(czyszczenie, regulacja CO2 itd...) Mnie skasowano na 250..
  5. Stobrawa - kto zna ich dostarczycieli drzwi? Jeden to Art-Tom, z okolic Brzegu, a drugi gdzieś prawdopodobnie na Śląsku...Poszukuję tego drugiego lub trzeciego, jeżeli istnieje..
  6. Jeżeli wywaliłeś tyle kasy za kocioł ze sporymi możliwościami, to je wykorzystaj i nie baw się w sterowniki włącz/wyłącz. To co tu wypisujemy o sterownikach na open thermie nie oznacza,że są skomplikowane, nieustawne i do dupy.Trzeba się trochę pobawić lub zawołać speca i już. Ale skoro już cię przeraża regulacja hydrauliczna twojej instalacji CO, to bezpieczniej ci będzie kupić proste urządzenie.Ale wówczas nie przeklinaj na duże zużycie gazu... PS. Mój Dietrich wisi w łazience, tuż obok sypialni.Da się żyć.
  7. Jeszcze o Celcii i ustawieniach zaawansowanych. Sprężyłem się i przetłumaczyłem 2 fragmenty dotyczące wyłączania pompy "za dnia" i "w nocy" Chodzi o pkt.8.2 i 8.3 instrukcji rozszerzonej. Brzmią one tak" 8.2 Dezaktywacja pompy w czasie dnia Ta funkcja działa wyłącznie w trybie regulacji pogodowej. Jej celem jest zmniejszenie godzin pracy pompy.Działa to następująco: Jeżeli temperatura zewnętrzna jest wyższa niż ustawiona w pokoju (w zakresie TEMP-1 do TEMP-5) A ECO już nie? plus ta wartość, Celcia wyłącza pompę. Przykład: Ustawienie 1stC.Ustawiona temperatura pokoju 20stC. Kocioł (teraz mówią o kotle, nie o pompie, ale niech tam)wyłączy się przy 20+1+0,5=21,5stC i włączy przy 20+1-0,5=20,5stC. (skąd wartość 0,5?) Ustawienie fabryczne to 1stC. Wyglądałoby mi to na ustawienie histerezy, ale chyba to nie jest to. Analogicznie, wyłączenie pompy w nocy.(pkt 8.3) Różnica polega na podanym przykładzie: ustawienie: -5stC, temp. zadana w pokoju 15stC. Kocioł się wyłącza przy 15-5+0,5=10,5stC i włącza przy 15-5-0,5=9,5stC. Może mi ktoś wyjaśni praktyczne znaczenie tych funkcji? Stała w obu przypadkach jest 0,5.Może to jest wartość histerezy kotła? Jak optymalnie ustawić te parametry?
  8. Niestety mam już Celcię.. Jeżeli miałbym cynk, że jest błąd, wówczas łatwo robię zdalny restart kotła.(choć wolałbym bardziej subtelny reset) A to jak na dziś widzę tylko poprzez chirurgiczne wlutowanie 2 przewodów pod przycisk "R" i dokonywanie ich zwarcia..
  9. To przy okazji: Jest taka sytuacja, brak domowników, kocioł ma się załączyć przed ich powrotem do domu.Próbuje,próbuje i wywala E-5 czy cokolwiek innego mało istotnego.Bez resetu kocioł sam nie ruszy.Ktoś ma sposób, jak np.zdalnie zdiagnozować,że jest błąd i również zdalnie zresetować kocioł? Ew. czy jest możliwe jakoś włączenie/zrobienie sztuczki na "automatyczny" reset?
  10. To dziwne.Na czym polega brużdżenie?
  11. Pompa gazu nie zużyje;-) ale prąd owszem..Jeżeli kuchnię masz na osobnym obwodzie sprawdź po kolei każdy element tegoż: rozdzielacz, zawory i co tam jeszcze masz, a czym da się "pokręcić".Różnic w grzaniu nie powinno być.Zwłaszcza jak każdy obwód został zrobiony jednakowo.1cm wylewki nie powinien aż tak rzutować na całość.
