Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tudno ją nazwać polskim producentem jednak.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Xella

 

A o tym, że Xella produkuje w Polsce wiem, bo przecież wczoraj pisałem:

"Nie wiem, gdzie zaklady ma Xella, ale na pewno w tej części kraju ceny będą lepsze..."

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tudno ją nazwać polskim producentem jednak.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Xella

 

A o tym, że Xella produkuje w Polsce wiem, bo przecież wczoraj pisałem:

"Nie wiem, gdzie zaklady ma Xella, ale na pewno w tej części kraju ceny będą lepsze..."

 

http://www.ytong-silka.pl/pl/content/kontakt_z_przedstawicielem_handlowym_1768.php

Ma mapie zaznaczone są zakłady, warto wykonać telefon do przedstawiciela handlowego i jak dobrze pogadacie to pomoże wam przy zakupie materiałów na mury no transport o osobna kwestia.:rolleyes:

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Budowałem Solbetem 24x24x59 i 12x24x59. Materiał równy, odchyłki rzędu 1 mm, jak dla mnie wystarczający.

Bardzo mało odpadów. Kupowałem przez firme bet-on-us czy coś takiego.

Kupowałem go na wiosne zeszłego roku. Duży po 6 mały po 3 zł.

Miałem 2 transporty ( naczepy) koszt transportu z Rzeszowa do Częstochowy to 900 zl.

Firma konkretna i terminowa polecam. A sam materiał bardzo fajny. Budowałem sam wiec nie nadźwigałem się :D

Co do nasiąkliwości to jakoś tego nie widze. To nie materiał który jest wsadzany w ziemię. Wszyscy ocieplają budynki tak więc od zewnątrz nie pobierze wilgoci.Od fundamentu izolacja. Od środka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
mój mąż wystraszył się solbetu pod kątem dużej nasiąkliwości wody hmmm chłopak naczytał się i teraz już zupełnie zwątpił w ten materiał :(

Wczoraj nam hurtownia polecała solbet po 7,10netto... za dużo!

Obawiać się nasiąkliwości BK nie trzeba,od zewnątrz chroni go styro a od wewnętrz poprawna wentylacja :)

7,10 netto dla mnie za drogo ;)

Polecam:

http://allegro.pl/solbet-24-cm-gazobeton-suporeks-transport-gratis-i2932830156.html

Reklamują się z transportem gratis,brałem u nich cały styro na budowę czyli ponad 100m3 i bez problemu,transport miałem faktycznie gratis,można negocjować ceny :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiać się nasiąkliwości BK nie trzeba,od zewnątrz chroni go styro a od wewnętrz poprawna wentylacja :)

7,10 netto dla mnie za drogo ;)

 

Arturo ale tu chodzi też o moment kiedy jeszcze nie jest BK pkryty styro :)

Co rozumiesz pod kątem dobrej wentylacji?

7,1 drogo i boję się, że w tym roku po tyle on będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo ale tu chodzi też o moment kiedy jeszcze nie jest BK pkryty styro :)

Co rozumiesz pod kątem dobrej wentylacji?

7,1 drogo i boję się, że w tym roku po tyle on będzie!

 

Przede wszystkim od opadów przykrywać od góry, a jak już jest skuteczny okap to luz^2.

 

Działającej (czyli praktycznie mechanicznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jak ktoś ma ociosany budżet i nie stać na mechaniczną? wrrrr

 

To też nie będzie źle (dla ścian, gorzej dla Was, zakładam że grawitacyjna będzie zrobiona należycie). Też mam ociosany budżet, to i nie robię kominka ;) więc i komina nie muszę. Jak poszukasz to chyba za dychę (pewnie tyle kosztują kominy, +robota) jest szansa mieć skromną WM razem z robocizną (wiele lepszą jak grawiacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jak ktoś ma ociosany budżet i nie stać na mechaniczną? wrrrr

 

Jednak wentylacja to wrażliwy temat. Ladybird76 nie przejmuj się tym, z 90% domów ma wentylację grawitacyjną, albo lepiej, ludzie żyją i nie narzekają. Są tacy co mają WM i też mają się dobrze, a są również tacy jak Grzeniu co są podatni na socjotechnikę i marketing i swojego zdania nie mają tylko to co im do głowy wsadzili i to co w necie wyczytali. Dopilnuj założeń projektowych odnośnie spraw wentylacyjnych w Twoim domu, męcz projektanta do bólu, a katastrofy na pewno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie będzie źle (dla ścian, gorzej dla Was, zakładam że grawitacyjna będzie zrobiona należycie). Też mam ociosany budżet, to i nie robię kominka ;) więc i komina nie muszę. Jak poszukasz to chyba za dychę (pewnie tyle kosztują kominy, +robota) jest szansa mieć skromną WM razem z robocizną (wiele lepszą jak grawiacja)

 

ha ha ha gdybym to Ja wiedziała, że będzie zrobiona należycie to bym się już dzisiaj nie przejmowała :) Kurcze ale kominek będzie nooo i do tego komin na gaz i na paliwo stałe jako alternatywa. Jeśli chodzi o wentylację grawitacyjną czy robicie ją w każdym pomieszczeniu łącznie z poddaszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wentylacja to wrażliwy temat. Ladybird76 nie przejmuj się tym, z 90% domów ma wentylację grawitacyjną, albo lepiej, ludzie żyją i nie narzekają. Są tacy co mają WM i też mają się dobrze, a są również tacy jak Grzeniu co są podatni na socjotechnikę i marketing i swojego zdania nie mają tylko to co im do głowy wsadzili i to co w necie wyczytali. Dopilnuj założeń projektowych odnośnie spraw wentylacyjnych w Twoim domu, męcz projektanta do bólu, a katastrofy na pewno nie będzie.

 

Nie tyle co wrażliwy jak drażliwy jeśli chodzi o moją osobę :)

He he he projektantka ma mnie dość ale nie w temacie wentylacji a ścian :) i kominów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...