Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samur_aj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Samur_aj

  1. Samur_aj

    wnetrza w stylu kolonialnym

    Dzięki gosiek lecz raczej to nie to. Zapewne zaraz zostanę zlinczowany ze trafiłęm nie do tego wątku ale co mi tam: Mamy już część mebli i pozostał problem ławy do salonu. Meble te które mamy widać na fotce poniżej. A w tej ławie co pokazałem podoba nam się motyw kratki, chcieliśmy go powtórzyć gdyż podobny jest na komodzie i łóżku w sypialni. Jak nic nie znajdę to chyba pozostanie stolarz a o takiego to wiadomo ciężko
  2. Samur_aj

    wnetrza w stylu kolonialnym

    Widział ktoś gdzieś taki oto stolik lub coś podobnego.
  3. Grzejnik daj nad kibelkiem, sam mam tak zrobione i sobie chwalę. Co do szafki to bym odpuścił, za mała łazienka aby upychać szafki i szafeczki.
  4. Styl i meble może i fajne, lecz ja wyznaje raczej zasadę że jak nie dotknę i pomacam to nie kupię, a przedstawiciela w Szczecinie to niestety nie mają. W tych sklepach niby tyle a jak coś trzeba kupić to nic nie ma Myśleliśmy ostatnio nad czymś takim: http://www.mebelstyl.pl/pics/zestawy/hf/wypoczynkowe_nowoczesne/Paris.jpg Muszę z żoną podjechać do sklepu i posiedzieć na takich sofach, a nóż się spodoba i będzie wygoda - tyle że ostatnio usłyszałem że do sklepu to mamy iść aby kupić a nie sobie posiedzieć i pomierzyć Lecz dalej problem pozostaje co kupić narożnik, 2+3 a może 3+1 Już przekonałem żonę że salon robimy pod siebie a nie pod gości i nie musi być funkcji spania. My spać mamy gdzie a jak przyjadą goście to pod nosem jest drugi dom więc mogą się przenieść na noc
  5. Jeśli zamierzasz dać mikrofale to dawaj razem ze z piekarnikiem w słupku albo 2 w 1 piekarnik z mikrofalą. Lepiej wyglądają dwa sprzęty razem jak każdy oddzielnie. Zastanów się co do piekarnika jak ma być otwierany - jak szuflada czy tradycyjne. Jak szuflada jest chyba bardziej poręczny pod blatem lecz to moja opinia, żona ma przeciwne zdanie Na tym etapie myśl już o sprzętach bo potem będzie problem i jak będziesz miała jakąś koncepcje to znowu AGD nie będzie pasować. U mnie tak było że trzeba było kupić okap i jak zwykle musiał być kompromis pomiędzy tym co wejdzie między szafki (były już zamówione) a tym co by się chciało mieć w kuchni.
  6. Osobiście słupek dał bym po prawej stronie razem z lodówką - zresztą sam mam tak zrobione, mam bardzo podobną kuchnie całość wygląda bardziej elegancko niż taki biały strup na końcu blatu. Ważna jest też kolejność prac jakie robisz w kuchni. Kolejność od prawej do lewej - wyjmujesz z lodówki, myjesz w zlewie i do gara. Pomyśl jeszcze nad tym barkiem czy potrzebujesz całą szerokość szafki, chcieli tak samo mi wcisnąć w salonie (wiadomo cały mebel więcej kosztuje jak sam blat) lecz jak usiadłem u znajomego to się wystraszyłem, tam nie ma gdzie nóg włożyć, siedzisz praktycznie przy ścianie. Jedyne wygodne siedzenie to bokiem do barku. U siebie zrobiłem blat co dodatkowo otworzyło jeszcze bardziej kuchnie i jest gdzie stołki schować jak nikt z nich nie korzysta.
  7. Przyłącza pod TV i tak będę przerabiać. Kabel do anteny podciągnięty podobnie jak i do głośników, oraz z domowego centrum rozrywki (skrętka) lecz nie przewidziałem że świat pójdzie na przód i wymyślą coś takiego jak HDMI. Tak więc planuję rozkuć ścianę i dać do środka rynienkę plastikową i zakończyć ją w dwóch puszkach z tyłu za TV oraz w miejscu na przyszły tuner albo coś podobnego. Więc jeśli chodzi o instalację to nie problem gdyż i tak wszystko znowu trzeba będzie przerobić Jeśli chodzi o wybór mebla to chyba raczej pójdziemy drogą ku 2+3. Chciałbym aby mebel był wygodny i jak na nim usiądę to aby głowa miała podparcie więc musi być wysoki. A te wszystkie nowoczesne narożniki to wyglądają tak że siedzi się bardziej jak na pufie niż na wygodnej wersalce, ani się oprzeć a oparciu głowy to należy zapomnieć (przykładem jest ten pomarańczowy narożnik) A tu przykład że da się TV połączyć z cegłą http://grot-stal.pl/php/img/244.jpg Tak przyłącze pod TV wyglądało po zaraz po tynkach:
