Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jagawe

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jagawe

  1. sprawa się wyjaśniła. Cena jest bez transportu i przy określonej ilości hurtowej. Za 24 tony to mogą go sprzedać po 760/t i własny transport. Więc cały mit tanie eko padł. Ten ekogroszek jest na bazie tylko polskiego węgla kamiennego. Oprócz tego mają jeszcze jakieś wynalazki zceskie, słowackie i rosyjskie oraz ekogroszek z węgla brunatnego.
  2. To nie tak że samemu chcę kupić taką ilość. Jest nas pięciu i zastanawiamy się nad kupnem wspólnie 24 t. Jedno jest zastanawiające bo mają atest Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. Ubiegłej zimy miałem 0,5 t ekogroszku syberyjskiego po 700 zł/t i bardzo dobrze się palił i popiołu jakoś więcej nie zauważyłem. Pytam się bo może ktoś ł styczność z tą mieszanką ekogroszku.
  3. Czy któś słyszał lub palił takim ekogroszkiem http://www.ekoplex.pl/ekogroszek.asp. Cena 640 zł/t tylko trzeba zamówić mni. 24 t. Dostawca twierdzi że to mieszanka kilku rodzai węgla w tym jest też węgiel syberyjski.
  4. Polecam balustrady stalowe firma Osamet tel. 506-738-254 - tanio i bardzo ładnie oraz ekipa do elewacji 501-601-314 - czysto sprawnie i efekt bardzo dobry.
  5. Andrzej sam wykonałem instalację elektryczną, tv, alarmową, rozłożyłem styropian po podłogach, ułożyłem wełnę na poddaszu (płyty karton gips układała ekipa budowlana), ociepliłem budynek styropianem i założyłem kafle w kotłowni i pomalowałem. Zaznaczam że nie używałem najtańszych materiałów. Raczej takich średnich, np. rury uponor a kotłownia zrobiona w miedzi, pompy energooszczędne grundfos, dom z Ytonga PP2, dachówka Roben, okna pięciokomorowe w kolorze złoty dąb z okuciami wink haus, dach jest cały deskowany i pokryty papą. Miałem praktycznie od początku budowy jeden skład budowlany , rabat na niektóre materiały do 50%.
  6. A poniżej masz link do projektu http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-winorosli-3/m41a1c1ca87c2a
  7. Marza ja do tej pory wydałem 285 tys. dom wg projektu Dom w winorośli 3. W tej cenie jest wszystko łącznie z meblami. Do zrobienia zostało ogrodzenie, trawnik. balustrady i elewacja. 90% robiły ekipy budowlane.
  8. Tak mam kocioł z pierwszego linka. Ogrzewam powierzchnię użytkową 125 m kw. po podłogach jest 160 m kw. plus garaż. Mam pod piec CWU, podłogówki około 50 kw. i 12 grzejników. Temp. w domu 24 st C (moja połówka lubi ciepło) do tej pory spaliłem 3,5 tony ekogroszku i pół tony miału. Tylko że ja palę piecem od 10 sierpnia Do tej pory raz zawiesił się wentylator i cały czas dmuchał, ale po wyłączeniu i załączeniu kotła wróciło wszystko do normy. Cena ze strony producenta jest z kosmosu. Kocioł kupiłem za 7100. Ustawienia mam podobne do zalecanych przez producenta. Na indywidualnych ustawieniach efekt podobny.
  9. Tutaj kilka projektów które moim zdaniem można wybudować w kwocie około 200 tys. http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-bazylii/m43d639f0e2633,1 http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-borowkach/m400ba7a60d9ce,1 http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jezynach-2/m403b5597e1be6,1 http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-miniaturka/m3fd053812a25d,1 http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-miniaturka-2/m3ffd1f6ce78ee,1 Tego rodzaju projektów jest dużo więcej.
  10. Dodam i swoje trzy grosze. Koszt budowy domu wg projektu archonu Dom w winorośli wyniósł mnie jak do tej pory 280 tys. Do zakończenia brakuje płotu wokół domu, elewacji i balustrad balkonowych, oraz wykończenia jednej łazienki plus zieleń wokół domu. W tej cenie jest AGD meble kuchenne, płytki podłogi itp. Budoiwa trwała 6 miesięcy. Oprócz elektryki wszystkie prace zlecone. Co do mieszkania na wsi, koszty utrzymania domu porównywalne jak w mieście. Ogrzewanie plus CW, wywóz śmieci, ZW miesięcznie to około 450-600 zł jak do tej pory. Różnica jest tylko w dojeżdzie do pracy, bo trochę więcej paliwa tu koszt wzrósł o 200 zł na dwóch samochodach, ale połowa tej kwoty to wyższa cena paliwa niż była ona 2-3 lata temu. Do pracy mam 22km poprzednio 12 km mieszkając w mieście. Natomiast śr. spalanie obecnie 7l poprzednio 9,5l. Najbardziej zadowolona z przeprowadzki jest córka. Dużo koleżanek, gimbus i dużo miejsca dla swoich zabawek. Najmniej chyba ja. Jednak moje niezadowolenie rekompensuje brak odgłosów imprez nocnych, pralki bo sąsiadce się przypomniało że o 1 w nocy trzeba pranie zrobić, stukających "szpilek" rano, a przedewszystkim to że przyjeżdżam po pracy i mam gdzie zaparkować.
