Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Don Pablo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Don Pablo

  1. Już się poprawiam 30zł za punk typu gniazdko, kontakt... Papierologia (projekt przyłącza, odbiór) osobno i inna osoba. Ten Pan miał tylko pociągnąć kable po gołym murze i podłączyć do skrzynki.
  2. taaa... mi elektryk "po znajomości" i bez faktury powiedział 30zł za punkt (bez b. montażu) ech... cenią się ludziska... Ale w ten sposób drugą wypłatę będę miał w ciągu pół miesiąca.
  3. nikt tu nie mówi o robieniu na wariata myślę że realnym jest założenie że od rozpoczęcia do wprowadzenia potrzeba 8 miesięcy i to w sezonie. Ja planowałem wybudować się od kwietnia do listopada. Niestety nie zdążyłem z papierologią (bo decyzję o budowaniu podjęliśmy w sylwestra ubiegłego roku a trzeba było najpierw znaleźć działkę...). Najważniejsze to zgrać wszystko w czasie. Dowiedzieć się jakie ekipy są polecane i przynajmniej rok wcześniej zamówić ich na wybrany termin. Wówczas nie powinno być problemów.
  4. Dom z porothermu 30-stki, z użytkowym poddaszem. W tej chwili kończą dach. Zostały jeszcze działówki do wymurowania i tarasy do zrobienia... chłopaki mieli obsunięcie przez ulewne deszcze... A mnie już nerwy biorą bo robota miała być skończona na koniec sierpnia.
  5. he he ) Dwa rodzaje powiadasz? Ja należę do tego pierwszego - prawie wszystko robią ekipy Zresztą - ciężko jest budować samemu kiedy nie ma się o tym żadnego pojęcia Pozdrowienia
  6. My rozpoczęliśmy na początku czerwca. Niebawem szklenie, instalacje, tynki i wylewki - nie widzę powodu żeby nie wprowadzić się w tym roku. Ocieplenie i zagospodarowanie działki oczywiście w przyszłym roku. Pozdrawiam A szczególnie tych szybkobudujących.
  7. Tak... 1. ...ale ma wysoki podajnik - pojemny ale kto wie czy jednak nie trzeba będzie obniżyć 2. ...producent na swojej stronie nie pisze nic o możliwości zastosowania innego paliwa niż groszek 3. ...brak opisu sterownika i możliwości współpracy ze sterownikami pokojowymi/pogodowymi 4. ...wygląd to nie wszystko - ciekawe jak z awaryjnością i serwisem 5. ...jakiś dodatkowy ruszt w razie gdyby...?
  8. Biorę pod uwagę nie tylko Linga (Viadrus bodajże) ale również Kielara, Hefa, Fakorę, Kostrzewę, Vernera... Tylko że ja się kompletnie na kotłach nie znam... Chciałbym kocioł najlepiej żeliwny, w którym mógłbym spalać groszek, pellety, owies i inne zboża, który jednocześnie miałby dodatkowy ruszt i sterowanie pokojowe i pogodowe... i którego nie musiałbym wymieniać za np. 3-5 lat... Pomocy!!!
  9. Podnoszę Może zadowoleni (i ci mniej) nabywcy napiszą coś na temat tego kociołka? Ciekawe jak wygląda w porównaniu z Kielarem? Podjąłby się ktoś takiego porównania?
  10. Finanse zmuszają mnie do podjęcia tematu... Podnoszę.
  11. Bardzo słusznie - każdy ocenia według siebie. Ja też kiedyś myślałem o paliwie stałym, że to niskie koszty i... niskie koszty... Ale gdzie składować paliwko? I kto podrzuci jak mnie choroba rozłoży? Albo jak będę stary i nie będę miał siły? Dlatego wybieram pompę ciepła. Bo koszty eksploatacyjne również są niskie a w dodatku nie trzeba pilnować co by Ci w piecu nie zagasło np. jak wyłączą prąd. Oczywiście to moje argumenty a biorą się stąd że człowiek codziennie robi się starszy (dziwne nie?), niedołężnieje a gazu nie ma i nie będzie. Ogrzewanie bezobsługowe to jest to. Pozdrawiam
  12. holom napisał: (...) pc Thermogolv - jakiś czs temu już ją prawie miałem w domu. (...) Ostatecznie kupiłem pc 7kw Stiebel - Eltron. robud napisał: Osoba ktora pisze taki post i ma 1 (slownie JEDEN) wyslany post na forum (wlasnie ten) dla mnie osobiscie brzmi jak "chamska" konkurencyjna reklama - oczywiscie nie broniac kogokolwiek i jakiejkolwiek firmy. ja piszę: Robud znam Holoma osobiście i zaręczam Ci że to żaden instalator, handlarz czy inny konkurent. Znam również rzeczonego człowieka który pompę Termoglovu nabył i niestety potwierdzam to co napisał Holom. W tym roku rozpocząłem budowę i na szczęście miałem z kim przedyskutować aspekt ogrzewania - tu serdeczne podziękowania dla Holoma (pozdrowienia dla Rudej). Zapytacie jak ja będę grzał. Oczywiście pompą ciepła. Rozmawiałem z Nateo, Ekontechem, Termoglovem, ClimaKomfortem, Supratermem i Stieblem. Nateo- nie odpisywał na kilka maili, w rozmowie telefonicznej nienajlepsze wrażenie Ekontech - polecam posta Martki: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=67098&highlight=ekontech Termoglov - rozmowa z Holomem i WT - użytkownikiem tejże pompy na placu boju zostały: Clima Komfort, Stiebel-Eltron i Supraterm. Najbardziej skłaniałem się do Clima Komfortu, niestety ta cena... Rozmawiałem ze Stieblem i po przedstawieniu wyceny jestem prawie zdecydowany, jednakże czekam jeszcze na ostateczną wycenę z Supratermu. Pozdrawiam Don Pablo Po przeczytaniu strasznego posta
  13. Witam Agata i Darek: A nie pomyśleliście żeby, zamiast korkować, od razu zbudować sumpa i filtrować przez niego? Po co 2 razy wydawać kaskę na filtr? Ja używam sumpa w słodkim i jestem _bardzo_ zadowolony. Pozostali zainteresowani: Serdecznie polecam grupę pl.rec.akwarystyka. Tam bez problemu dowiecie się że _wody w akwarium się nie wymienia_ Szczególnie w akwariach tej wielkości. A propos wzmocnień - czytałem że podłogę na gruncie wystarczy dozbroić matą zbrojeniową (?) pod akwarium. Prawda li to? Mógłby ktoś śkwiatlejszy naprostować? I jeszcze pytanie: Czy pod aqua 450l (z wyposażeniem waga ok. 600-700kg) muszę wzmocnić strop? Miało by stać na poddaszu w gabinecie...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...