Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzanka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    117
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grzanka

  1. No włąśnie problem w tym, że ziemia była zamawiana na szybko, a ja się w to zbytnio nie wtrącałam. Ziemia jest rozsypana w dwóch miejscach w ogrodzie, w których wczesniej nie było trawy, a teraz ma być (sam ogród ma naście lat). Problem w tym, ze w jednym z tych miejsc planowałam piaskownicę. I teraz dupa, bo najwidoczniej muszę zmienić plany i inaczej zaaranżować kącik dla dzieci. żeby była jasność: dzieci nie mają się bawić bezpośrednio w ziemi z oczyszczali, tylko w piaskownicy ustawionej i wypełnionej piaskiem, ale ustawionej na tej ziemi z oczyszczalni
  2. Witajcie. Mam pytanie, czy ktoś orientuje się nt. jakości ziemi z oczyszczalni? wiem, ze nie nadaje się ona pod warzywnik, jednak pod trawę jak najbardziej. Ale czy na takim placu o podłożu z oczyszczalni można np. ustawić plac zabaw z piaskownicą? Czy lepiej, żeby dziecko nie bawiło się na tej ziemi i nie grzebało w niej? Wiadomo, ze piasek zawsze wysypie się poza piaskownicę. Ktos się orientuje? Napisałam przed chwilą do oczyszczalni, ale wiadomo, że na odpowiedź pewnie długo poczekam.
  3. A może mi ktoś powiedzieć, jak zamontować wiskę wc roca nexo? Jakich srób użyć, skoro one nigdzie na zewnatrz nie wychodzą i nie ma ich jak dokręcić?
  4. grzanka

    Jaki wkład kominkowy?

    podłączam się do pytania, bo jestem w podobnej sytuacji. Zastanawiam się między Zuzią z kratek, KFD i LUX 90 i Gall 700. Ktoś może coś poradzić? Podoba mi się ten KFD, tylko nie ma regulowanego szybra i zastanawiam się, czy to nie będzie utrudniało "panowania" nad ogniem.
  5. grzanka

    Wkład kominkowy Gall 700

    To ja się dolaczam do prosby o opinie.
  6. jeszcze nie wiem. póki co robię rozeznanie cenowe. Mam wycenę ze studia kuchennego, ale planuję jeszcze spotkać się ze stolarzem. Wycena ze studia jest oczywiście droższa niż z Ikei, ale po doliczeniu kosztów transportu, montażu itp. różnica nie będzie aż taka wielka. Czekam jeszcze z ostateczną decyzją. Może Ikea wprowadzi w międzyczasie jakieś nowe fronty
  7. Myślę, ze w przypadku płyty ceramicznej płyta meblowa jak najbardziej się sprawdzi. Trzeba jednak uważać w przypadku kuchenki gazowej. Moja kuzynka ma gazową i płyta odbarwiła się od ognia.
  8. A ja mam zupełnie odwrotne odczucia. "Uchwyty" były dla mnie super wygodne i przekonały mnie do tego rozwiązania. Z tą tylko różnicą, że wezmę najprawdopodobniej lakierowane fronty frezowane, nie z Ikei. Jedyne co, to zastanawiam się tylko, czy brać połysk czy mat. W Ikei nie zauwazyłam, zeby mat się bardziej brudził, ale w innych studiach kuchennych miałam takie odczucia
  9. tylko zwróć uwagę na odcień. Ja dokupoywałam po czasie 2 opakowania i nawet mimo tego samego koloru (A2) odcienie się różnią
  10. płytka na wannę, żeby woda spływała do wanny
  11. chodzi ci o pionową płytkę? Moim zdaniem powinna nachodzić na wannę tak, żeby woda spływała z płytki do wanny.
  12. Ostatnio widziałam w leroy merlin litery z jakiejś masy. Każdą można pomalować na dowolny kolor lub nawet obłożyć specjalnym papierem we wzory (na zasadzie decoupage chyba). Literki były przy roletach i fototapetach. Cen niestety nie pamiętam, wiec nawet nie porównam do cen z allegro.
  13. Moja znajoma porysowała sobie lakierowane fronty ściereczką z mikrofibry. Może to zalezy od rodzaju lakieru.
  14. Ja na pewno będę miała jasne fronty u siebie. Zastanawiam sie jeszcze tylko, czy mat czy połysk (fronty lakierowane). Wolałabym mat, ale jak dotykałam próbek, to właśnie na połysku nie było prawie nic widać, za to na macie wszystko A kolor obu próbek był taki sam. Może to po prostu kwestia tego, że każdego drażni co innego Albo kąta podania światła. W różnych kuchniach mogą się sprawdzić różne fronty.
  15. ja je na własny użytek określam jako bezuchwytowe, mając na myśli takie, do których nie przykręca się uchwytów aricia, wiem, że możliwości są duże. Sama oglądałam 3 różne fronty z frezowanym uchwytem. Rzecz w tym, że na "luźnej" próbce nie jestem w stanie stwierdzić, który front będzie najwygodniejszy - czy lepszy z płytszym, ale szerszym frezem, czy lepiej wziąć z głębszym, ale węższym
  16. Korozja, dodałaś mi otuchy A kojarzysz, jakiej firmy masz fronty? Twoja teściowa też ma zabudowaną zmywarke? Jak się u niej otwiera?
  17. Jak ty to robisz, ze jak zagniatasz ciasto, to masz czysty mały palec? A jeśli chodzi o meritum - liczę się z tym, że otwieranie frontów bezuchwytowych będzie nieco trudniejsze, ale jak otwieram szafki w studiach kuchennych, to nie jest tak źle. Zależy mi na tym, żeby kuchnia, która będzie otwarta na salon, miała meble współgrające z resztą pomieszczenia. Na frezy już jestem zdecydowana. Pozostaje jeszcze tylko kwestia zmywarki - z panelem czy bez. Niestety nigdzie nie spotkałam sie ze zmywarką zabudowaną w całości frontem bezuchwytowym, żebym mogła wypróbować to rozwiązanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...