Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

markos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez markos

  1. Teraz mnie po prostu nie stać. Moze zrobię gdy rozsypie mi sie to co mam. Ale pewnie wtedy działka już będzie zagosodarowana i szkoda będzie roślin.
  2. Właśnie dostałem ofertę konkurencji. Na temat czy takie rozwiązanie techniczne, czy taki piec, można dyskutować (mnie ta oferta podwzględem technicznym bardziej mi się podoba), ale ci przynajmniej umowę mają uczciwą. Jeżeli oni nawalą to ponoszą konsekwencje, a jeśli ja nie wywiążę się to też muszę za to zapłacić. Dochodzę do wniosku, że jeżeli ktoś reklamuje się, że jest numerem 1 to jego arogancja w podejściu do klienta może przyjąć niebywałe rozmiary. Nazwy firm zgodnie z zasadą forum nie podaję, ale zawsze interesujący się tematem ogrzewania powietrznego (nadmuchowego) czy wentylacji bez trudu się domyślą jaka firma nie chce ponosić odpowiedzialności za swoją pracę. O drugiej mogę odpisać na priva. Pozdrawiam Markos
  3. Wlaśnie zrezygnowałem z podpisania umowy z jednym z widących wykonawców ogrzewania powietrznego z regionu Warszawy i Legnicy - oryginalną umowę zabronił mi podpisywać prawnik bo nakładala na mnie tylko obowiazki, a nie zapewniala zadnych praw. Jaka kolwiek proba zagwarantowania sobie jakis praw konczyla sie odmowa. Nie bede ryzykowal, a szkoda bo podobo sa nr 1.
  4. W moim starym domu pokrycie było z papy. Gdy na czas się nie posmarowało (1-2 lata) to przeciekało, zatykały się studzienki spływowe, wyglądało nieciekawie. A największy problem był z izolacyjnością cieplną. Położyłem na to folię EPDM, styropian oraz wartswę dociskową - czyli normalny dach odwócony. Jest ciepło, wygląda łądnie i najważniejsze, że przez najbliższe 50 lat nie powinienem miec z tym kłopotu. Nowy dom buduję na działce w lesie (no prawie). Przyglądałem się sąsiadom jak jesienią co tydzień latali na około domu i wybierali liście i igły z rynien, jak z zieleniały im dachówki (pewnie marnej jakości?). Dlatego mój nowy dom będzie miał płaski dach - tym razem zielony. Jak spadną na niego liście to też dobrze - będzie kompost . A jak będę miał szczęście to już nigdy w życiu nie będę się zajmował dachem - no chyba, że przekroczę setkę. I nie będę się zatanawiał nad wyborem koloru dachówki.
  5. Jak się ma szczęści na promocjach i z fachowcami to można zejść nawet do 50 zł/m2 (całość), ale 200 zł/m2 nie jest jeszcze żadną ekstrawagancją.
  6. Kiedyś po elektronice uzyskanie papierów na 1 kV nie było problemem. Jakiś prosty kurs i uprwanienia w kieszeni. Jak jest teraz nie wiem. Teraz i tak wezwę "fachowca" ze stempelkiem.
  7. Popatrzcie na sprawy Kluski, JTT, a teraz firm farmaceutycznych. Prawo budowlane to pikuś.
  8. Przecież slka jest wtej samej klasie odporności ogniowej co cegła. Obmurować ją można zwykła cegła jak i silkatem.
  9. Dla mnie bzdura. Na stronach producentów nic na ten temat nie ma. Ani mój konstruktor, ani aarchitekt ani budowlaniec nie mieli takich pomysłów. Sam też nie jestem w stanie wymyśleć powodu do obudowywania. Sposób łączenia (na kotwy) ze ścianą jest w którymś poradniku na stronach producentów.
  10. markos

    Ile za komin?

