Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

matek1154

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez matek1154

  1. A czy takimi sprawami nie zajmuje się Starostwo? Ale nie ma powodów do zmartwienia: Gmina jak zorientuje się że to nie leży w jej kompetencjach to przekaże pismo do Starostwa Może warto pójść go Urzędu Miasta i zapytać się do kogo konkretnie na biurko trafiło Wasze zgłoszenie i rozwiać wątpliwości "u źródła" tzn czy nikt nie widzi przeszkód. Zgłoszenie złożyłam w urzędzie miasta w wydziale architektury i budownictwa. Jestem pewna że trafiło na właściwe biurko ponieważ otrzymałam ostemplowaną kopię potwierdzającą że wpłynęło dnia... itp,itd. Na stemplu jest: Starostwo Powiatowe w ............. Filia w .............. Wydział architektury i budownictwa.
  2. Witam. 28 sierpnia złożyłam w gminie zgłoszenie budowy budynku gospodarczego, do dziś nie otrzymałam sprzeciwu ani żadnego innego pisma od gminy czy to oznacza że mogę ,,zaczynać,,budowę ?
  3. Dokładnie A poza tym na działce p.Janusza jest moja woda
  4. Nie potrafię inaczej tego wyjaśnić.... Moja działka z jednej strony przylega do drogi publicznej ( wiejskiej ) z drugiej do drogi prywatnej na której jest służebność dojazdu. Korzystam z drogi ze służebnością bo jest to dla mnie wygodniejsze ale mogę wjechać bezpośrednio z drogi głównej.
  5. Nie potrafię inaczej tego wyjaśnić....
  6. Ale działka ma dostęp do drogi publicznej (główna droga we wsi) dopiero z tej drogi zjeżdża się w drogę prywatną która na zasadzie służebności jest dojazdem do wszystkich działek. Ja jako jedyna z działkowiczów nie muszę korzystać ze służebności dojazdu... Dopiero wzdłuż tej drogi prywatnej jest 8 metrowy pasek pana Janusza. A wszystko inne co napisałeś zgadza się, nie wiedzieliśmy co i jak należy sprawdzać kupując działkę. Jeśli chodzi o zgłoszenie to zostało przyjęte, czekam na odpowiedź a raczej jej brak. Pozdrawiam.
  7. Bardzo dziękuję za pomoc, chociaż wszystko jest strasznie skomplikowane mam nadzieję że jakoś uda nam się to poukładać... Skontaktowaliśmy się z poprzednimi właścicielami działki, którzy też nie wiedzieli o tym... Wiem że to dziwne ale okazuje się że błąd nastąpił na początku kiedy p.Stanisław sprzedawał gospodarstwo... Starsza pani kupiła 1,15 ha na siedlisko, oraz 3 małżeństwa małe działeczki po 1500m. Starsza pani przepisała wkrótce całość swojemu bratankowi Januszowi T. który ogrodził tylko mały kawałek zbudował domek letniskowy i przyjeżdża na weekendy. Pan Janusz miał wypisane nr działek które wchodzą w skład jego majątku ale jak twierdzi nigdy nie interesował się tym za bardzo i nie miał pojęcia że działka 14/7 jest jego ani nawet gdzie taka działka się znajduje. Więc dlatego nikt o niczym nie wiedział. Małżeństwo od którego my kupiliśmy działkę zapłacili za 1500m a faktycznie dostali 2000m, założyli wodociąg na działce sąsiada ponieważ tak samo jak my byli pewni że jest to ich ziemia. nigdy nie mierzyli działki (tak samo jak my) Janusz T. zgodził się nam odsprzedać tą 500m działkę. Wydaje mi się że jest w tym jakaś wina p.Stanisława oraz geodety który podzielił jego gospodarstwo na jakieś dziwne działki( 8x70 ).
  8. ,,J.ziemna,, to główna droga we wsi szer ok 8m.. Zastanawiające jest to w jaki sposób poprzedni właściciele założyli wodę na działce obok ?
  9. Z jednej strony jest droga oznaczona na mapie jako ,,j.ziemna,, i do niej mam dostęp na odcinku 20m, a na dłuższym boku jest droga z której zawsze korzystaliśmy i która jak się okazało już nie przylega do mojej działki
  10. gdzie dostanę wypis z księgi wieczystej? i jaki to mniej więcej koszt?
  11. Wstyd się przyznać ale tak.. Oglądaliśmy ją , podobała nam się i kupiliśmy. Mam sprawdzić księgę wieczystą? Proszę pomóżcie nam bo zupełnie nie wiem co robić