  8. A dlaczego cegła jest złym tłem dla TV ? Ładnie podświetlona powinna dać zamierzony efekt. Idealna była by taka cegła jak na pierwszym rysunku (ten z pomarańczowym narożnikiem) lecz jest zbyt ciemna i dlatego bardziej zdecydowaliśmy się na coś takiego jak sam zaproponowałem na pierwszym obrazku. Podłoga jest ciemna (herbaciany kolor) do tego przyjdą meble raczej też ciemne co z połączeniu z ciemną ścianą dało by grobowy efekt Najbardziej podobają mi się warianty które sam zaproponowałem z tymi dwoma sofami, lecz w pierwszym przypadku musiał bym pogodzić się z zasłonięciem wejścia na taras a w drugim przypadku boje się że będę wpadał na sofę 2 wchodząc do pokoju i instalacje do TV trzeba by przenieść na drugą ścianę no i tak wielki TV 50' głupio będzie wyglądał na tej ścianie. Chyba będzie tak że zanim coś zrobimy kupimy dwa wypoczynki i poustawiamy tyłem do wyjścia na taras i przodem. Zobaczymy jaki układ będzie korzystniejszy. Chyba że ktoś z was zaproponuj coś jeszcze ciekawszego. Myślałem też nad zestawieniem sof na przeciw siebie ale wtedy chyba zrobi się tramwaj z tego pokoju i przejście do części sypialnej będzie utrudnione jak pomiędzy wstawimy stolik.
  9. 70m2 suporeks 24 + 12 + 10styro,nowe okna. Powyżej piętro ogrzewanie jak im jest zimno a w nocy mają zimno że szkoda gadać, pod spodem piwnica nie ogrzewana dobrze ocieplona praktycznie cały rok 16stopni. Przez rok czasu od 1list - 1list wyszło 963m3 gazu za CO + CWU + gotowanie. W mieszkaniu temperatura nocna 19, dzienna 20, wieczorem 21.
  10. Sam tak mam zrobione i gdybym dziś wiedział że tak będzie się to sprawdzać dał bym więcej rury, np dwie pętel. W moim przypadku do grzejników układałem rurki PEX16na podłodze w peszlach a mimo to i tak w miejscach gdzie one są wyraźnie czuć iż podłoga jest cieplejsza. Tyle tylko że pisałeś że chcesz mieć cieplej np we wrześniu a tu aby ogrzać podłogę trzeba włączać ogrzewanie grzejnikowe. U mnie tak przez przypadek wyszło że mam kawałek ciepłej podłogi
  11. Witam wszystkich i proszę o pomoc z tym mini salonem. Chciało by się dużo (budżetu starczy) a tu znowu trzeba wybrać pomiędzy tym co się wciśnie a tym co by się chciało - same kompromisy jak wszędzie w tym całym domu. Na screenie poniżej rzut tego felernego pomieszczenia. Na ścianie po lewej wymyśliłem sobie jakieś licówki z jasnej cegły aby te ściany nie były takie płaskie i aby telewizor jakoś się eksponował (zawsze to lepiej jak jednokolorowa ściana), fotka w załącznikach. Najdłuższa ściana ma okno a pod nią grzejnik Po prawej wyjście na taras, głupio by było to zastawić ale jak tu inaczej ustawić wszystkie graty. Myśleliśmy z żoną o jakiś wypoczynkach z Helveti. Kenia jest super ale jakoś styl nie pasuje, bardzie podchodzi nam Barolo wyglądem i wymiarami, choć żona znalazła ostatnio w katalogu Paris (jeszcze go nie widzieliśmy w salonie). Dobrze by było zmieścić 2+3, czy może lepiej narożnik - lecz tutaj jak kupimy to inaczej już nie ustawimy gratów. Dużo mebli nie chcemy lubimy minimalizm TV, sofy i stolik. Komoda już kupiona Szynaka z serii Elbrus. Wymyślcie coś bo jeszcze trochę i osiwieje. Poniżej parę moich wypocin, co o tym myślcie. Kuchnia wyszła super i chciałbym zachować podobny styl w całym domu. Myślałem też nad tym aby TV przenieść na ścianę po prawej stronie lecz nie wiem czy to dobry pomysł - wchodząc do salonu wpadamy na 2
  12. Pomyśl co będzie jak zalejesz te panele wodą o co w kuchni nie trudno. A co z ich późniejsza wymianą ? to nie będzie już takie łatwe jak wcześniej pisałem.
  13. arbea Panele w kuchni to pomyłka, kup płytki a będziesz bardziej zadowolona. Zaraz ktoś napisze że panele można zmienić za jakiś czas. Tak więc powodzenia przy kuchni w zabudowie. Jakoś nie wyobrażam sobie wszystkiego demontować aby zmienić panele. Słupek rozdziel jak jest to zrobione u mnie w kuchni. O wiele bardziej efektownie to wygląda. Z górnych szafek wyrzuć ten czarny kwadrat. Jak coś to zrób te Aventosy szersze. W takiej małej nic nie zmieścisz a zapłacisz za nią jak za złoto. I pomyśl trochę nad kolorami. Wszystkie szafki ciemne to tak ponuro będzie w tej kuchni.
