Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

windcracker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    120
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez windcracker

  1. A mój sąsiad wyciął piękny, dorodny klon i nikogo się nie pytał. Aż żal drzewka, bo jako jedyne zdobiło okolicę. Teraz trzeba będzie czekać aż nowe nasadzenia urosną, ale kiedy to bądzie...
  2. drewno egzotyczne jest ładne, ale drogie. Tarasy drewniane bardzo mi sie podobają, ale troche mam obaw. A co sie dzieje pod deskami? brud, myszy i robactwo, Czy w takim razie konstrukcja tarasu powinna być łatwo demontowalna? Jazeli tak, to jaki patent?
  3. a nie będzie sie pyliło? Mam na razie wylany taras z gołego betononu (z myślą o deskach w przyszłości - ale nie wiem czy nie zmienię planów) i ciągle się pyli. Dlatego zastanawiam sie czy w kamiennym tarasie "fugi" nie będą też źródłem pyłu?
  4. spodobały mi się tarasy w stylu południowym wyłożone kamieniami zalanymi w "betonie", ale to nie jest taki zwykły beton. Z czego to sie robi? Kamienie to wiem, ale ten "beton"... Przy ogromnym asortymencie chemii budowlanej nie spotkałem sie w handlu z czymś takim: "do wylewnia tarasów"
  5. Nie chcę Cię dobijać, ale wyzwania lepszego nie znajdziesz.
  6. U mnie też przy ręcznym sterowaniu jest tak samo, ale myślę, ze gdy piec grzeje to zasobnik jest w funkcji eco (włącza się ładowanie co 12 minut), zaś gdy przełączymy na oszczędzanie ,zasobnik przecodzi na funkcję komfort - podgrzewana jast woda gdy zajdzie taka potrzeba -ostygnie lub ją zuzyjemy. Mam nadzieję, że nie popełnię gafy, jak podzielę się z forumowiczami drugim problemam Kamera, opisanym w prywatnej wiadomości przesłanej do mnie, gdzie Kamer pisze:" Druga sprawa to duża różnica temperatury na piecu dla trybu ogrzewania i oszczędzania - wpisuję przesunięcie krzywej -15 st., a przy zewn. temp. -2 st. piec dogrzewa wodę do ponad 50 st, a w trybie oszczędzania jest zaledwie 25 - 27 st. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. " Umnie matematyka jest nieubłagalna: np. 52(ogrzewanie)-25(zadany u mnie spadek podczas oszczędzania) = 27 st podczas oszczędzania. Ale byc moze tak: przy szybkim ogrzewaniu zadane jast podniesienie temp. wody np. przez godzinę o +20 i wtedy mimo zadanego spadku -25 faktycznie jest 42 st różnicy. Inna mozliwość: Jezeli u Kamera na ogrzewaniu przesunięcie krzywej grzania będzie +10 (z nachylenia przy -2stC na dworze wychodzi np.40st, to 40+10=50 i to mamy na piecu), potem oszczędzamy 40(z nachylenia krzywej)-15=25stC. I co wy na to? A może są jeszcze inni uzytkownicy Junkersa CERAPUR. Opiszczie swoje spostrzeżenia. Wspólnie łatwiej będzie nam rozgryzać machinę, coby nam dobrze słuzyła.
  7. hola, hola. Dlaczego nieodplatnym? Art.31 ustawy o zbior. zoapatrzeniu w wodę itd daje podstawę prawną ubiegania sie o zwrot poniesionych kosztów, niezależnie kiedy się wybudowało sieć pod warunkiem, że spełnia ona wymogi techniczne. Gminy żerują na inwestorach, a my się dajemy, bo co może mały człowiek. Ale może nie należy "kłaść uszu po sobie" i trochę się postawić.
  8. A gdzie szukać tych 14-stu dni? Na podstawie jakich papierów. Gdzie to napisane? W boju z TYTANEM URZEDNICZYM muszę mieć paragrafy - wtedy można ich szachować, inaczej nie chcą nic słuchać. Podstawa prawna, gdzie podstawa prawna - powtarzaja jak mantrę
  9. Muszę rozwikłać problem, kiedy następuje przejecie przez Gminę lub Wodociągi ODCINKA SIECI KAN. wybudowanego ze środków własnych inwestora . Czy w momencie fizycznego połączenia nowowybudowanego odcinka z już istniejącym ( wzorem sieci energetycznych), czy tez dopiero po podpisaniu odpowiednich umów. I jakie paragrafy to regulują?
