Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klimatxx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez klimatxx

  1. W przypadku zakupu klimatyzatora wraz z montażem w mieszkaniu o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 150m2 (lub domu o powierzchni do 300m2) obowiązuje stawka VAT 8%. Jest to obiekt PKOB 11. Oczywiście faktura musi być wystawiona na osobę prywatną, a nie firmę.
  2. Duda0, fajna sprawa, że masz w pokoju i konwektor i klimatyzator. Wiosną i jesienią ogrzewaj pokój klimatyzatorem, a w zimowe mrozy użyj konwektora. Gdy będziesz grzać klimatyzatorem wiosną i jesienią, to na pewno w skali roku zapłacisz mniej za prąd niż wtedy, gdy tylko konwektorem przez cały sezon. Klimatyzator pobiera z sieci 1 kW energii i daje nawet powyżej 3 kW ciepła, a konwektor z 1 kW daje tylko 1 kW. am76, nie ma klimatyzatorów z wbudowaną grzałką, która ma umożliwić ogrzewanie za pomocą klimatyzatora. Klimatyzatory grzeją w inny sposób. Ogrzewanie klimatyzatorem jest najbardziej oplacalne w okresach przejściowych, czyli wiosną i jesienią. Na pewno zapłacisz wtedy mniej niż za używanie tradycyjnego c.o. O opłacalności możesz przeczytać powyzej.
  3. Witam! Niestety nie możesz usunąć ani też zabudować kratek wentylacyjnych w swoim pokoju. Spółdzielnia mieszkaniowa na pewno nie wyrazi na to zgody. Poza tym miałbyś kłopoty podczas okresowej kontroli przez kominiarza. Na pewno zwróciłby Tobie na to uwagę. Podczas wymiany kratek pamiętaj, aby nie były one mniejsze od tych, które są obecnie. Piszesz, że te kratki wywiewne nie spełniają zbytnio swojej funkcji. W budynku masz wentylację grawitacyjną, a teraz jest lato. Zimą zauważysz, że powietrze z Twojego mieszkania będzie jednak usuwane przewodami wentylacjnymi na zewnątrz. Monika.Sz-a, spółdzielnia nie zgodziła się, abyś w łazience zainstalowala elektryczny wentylator wyciągowy z prostego powodu. W bloku jest instalacja wentylacji grawitacyjnej. Stosując wentylatorek wyciągowy, masz już do czynienia z wentylacją mechaniczną. Podstawowa zasada z dziedziny wentylacji mówi, że nie można w jednym systemie mieszać wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.
  4. Chętnie odpowiem na Twoje pytania i pomogę w sprawie klimatyzacji. Nie ma żadnego problemu. Zapraszam serdecznie na PW
  5. Abyś miał zrównoważony nawiew i wywiew, usuń z pomieszczeń również 90m3/h. Na ten przepływ dobierz wentylator wyciągowy. Wtedy ilość powietrza nawiewanego będzie równa ilości powietrza wywiewanego. Przy doborze wentylatora oprócz wydajności, musisz również zwrócić uwagę na jego spręż. Myślę, że w twoim przypadku wystarczy 100-150Pa. 90m3/h świeżego powietrza, które dostarczysz na poddasze, jest wystarczające. Założę, że na poddaszu masz dwie sypialnie dla dorosłych i dwie dla dzieci, czyli łącznie 4 pokoje. Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury ilość świeżego powietrza nawiewanego do sypialni dorosłych wynosi 30(40)m3/h, a do sypialni dziecięcych 15(25)m3/h. Zatem 2x30+2x15=90m3/h Pamiętaj o tym, że poprzez wentylację nie schłodzisz powietrza w sypialniach. Dostarczysz jedynie świeże powietrze. Aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, musisz zastosować klimatyzację. O tym jaki klimatyzator sprawić sobie do domu pisałam niedawno tutaj http://www.klimatysatory.pl/klimatyzacja-w-domu/jaki-klimatyzator-kupic
×
×
  • Dodaj nową pozycję...