  11. tig1 bardziej mój post był do jeremy. Pozdrawiam
  12. Ja posiadam taki piec. Palę pierwszy sezon i jak na razie bez zastrzeżeń. Tak naprawdę to dopiero się uczę. Dom 130 m2 użytkowej, W listopadzie spaliłem 550 kg a w grudniu do dzisiaj 700 kg ekogroszku.
  13. Dodaam też swoją cegiełkę Lemar Marek Pelpliński - dostał zaliczkę i zniknął, ślad po nim zaginął.
  14. 2500 za m kw do jakiego etapu. Dla mnie drogo mój dom powierzchnia całkowita 170 m kw. kosztował mnie ze wszystkimi instalacjami i w 90% wykończony 270 tys. zł bez działki. Obecnie w nim mieszkam. Na dokończenie wydam około 30 tys. (bez mebli). Czyli gotowy do zamieszkania 1765 zł za m kw. Nie budowałem z najtańszych materiałów i jedyną rzeczą jaką sam robiłem to elektryka.
  15. Jestem na ukończeniu budowy i mogę polecić: posadzki - tel. 601831484 szybko i równo, 170 m kw w jeden dzień (styropian i folie były ułożone) co i hydraulika - tel. 661 - 626-040 p. Paweł -czysto szybko, sprawnie i bez niespodzianek więźba dachowa z deskowaniem, specjalizują się w Ytongu (u mnie robili tylko szczyty i ścianki działowe, kominy) tel. 695-572-249 p. Leszek
  16. Geberit to największy shit jaki kiedykolwiek kupiłem. Cały czas przecieka i puszcza wodę ze spłuczki do misy. Serwis to tragedia, co z tego że dają 10 lat gwarancji jak od momentu zgłoszenia pojawiają się po 2 tygodniach. Za pierwszym razem gość przyjechał coś niby przeciścił -nie ciekło 2 dni. Następne zgłoszenie i nowe 2 tygodnie czekania. Oryginalnych części zamiennych na rynku brak. GEBERIT TO BUBEL JAKICH MAŁO.
  17. Buduję dom wg projektu Dow w winorośli 3. Za wybudowanie SSO z pełnym deskowaniem dachu i ściankami działowymi zapłaciłem 23,5 tys zł za robociznę
  18. Po co kłaść 12-15 mm tynku jeżeli można położyć 8-10 mm. Wystarczy bruzda o głębokości 5 mm.
  19. Po co kłaść 12-15 mm tynku jeżeli można położyć 8-10 mm. Wystarczy bruzda o głębokości 5 mm.
  20. Z tym elektrykiem to chyba ceny z kosmosu. Materiał to nie wiem co się nim zawiera. Ja kupowałem sam przykładowe ceny. Zaznaczam że nie mam żadnych rabatów. Przewód YDPY 3x1,5 450/700V Telefoniki - 160 zł za 100 mb. Potrzebne około 200-250mb (buduję dom 118m kw. użytkowej) Przewód YDPY 3x2,5 450/700V Telefoniki - 240 zł za 100 mb. Potrzebne około 200-250mb Puszka podtynkowa 0,40 zł płytka, 0,45 zł głęboka Uchwyty do kabla US za 100 szt 5,20zł Rozdzielnia 3x12 - do 300 zł. Szybko złączki 0,30 do 0,90 zł za sztukę ( firmy Wago) Do tego dochodzi wyposażenie rozdzielnicy powinno się zmieścić do 1000 zł w zależności od liczby obwodów. Cały materiał powinien więc kosztować około 2500 zł. Niech elektryk robi bruzdy pod kable. Jak nie schowa kabli w bruzdy to trzeba zapłacić więcej za tynk (materiał)
  21. Z tym elektrykiem to chyba ceny z kosmosu. Materiał to nie wiem co się nim zawiera. Ja kupowałem sam przykładowe ceny. Zaznaczam że nie mam żadnych rabatów. Przewód YDPY 3x1,5 450/700V Telefoniki - 160 zł za 100 mb. Potrzebne około 200-250mb (buduję dom 118m kw. użytkowej) Przewód YDPY 3x2,5 450/700V Telefoniki - 240 zł za 100 mb. Potrzebne około 200-250mb Puszka podtynkowa 0,40 zł płytka, 0,45 zł głęboka Uchwyty do kabla US za 100 szt 5,20zł Rozdzielnia 3x12 - do 300 zł. Szybko złączki 0,30 do 0,90 zł za sztukę ( firmy Wago) Do tego dochodzi wyposażenie rozdzielnicy powinno się zmieścić do 1000 zł w zależności od liczby obwodów. Cały materiał powinien więc kosztować około 2500 zł. Niech elektryk robi bruzdy pod kable. Jak nie schowa kabli w bruzdy to trzeba zapłacić więcej za tynk (materiał)
  22. jagawe