  12. 1. Jak ustawić, i gdzie, parametr ECO=ON ? W jakich godzinach jest on utrzymywany? Polecam pkt.5.2.5 str.41 instrukcji technicznej i instalowania kotła;)
  13. O Przełączaniu biegu pompy już gdzieś było na forum.Na razie bym sobie odpuścił. Przybliż jak masz zrobione sterowanie podłogówką i jak jest powpinana w układ.Zbyt mało danych na diagnozę "niegrzania kuchni"
  14. Po pierwsze zachęcam do czytania instrukcji, mimo,że w wielu miejscach jest wkurzająco nieprecyzyjna. Spalanie spalaniowi nierówne.Zależy od miliona czynników, a dwóch takich samych domów i jednakowych preferencji grzania domowników nie znajdziesz. Z grubsza proponuję: 1.Ustaw sobie tak (np ustawienia fabryczne Celcii) żebyś miał komfort cieplny.Oczywiście zużycie gazu zapewne będzie nie do zaakceptowania przez ciebie. 2.Określ dobowy cykl przebywania ludzi w domu, a nawet w pokojach i zużycie ilościowe i czasowe CWU 3.Zdecyduj, czy będziesz sterował kotłem via pogodówka czy termostat pokojowy (zależne od parametrów w pkt.2).Z doświadczenia: zużycie gazu jest porównywalne w obu przypadkach. Pogodówka to odpowiednie krzywe grzania, pokojowy, to temperatura pomieszczenia reprezentatywnego i czasy grzania kotła i czasy utrzymywania temp. ECO (niskiej) 4.Zacznij ograniczać pracę kotła a) jeżeli wybrałeś pogodówkę i było ci za ciepło ustawiaj coraz bardziej poziomą krzywą,aż do granicy komfortu. b) jeżeli wybór padł na sterowanie temp. pokoju skoryguj godziny grzania i ECO do własnych potrzeb.To samo z temperaturą. Mędrcy twierdzą że 1stC więcej w chacie to ok. 3-6% więcej gazu. 5.Ustaw grzanie wody w zasobniku wtedy, kiedy trzeba.Ustaw teoretycznie, a potem w miarę niedogodności odczuwanych przez domowników koryguj 6. Pamiętaj o termostatach grzejnikowych- one też do czegoś służą! 7. Dojdziesz ponownie do punktu, kiedy będzie ci fajnie ciepło, zacznij myśleć jak ograniczyć spalanie i koszty.Pamiętaj,że nie ma ciepła z kotła za darmo;-) Zmniejszasz komfort- zyskujesz na kasie.I odwrotnie. 8.Pytaj na forum JAK i GDZIE ustawić to co zamierzasz i obserwuj efekty.
  15. Moim zdaniem wynika to z błędów w ustawieniach.Ja tam jestem z Celcii zadowolony.Powoli się jej uczę
  16. E, tam.Odkryłeś jak nic histerezę Celcii;-) A wyobraź sobie co by robił kocioł, gdyby się dowiedział,że osiągnął temperaturę pomieszczenia 20stC a Celcia kazałby mu się wyłączyć natychmiast np. przy temp 20,01stC? A potem włączyć przy równych 20stC? Kocioł nic innego by nie robił tylko pstrykał zapłonem, włączał pompę na kilkadziesiąt sekund, po czym zaraz by ją wyłączał...Zgon po miesiącu;-) Poza tym przy 20stC nastawionych, mam tak samo jak ty.
  17. Moim zdaniem nie jest to rozsądne.Ale skoro chcesz grzać non stop,przez 24h na dobę to tak powinno być. Jeżeli z przerwami (np dom jest bez mieszkańców od 7 do 15 tej) to wówczas w tym przedziale ustawiasz temperaturę ECO czyli obniżanie temperatury i kocioł wtedy z reguły nie grzeje.No i nie masz w tych godzinach na wyświetlaczu kresek:-)
  18. Masz zapewne włączoną regulację pogodową, dlatego kocioł ignoruje temperaturę zadaną. Jak chcesz zmniejszyć zużycie, wprowadź niższą krzywą grzania.Albo przełącz na regulację pokojową. Sprawdziłeś w ustawieniach,że napewno nie ma wersji polskiej?
  19. IMO nie powinien mieszać wody tak długo.Sprawdź ustawienia w Celcii, może masz zbyt wysoko ustawioną temperaturę funkcji przeciwzamrozeniowej? No i podaj nieco więcej parametrów, ustawienia, temperatury itd..
  20. Spróbuj przełączyć język w Celcii na polski Temp ECO to jest twoja najniższa temperatura, która kocioł ma pilnować, "bez grzania" Powinna być w programie.Skoro wybrałeś tylko temp 4 i 5 to któraś z nich ( ta niższa) "będzie robić" za temp ECO. Analogicznie ECO w podgrzewaniu wody oznacza w praktyce jej niepodgrzewanie. Spróbuj zrobić ECO na OFF
  21. To norma dla której oblicza się sprawność kotła (40/30) Ale kondensować już będzie przy około 55st. Owszem,im chłodniejszy powrót tym większa kondensacja...
  22. Na kotle parametr P3 masz ustawiony na 1, 2 lub 3? P4 ustawione na 1 lub 2? P5 masz ustawiony na 1? Ważne tez jest jaką masz ustawioną temperaturę ECO. Przejrzyj dokładnie str.16 instrukcji do Celcii
  23. Doprecyzuj, co oznacza "nie podgrzewa ciepłej wody" ? Zasobnika? Bieżącej CWU? Oczywiście,że ustawiasz to w Celcii. Symbol grzejnika na wyświetlaczu jak mniemam informuje o pracy pompy.
  24. To to samo.A Celcia dodatkowo przyjaźnie pyta o max temp.dodatnią latem i opowiadającą jej temp zasilania dla niej i to samo, analogicznie zimą... To się dzieje gdy wybierzesz regulację pogodową.
  25. OK.mogę się zgodzić. Wyobrażam to sobie tak: mam ustawioną krzywą, kocioł grzeje w oparciu o o nią.W jakimś momencie musi się dowiedzieć,że temperatura wewnątrz ( w pomieszczeniu z regulatorem) została osiągnięta i moim zdaniem powinien się wyłączyć, a nie grzać na oślep.Czy tak?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...