  10. Jestem szczęśliwym ( tak myślę )posiadaczem Cerapura z zasobkiem ACV 160l i ciekaw jestem jak inni posiadacze tego kotła mają ustawione parametry. Mieszkamy od sierpnia i jest to właściwie pierwszy sezon grzewczy. Chciałbym jak najlepiej ustawić piec. Krzywą ustawiłem tak: pkt.pocz - 35 st C, pkt.końc - 75 st C. przesunięcie - 0 stC, oszczędanie - "-25" Jak ustawiona jest u Was krzywa? Jakie są wasze obserwacje? Piszcie, piszcie, piszcie... aha! A jaka jest różnica w zuzyciu gazu między funkcją "komfort" a "eko". i jaka jest różnica w rzeczywistym komforcie? Ktoś coś wie? Z góry dzięki za opinie.
  11. No dobrze, a co z podłogówką - jak dobierac bieg? Oceniać spadek temp. na powrocie? Bo zauwazylem, że na I biegu wraca zimniejsza woda niż na II, nie mówiąc już o III biegu, gdzie temp. jest najwyzsza. Jeżeli tak, to jaka różnica temperatur zasilania i powrotu być powinna?
  12. to ja wiem. Chodziło mi o to jak dobierać bieg pompy? Czym sie kierować przy , że ustawiam na I , II lub III?
  13. Apropos biegu pompy - jak dobierać jej bieg? Skąd wiadomo, że I lub np. III ?
  14. dzięki za pomoc i wsparcie duchowe Mnie Energetyka też chciała wysmoktać. Zaproponowali mi słup na działce z drutem biegnącym od słupa po przeciwnej stronie ulicy, a u sasiada w analogicznej sutuacji zrobili przecisk i złącze kablowe. Słupa nie chciałem, to zaproponowali że po przeciwnej stronie mojej działki postawia trafo i będę miał "najlepszy" prąd, ale przez całą długość działki chcieli pociągnąć trzy grube żyły średniego napięcia( coś za coś, i tu leży pies pogrzebany ). Ale byłem uparty i tu się udało pokonać urzędasów. Mam złącze kablowe przeciskiem od słupa po drudiej stronie ulicy, a widoku ogrodu nie zakłóca na razie żadna trafostacja.
  15. Dzieki. Chyba będę musiał znowu popracować nad tematem. Szkoda odpuszczać no nie? Tylko, że ja sądów nie lubię, nie mam na to czasu. A może jakieś bliższe namiary na tą Rzeczpospolitą , to pójdę tropem..
  16. Słyszycie u siebie jak "woda płynie" w kaloryferach? Bo u mnie sluchać szum i to chyba w całej instalacji. O czego to zależy?
  17. Garaż mam ogrzewany (12 st C) na suficie i ścianach przylegających do lepiej ocieplanej czści domu przylejony mam styropian 5cm. klej z siatką. Brama garażowa z napędem mocowana była wczesniej do stropu. Na razie jest ok.
  18. Kupiłem działke, a przez nią biegła kanaliza i była studzienka. Myślałem, że tylko się wpiąć i już. A tu... Wodociągi wydały decyzję, że mam się podłączyć do studzienki w drodze oddalonej o ok 35 m. Oczywiście ta ja byłem sponsorem przedsięwzięcia. Na dodatek drogi powiatowe(starostwo) naliczyło mi opłatę za złożenie w pasie pobocza moich urządzeń 250 zł rocznie. ROZBÓJ!!!! A żeby było ciekawiej to rury biegnace przez moją działkę należą do.... ( zgadnijcie ) .....starostwa i dróg powiatowych. i są dwa razy szersze niż moje, więc na logikę rzecz biorąc to oni powinni mi jeszcze dopłacać. No cóż, tony papieru zmarnowałem a i tak prawo stawało nie po stronie maluczkiego. A przy okazji, może ktos widzi jakieś rozwiazanie, żeby nie placić im haraczu..
  19. Mam ten sam problem, i nie tylko na kominie. Też ciekaw jestem sprawdzonych sposobów...
  20. pomyśl o tytancynku. Materiał nie do zdarcia, neutralny kolor pasi do wszystkiego, i przy dobrych rabatach (np. razem z dachówką) w cenie plastiku lub stali. Co prawda metr bieżący jest droższy, ale odpadaja złączki, uszczelki i ine pierdółki, a haki są tańsze - suma sumarum komplet ma dobrą cenę.
  21. o ile dobrze pamietam przed i za pompą so tylko zawory kulowe, ale sprawdzę.. a strzalka jest ok
×
×
  • Dodaj nową pozycję...