Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Egon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    598
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Egon

  1. Dom wybudowałem parę lat temu, ale zawsze trzeba w nim coś dodatkowo zrobić, zmodernizować, wykonać konserwację instalacji, urządzeń. Nieodmiennie polecam wszystkim świetnego instalatora: Krzysztof Wachowiak – tel. 601 082 777
  2. Nazwa firmy sugeruje, że kładą również bruk. Kładą?
  3. Odsprzedam 11,5 paczki styropianu Termo Organika Platinum Plus, frezowany, grubość 15 cm. Cena 195 zł/m3.
  4. Czy ktoś może polecić, gdzie najlepiej zamówić kontenery do wywozu gruzu i odpadów pobudowalnych?
  5. Czy ktoś może polecić dobrego stolarza do wykonania szaf w garderobie oraz szerokiego blatu w kuchni?
  6. Zdecydowanie odradzam korzystanie z jakichkolwiek usług firmy Andrzej Zopf ciesielstwo - dekarstwo - stolarstwo ul. Rakojedzka 61, 62-085 Skoki tel. 691 068 035 dach wykonany poprawnie, ale: - przeciekające, źle uszczelnione opierzenie i złe pokrycie membrany wokół komina nie interesowało już wykonawcy po skasowaniu zapłaty - za nisko osadzone okno dachowe również nie zajmowało myśli pana Zopfa, który po zainkasowaniu należności po prostu ... nie odbiera telefonów zarówno od inwestora, jak i kierownika budowy lub po przypadkowym odebraniu bezceremonialnie rozłącza się. W zestawieniu z fachowcami (jednego polecałem już na Białej Liście, innych zamieszczę tam wkrótce), z jakimi miałem do czynienia na mojej budowie, człowiek ten wypada, jak zwykły niepoważny gówniarz, mimo że liczy sobie dobrze ponad 50 lat. Ponieważ jest on ponoć stałym wykonawcą dachów dla jednej z firm ogólnobudowlanych ze Skoków, budującej systemem developerskim (polecanej zresztą na Białej Liście), potencjalnym klientom owej firmy radzę sprawdzić, czy dach będzie wykonywał pan Zopf. O poprawkach jego fuszerek można bowiem zapomnieć.
  7. Sprzedam styropian posadzkowy EPS 100 Genderki po promocyjnej cenie 150 zł/m3. 82 m2 płyt o grubości 5 cm = 4,1 m3 25 m2 płyt o grubości 3 cm = 0,45 m3 ----------- w sumie 4,55 m3 Odbiór Golęczewo, gm. Suchy Las. Zainteresowanych proszę o kontakt na priva.
  8. Sprzedam styropian posadzkowy EPS 100 Genderki po promocyjnej cenie 150 zł/m3. 82 m2 płyt o grubości 5 cm = 4,1 m3 25 m2 płyt o grubości 3 cm = 0,45 m3 ----------- w sumie 4,55 m3 Zainteresowanych proszę o kontakt na priva.
  9. Elektryk to Krzysztof Kabat 602 736 408, był i u mnie - super fachowiec, szczyt rankingu!
  10. Pomijam fakt, że jest to chore ... masz jakąś hurtownię do polecenia?
  11. A gdzie zamierzasz go kupić? Bezpośrednio w Lechmie? Nie są chętni do udzielania rabatów, nawet krajanom
  12. Z jeszcze innej beczki ... Czy ktoś może przymierza się do zakupu kominka z płaszczem wodnym naszej rodzimej Lechmy?
  13. lipka71, no fakt, tego raczej "na sucho" się nie sprawdzi. U mnie pies, więc trzeba będzie pokombinować, by nie wchodził do niektórych pomieszczeń. Ale pies to dodatkowy alarm
  14. Na razie mam rozciągnięte kabelki do alarmu. Chłopcy-alarmowcy zjawią się za niedługo, aby zamontować czujki ruchu i centralkę sterującą. Będę miał ponoć do wyboru: wycie jakiegoś buczka na całą wieś, powiadomienie sms'em, że ktoś wlazł do chaty lub bezpośrednie powiadomienie firmy ochroniarskiej. Solid rozkleja swoje reklamówki często i gęsto, ale o cenę ich jeszcze nie pytałem. 5 dych nie wydaje się być ceną wygórowaną, u mnie na osiedlu parking strzeżony kosztuje 140 zł/mc.
  15. Ekipa jest z Rogoźna, nie z Wągrowca. Pracuje systematycznie i rzetelnie, ale z rozsądkiem, więc nie od świtu do zmierzchu. Po co to wazeliniarstwo?
  16. Tak, tak, wszystko z płyt g-k Na szczęście ścianek miałem tyle, co kotek napłakał.
  17. FLAM-BUD, Dariusz Szczeciński, tel. 601 751 408 ceny netto: tynki wew. maszynowe gipsowe - 23 zł/m2; cement-wapno chyba 25 zł/m2 zabudowa poddasza - 55 zł/m2; poza ściana kolankową - 10 zł/m2 sufity podwieszane - 35 zł/m2 ściany działowe - 85 zł/m2 szpachlowanie ścian po tynkach maszynowych + zagruntowanie farbą - 13 zł/m2 Ekipa super!!!
  18. Krzysztof Wachowiak, tel. 601 082 777 Uwaga: robi b. dobrze, ale tylko w miedzi. Co do cen trzeba się umówić indywidualnie. Facet b. miły.