    Nasza winorośl

    Może uda dodać się zdjęcia z tygodnia przebiegu prac http://img708.imageshack.us/img708/5752/p2703101245.jpg" rel="external nofollow">http://img708.imageshack.us/img708/5752/p2703101245.jpg i drugie http://img62.imageshack.us/img62/1917/p2703101244.jpg" rel="external nofollow">http://img62.imageshack.us/img62/1917/p2703101244.jpg
  23. jagawe

    Nasza winorośl

    Sezon budowlany otwarty. Dzisiaj zaczęliśmy dalszy etap budowy. Zdecydowaliśmy się podnieść fundament o dwie cegły. Jeżeli ktoś jest chce umieścić komentarz odnośnie naszej budowy to proszę w tym wątku.
  24. Mam zrobione fundamenty bez wylanej płyty i za robocizne zapłaciłem: -wykopy praca koparki 500 zł -wykonanie zbrojenia i zalanie ław fundamentowych 1000 zł -wymurowanie 62 m kw. ścianek fundamentowych z ociepleniem fundamentu 1500 zł. Malowanie dysperbitem, ułożenie foli kubełkowej i zasypanie fundamentu, pocięcie i wykonanie strzemion to robocizna własna. W chwili obecnej jestem umówiony na stan surowy otwarty z pełnym deskowaniem i papą, bez dachówki, ale z ściankami działowymi na 20tys. Ekipa dwu osobowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...