  12. Zgłoszenie wypisałam i dziś rano zostało przyjęte przez gminę. Powiedziano mi że muszę czekać 30 dni... Mam jednak kolejny problem... wg mapki którą otrzymałam w starostwie nasza działka ma ok 20 m x ok 70m, a nie jak wcześniej sądziliśmy 30x50m.Obok naszej działki bezpośrednio przylegając do drogi jest działka nr 14/7 ok 8x70m. Nie wiem co o tym myśleć i jak z tego wybrnąć bo co najdziwniejsze na działce 14/7 jest nasze przyłącze do wodociągów Pytałam w gminie kto jest właścicielem tej działki i powiedziano mi że p. Janusz T z Warszawy. Czy to może być jakaś pomyłka??? Nigdy nie mierzyłam naszej działki, Poprzedni właściciele mieli wytyczone przez geodetę 4 słupki określające wielkość działki i my się ich trzymaliśmy. Pomocy! bo nie wiem co robić...
  13. Bardzo proszę o pomoc... Jutro składam zgłoszenie budowy budynku gospodarczego o pow do 25 m, w zgłoszeniu trzeba podać: Rodzaj obiektu oraz zakres i sposób wykonania robót.Nie wiem jak to napisać...
  14. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc.
  15. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Może te panie udzieliły mi błędnych odpowiedzi ale spróbuję złożyć zgłoszenie. Jeśli zostanie przyjęte zmniejszę budynek i będę starała się o odrolnienie aby dostać prąd. Jeśli się nie uda wystąpię o warunki zabudowy.
  16. Czy pow zabudowy mierzymy przy gruncie a dach może być większy? Nie bardzo potrafię to wyjaśnić ale jeśli przesunę 2 elementy to zmniejszę budynek o 6.25m tylko powierzchnia dachu pozostanie bez zmian. Czy po,, skończonej budowie ,, ktoś przyjdzie robić pomiary aby nanieść zmiany na mapy czy zrobią to npdst mojego zgłoszenia? I jeszcze jedno, czy mój domek spełnia warunki budynku gospodarczego?
  17. Jaki jest podatek od budynku gospodarczego, a jaki od rekreacyjnego? Mam podobnie, tyle, , że działka pod rzemiosło, a domek-altanka stoi już jakiś czas. Zgłoszę to chyba prędzej czy później, tylko pytanie, jako co? Chcesz zgłosić istniejący budynek czy tak jak ja udawać że jeszcze go nie ma? Niestety nie wiem nic o wysokości podatków.
  18. Zadzwoniłam dziś do Urzędu gminy zapytać czy na ich stronie jest dostępny do pobrania wniosek o wydanie warunków zabudowy. Przełączono mnie do wydziału planowania przestrzennego gdzie bardzo miła pani zapytała co zamierzam budować- powiedziałam że budynek gospodarczy, że posiadam działkę rolną na terenie dla którego nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Powiedziała mi że jeśli to budynek do 25 m to wystarczy zgłoszenie i nie trzeba się starać o warunki zabudowy. Jeśli powyżej 25m to warunki zabudowy i pozwolenie na budowę. Przełączyła mnie potem do wydziału budownictwa i tam druga pani potwierdziła to samo. Powiedziała że budynek gospodarczy do 25 m mogę postawić na każdej działce. Potrzebne są: -mapa do celów opiniodawczych -wniosek zgłoszenia -potwierdzenie własności działki( np numer aktu własności) -podpisana zgoda na przetwarzanie danych osobowych Proszę powiedzcie mi co o tym sądzicie bo już się całkiem w tym pogubiłam. Mój domek ma 30m ale jest z gotowych elementów i zastanawiam się nad zmniejszeniem go bo to mniej zachodu niż uzyskanie pozwolenia na budowę.
  19. Starając się o warunki zabudowy jak najlepiej nazwać budynek? Domek letniskowy czy budynek gospodarczy a może altana?
  20. Kilka dni temu przeczytałam gdzieś (nie mogę tego odnaleźć) wypowiedź jednego z forumowiczów. Pisał że postawił na działce domek a nie daleko od niego kilka uli i gdyby ktoś się przyczepił powie że domek jest dla niego warsztatem i jednocześnie składzikiem rzeczy niezbędnych. Jest to zgodne z przeznaczeniem działki, jako że jest to jakaś produkcja rolnicza. Potrzebne jest tylko wykształcenie rolnicze... (Ja z zawodu jestem ogrodnikiem) Co o tym myślicie?
  21. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Na pewno skorzystam z twoich porad i oczywiście będę czytać i korzystać z porad innych forumowiczów zawartych na tym forum.
  22. Jeśli uzyskam warunki zabudowy to muszę starać się o pozwolenie na budowę? Myślałam że to będzie kwestia zgłoszenia. A co z tzw.odrolnieniem ? Przepraszam że zadaję może głupie pytania ale jestem zupełnym laikiem w tym temacie i nie wiem co robić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...