  19. Dobierałem fachowców z Białej Listy. Na budowie dotąd działali: * murarze - od fundamentów do stropu + kominy * cieśle/dekarze - cały dach + montaż okien dachowych * ekipa od montażu okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej * elektryk * instalatorzy alarmu (na razie tylko okablowanie) * instalator od przyłącza wody z Aquanetu * instalator wod. - kan. - c.o. - rozprowadzenie instalacji wody, c.o., kanalizy, montaż stelaży podwieszanego wc i bidetu; w niedalekiej przyszłości podłączenie szamba, instalacja kominka z płaszczem wodnym, kotła gazowego, kaloryferów i biały montaż; * ekipa od tynków wewnętrznych, ocieplenia poddasza, ścianek z płyt g-k i sufitów podwieszanych, szpachlowania i malowania gruntującego; we wrześniu jesteśmy umówieni na ocieplanie budynku; * posadzkarze * płytkarz - rozpoczyna pracę jutro. Nigdy żaden z nich nie bąknął nawet słowa o źle wykonanej pracy swoich poprzedników. Wtedy miałbym pretensje do pana Zbyszka, który robił odbiór wszystkich robót budowlanych. Szukanie materiałów rzeczywiście wymaga sporych nakładów czasu, to fakt. Ale zyski (nie tylko finansowe w postaci rabatów w hurtowniach, choć te na pewno nie są niewielkie) warte są tej pracy. Każdy ma jednak swoje priorytety i doskonale to rozumiem
  20. A faktury na materiały są wystawiane na Twoje nazwisko, czy to wykonawca kupuje je na swoje konto, a Tobie przedstawia tylko fakturę za całość (materiały + robocizna) z 7-8% VAT-em?
  21. Dołożę łyżkę dziegciu, choć ja buduję systemem kontraktowym, sam dobierając sobie fachowców. Od początku zakładałem, że budowa z jednym wykonawcą może się skończyć źle, jeśli nie w trakcie budowy, to z pewnością jakiś czas po jej ukończeniu. Po pierwsze wszystkiego trzeba dopilnować samemu, obliczyć stosowną ilość materiałów, czuwać nad ich zakupem, negocjować ceny, pilnować rabatów, które - jeśli budowę powierzymy jednej formie - często i gęsto spłyną do kieszeni ich szefa. A pieniądze to niemałe! Jakość wykorzystanych materiałów to druga sprawa ... Gdy ktoś powierza budowę domu jednej firmie do stanu deweloperskiego i absolutnie nie kontroluje tego, czego używają do jego wznoszenia, to może się w przyszłości bardzo rozczarować i jeszcze sporo dopłacić. Mój murarz tak obliczył liczbę stali na zbrojenie stropu, że starczyłoby jeszcze na nowy bunkier dla Adolfa Gdyby przywieźli te tony prętów, kto bujałby się z ich oddaniem? I nie pomoże żaden KierBud (może tylko skontrolować coś na końcu i być ekspertem w razie jakiejś skuchy), zwłaszcza, że każdy z nich ma setki budów do obskoczenia. Wszystkiego trzeba samemu pilnować, kupować, trzymać rękę na pulsie. Brak dbałości o materiały czy narzędzia to powszechna i szokująca dla mnie cecha niemal wszystkich budowlańców. Wyjątkiem są elektrycy oraz instalatorzy, operujący lepszym, precyzyjniejszym instrumentarium. Dobre wrażenie pozostawili również panowie od suchej zabudowy. Reszta to tragedia. Przecież te metrówki, szablony do murowania klinkieru, poziomnice, sznurki murarskie, noże, itp. też kosztują jakieś pieniądze. Wszystko totalnie walało się po budowie. Sytuacja niedopuszczalna w innych, bardziej zaawansowanych technicznie zawodach. Posadzkarze zamówili tyle piasku (tego akurat nie kontrolowałem, błędnie zakładając, że skoro robią tylko to na okrągło, zapewne zapotrzebowanie materiałowe mają opanowane do perfekcji), że żwirek do dziś w znacznej ilości mam pod chatą. A propose BIS-Bud'u. Skądinąd wiem, że dachy wykonuje dla nich cieśla/dekarz, który również robił mój dach (umówiony cieśla miał poślizg i trzeba było brać kogoś wolnego). Dach zrobiony poprawnie, ale ... Na uszczelnienie cieknącego przy opierzeniu komina czekałem kilka miesięcy. Po zamontowaniu okien dachowych poprosiłem szefa ekipy o przesunięcie małego okna w garderobie o dwie łaty wyżej (robią proste prace, ale zero pojęcia o poprawnej wysokości osadzanych okien! zero kreatywności, jakiegoś pomyślunku), na mój koszt. Ponieważ miał już nowe, intratne zamówienie, najpierw przez dwa dni mnie zwodził, później nie odbierał telefonów. Wkrótce trafi na czarną listę. Elektryk - świetny fachowiec pod każdym względem. Mimo złamanej ręki przyjechał, zaraz po wyjściu ze szpitala, by dokończyć pracę, bo ekipa od zabudowy poddasza chciała zamknąć ścianki kolankowe. Ale ilu jest takich? U mnie jeszcze instalator, jak powie, że zrobi to musiałoby przyjść tsunami, żeby zawiódł.
  22. Masz położony jednowarstwowo, czy 2 x 10 cm?
  23. Wszystkim miłośnikom styropianu garfitowanego (też taki zamierzam położyć ) przypominam, że nie może on być składowany na pełnym słońcu oraz przyklejany w upalne dni bez specjalnej siatki ochronnej na rusztowaniach. Grafit zawarty w styropianie i jego ciemny kolor silnie absorbują promienie słoneczne, wskutek czego płyty mocno się nagrzewają i ulegają odkształceniom. A jaką grubość zamierzacie położyć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...