  14. Teraz czas na nasze wypociny Kuchnia dość mała więc wszystko jest jak zwykle kompromisem między tym co by się chciało a tym co jest. Wygląd miał być surowy i nowoczesny, a co z tego wyszło oceńcie sami.
  15. Dzięki za tyle. Ustawiłem na kotle 43 a na sterowniku 41. Zobaczymy co będzie. Jak wrócić do poprzedniego stanu "regulacji CWU na sterowniku" Niestety VS ma głupie kasowanie ustawień, niby coś tam kasuje ale np programu dziennego i tygodniowego już nie, podobnie jest z urlopem i zadaną temperaturą pomieszczenia. Jak dla mnie reset do ustawień fabrycznych to taki jak bym wyjął urządzenie z pudełka, bez daty czasu itp.
  16. Miał ktoś może podobny problem z VS5500 i MCR24T. Mianowicie chodzi o to że nie mogę regulować temperatury CWU na regulatorze. Na początku wszystko chodziło jak trzeba lecz z czasem coś padło. Nie wiem czy jakiś parametr jest przestawiony czy coś fizycznie jest uszkodzone. Na regulatorze mam ustawione: 5:07 na 1 (choć moim zdaniem powinno być 3 ale zmiana i tak nic nie daje) 5:02 na 55 ale jak wcześniej pisałem zmiana nic nie przynosi. Na kotle mam ustawione: P2 na 40 tutaj zmiana przynosi rezultat, lecz kocioł mam w piwnicy i nie widzi mi się latać aby podgrzać wodę. P3 na 1 ale tutaj to wszystko wiadomo CO+CWU P4 fabrycznie na 2 Nie mam już pomysłów co jest przestawione, nadmienię że robiłem kasowanie ustawień do nastawów fabrycznych w VS lecz nie przyniosło to rezultatu. Wygląda na to że kocioł sam sobie a VS sobie. Jeśli kocioł podgrzewa wodę to ikonka normalnie się zapala na regulatorze w dolnym rogu, w górnym świeci w ustawionych godzinach. W trybie nocnym widzę że kocioł nie podgrzewa wody.
  17. Jeśli masz tylko bezpośredni obieg grzewczy (grzejniki) to sterownik nie bierze pod uwagę temperatury w pomieszczeniu. Reguluje tylko sobie temperaturą zasilania na podstawie krzywej grzewczej. Mam ten sam problem z VS5500 i grzejnikami. Jedyne co można zrobić to obniżyć trochę krzywą grzewczą. Efektem będzie niższa temperatura na zasilaniu co spowoduje niższą w pomieszczeniach.
  18. Zawsze można dać mocniejszą pompę i ustawić dłuższy czas jej działania. Nie zmienia to faktu że warto zainwestować w cyrkulację. Jeśli za każdym razem miałbym marnować przypuśćmy te 10litórw (tyle akurat u mnie potrzeba) to po roku mam pompę gratis i zostaje coś w kieszeni.
  19. Przymierzam się do wykończenia łazienki i wymyśliłem sobie podwieszany blat z konglomeratu a na nim wpuszczana umywalka. Blat dwoma bokami oparty w ścianie. Ma ktoś może zdjęcia jak to wykonać. Chodzi mi szczególnie o podwieszenie blatu. Płyta jest dość krucha (w końcu to kawałki kamienia) Można by dać dwa słupki w środku i przy jednej z krawędzi (druga będzie podparta w ścianie) na to dać profile zamknięte i powinno być dość sztywno. Lecz te słupki nie bardzo mi się widzą. Będę wdzięczny za sugestie.
  20. Ktoś powyżej zwrócił na dość istotny aspekt jakim są rury do cyrkulacji. Często jest tak że potem nie ma możliwości ich dodania do już istniejącej instalacji. Co do samego sterownika u mnie jest to tak zrobione że w przedpokoju zamontowany jest czujnik ruchu (część instalacji alarmowej). Sygnał z czujnika ruchu aktywuje pompę na 30sekund. Kolejne uruchomienie pompy następuje dopiero po 30minutach. Zużycie prądu znikome a jaka wygoda.
  21. U mnie sytuacja wygląda następująco. Zawór konsola z licznikiem zawór antyskarzeniowy. Wcześniej wyglądało to zawór kolano konsola zawór, lecz nie dostałem odbioru i kazali przerobić jak wyżej. Zwrócicie uwagę na liczniki. Do odbioru kazali mi kupić licznik, a jak przyszli go zaplombować to powiedzieli że mają swój (z jakimś numerem nasmarowanym flamastrem . W efekcie końcowym zostałem z zbędnym wodomierzem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...