    Cennik Leier - troche tańszy i prostrzy system kominowy. http://www.leier.tarnow.pl/cennik/index.html
  11. W innej dziedzinie przy projektowaniu używa się procesów. Czyli w tym przypadku proces przychodzenia do domu, proces przynoszenia zakupów, proces porannego wstawania w dzień powszedni i od święta. My najpierw opisaliśmy dom architektowi za pomocą modułów funkcjonalnych (czytaj pokoi) i z czym mają się łączyć. Wyszło do kitu. Potem zabraliśmy się za procesy i obecnie z efektu jesteśmy zadowoleni. Przydało by się trochę więcej czasu na optymalizacje, bo wyszło trochę za dużo metrów, ale chceliśmy zdążyć przed VATem. Niestety cały projekt zajęł nam i architektowi około roku (z drobnymi przerwami).
  12. U mnie w mieszkaniu piec przepływowy jest po jednej stronie łazienki, a odbiorniki po drugiej. Efekt: ręce zaczynam myć w zimej wodzie, a pod prysznic wchodze z pewnym opóźnieniem. W domu, gdzie będę miał szambo na coś takiego sobie nie pozwolę i nie będę wchodził pod zimny prysznic
  13. Np. z cennika (w DEM?!) bram "PORTA PRIMA" ze strony http://www.gunther-mwk.pl/ szerokość 2500 = 3476 szerokość 5000 = 5196 Więc widać wyrażnie co tańsze. Ale ja będę miał 2 bramy. Howg!
  14. W hurtowni znajdującej się najbliżej budowy dostaliśmy lepszą cenę na silkę. W hurtowni w pobliżu producenta dostaliśmy lepszą cenę na transport. Ta druga była była sumarycznie lepsza . Oferty z pozostałych hurtowni były droższe w obu punktach.
  15. Ponawiam odpowiedź: wg mojego architekta, konstruktora, budowlańców można! Chyba nie ma bardziej odpornego materiału jak bloczki betonowe.
  16. To chyba standardowe zachowanie ślubnych (obu płci). Moja żona, mimo że sama nadzoruje budowe już kupuje firanki - u nas dopiero 1/2 stanu surowego. Ja też myśle co zawiesze naścianach swojego nowego gabinetu (otworzyli obok mojej pracy mnie galerię ze starą bronia). Fajnie jest myśleć o pokoju, którego jeszcze nie ma.
  17. Właściwa strona: http://www.amerblok.pl/ łączy się normalnie - na kotwy. W moim przypadku 9 cm. Cegła łupana 390x90x95 w kolorze szarym w zeszłym roku netto 2,32 zł Kolor 2,80zł Produkcja w Kozienicach. Pozdrowienia
  18. marer - wielkie dzięki za wyczerpujące informacje. Teraz wydaje mi się, że coś wiem. Pozdrowienia
  19. Dzięki, Jedna opcja jasna i odpada. Ale cały czas nie wiem czy dać ten jeden "zbędny" metr od poziomu 0 w systemie czy na przykład w żelbecie. Oczywiście nad tym podwyższeniem idzie wszystko co powinno: wyczystka itd. czy ten metr jest zbędny? czy jest tam metr zbędny? Ktoś wie? Pozdrawiam
  20. ściana 3 warstwowa: silka + wełna 18 c + 2 cm powietrze + Amerblok czyli ozdobne bloczki betonowe
  21. Wyczystke oczywiście chce dać. Ale nad nią będzie przecież jeszcze całkim spory kawał komina - zbędny - bo rura z kominka przecież pewnie wejdzie na co najmniej metrze = wysokość kominka plus rura idąca pod kątem 45. Może rzeczywiście zacząć komin systemowy na piętrze, a parter dać kwasówką? Tylko po co w wogóle system kominowy. Zgłupiałem od tych "oszczędnoąci"
  22. Zamierzam kupić system kominowy do kominka. Chciałbym zaoszczędzić stawiając na 1 metrowym podwyższeniu, bo wydaje mi się, że wejście z kominka do komina powinno być znacznie powyżej 1 metra na "ziemią". Jak jest u Was - na jakiej wysokości wchodzi rura z kominka do komina? Wiem, że poniżej wejścia musi być jeszcze miejce np. na wyczystkę. Zwykle widziałem, że monuje się system od podłogi, ale osczędnośc paruset zł na 1 metrze systemu jest kusząca. Czy jest to kolejna oszczędność pozorna? W sumie komin będzie się kończył 10 m nad poziomem podłogi, więc ciąg powinien być.
  23. Ja mam ściany fundamentowe z bloczków betonowych.
  24. Podobno silikatów nie wolno kuć tylko ciąć "gumówką". Czeka mnie ciężka robota z tymi bruzdami bo tynk chcę dać cieniutki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...