Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

Kurcze ale kominek będzie nooo i do tego komin na gaz i na paliwo stałe jako alternatywa. Jeśli chodzi o wentylację grawitacyjną czy robicie ją w każdym pomieszczeniu łącznie z poddaszem?

 

Akurat kocioł gazowy do 21kW może mieć odprowadzenie spalin przez ścianę. Co do WG nie wiem, nie znam się, pewnie kominarz Ci napisze, "w necie..." :lol2:

Trochę offtopic się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
a co jak ktoś ma ociosany budżet i nie stać na mechaniczną? wrrrr

To nie wytłumaczenie ;)

Przy "bladym" budżecie szuka się tanich rozwiązań np.rekuperator Luna za 1,5tys.zł,dobre kanały typu termofleks to ok.0,8tys.zł,pierdoły typu anemostaty itp 0,3tys.zl,robocizna własna czyli weekend bez imprez i mamy poprawną wentylację mechaniczną i to z odzyskiem ciepła :)

Zapewniam,że mąż da radę samemu to opanować,jakby co to do Świętochłowic nie mam daleko w celu konsultacji ;)

Całość wyjdzie taniej i zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o wentylację niż grawitacyjna z kominem i nawiewnikami :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wytłumaczenie ;)

Przy "bladym" budżecie szuka się tanich rozwiązań np.rekuperator Luna za 1,5tys.zł,dobre kanały typu termofleks to ok.0,8tys.zł,pierdoły typu anemostaty itp 0,3tys.zl,robocizna własna czyli weekend bez imprez i mamy poprawną wentylację mechaniczną i to z odzyskiem ciepła :)

Zapewniam,że mąż da radę samemu to opanować,jakby co to do Świętochłowic nie mam daleko w celu konsultacji ;)

Całość wyjdzie taniej i zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o wentylację niż grawitacyjna z kominem i nawiewnikami :)

 

Arturo bo Ja Ci dam ją wyliczyć na dom 200m2 :)

 

Górale z którymi dzisiaj rozmawiałam nie stawiali z solbetu domu...tylko z HH, Thermalica, ytong, porothermu i wrrr jestem troszkę smutna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo bo Ja Ci dam ją wyliczyć na dom 200m2 :)

 

Górale z którymi dzisiaj rozmawiałam nie stawiali z solbetu domu...tylko z HH, Thermalica, ytong, porothermu i wrrr jestem troszkę smutna :(

Rzuć rzuty domu na maila to coś wykombinuję ;)

BK to BK,nie ważne jakiej firmy,jeśli ekipa ma już doświadczenie z tym materiałem to trzeba się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć rzuty domu na maila to coś wykombinuję ;)

BK to BK,nie ważne jakiej firmy,jeśli ekipa ma już doświadczenie z tym materiałem to trzeba się cieszyć :)

 

Ekipa bardzo młoda - praktycznie szef mógłby być moim synem :) a moja córka niewiele młodsza od niego ale chłopak gada od rzeczy... druga ekipa starsza ale z nich chyba rezygnuję i pozwolę tym młodym stawiać mój dom z nie wiadomo jeszcze z czego :) Cena wygra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedziłam ostatnio Targi Budma w Poznaniu i zainteresował mnie moduł styrobetonowy firmy Tom-Dom. Panele o wymiarach : wysokośc do 3m, szerokość 60cm, grubość 15 cm. Panele wyglądają na wytrzymałe, miałam okazję zobaczyć wybudowany z modułów dom.

 

zapraszam do czytania i komentowania na blogu:

 

http://zaczarowanewnetrze.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedziłam ostatnio Targi Budma w Poznaniu i zainteresował mnie moduł styrobetonowy firmy Tom-Dom. Panele o wymiarach : wysokośc do 3m, szerokość 60cm, grubość 15 cm. Panele wyglądają na wytrzymałe, miałam okazję zobaczyć wybudowany z modułów dom.

Możesz jakiegos linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się z czego budować mury domu. Miał być pustek Porotherm 25 P+W Wienerberger teraz skłaniam się ku BK H+H http://www.hplush.pl. Martwi mnie ich nasiąkliwość. Wykonawca (mieszka w domu z H+H) radzi od razu ocieplić na zimę. Jakie jest wasze zdanie zostawić na zimę ściany nie przykryte od zew.? Zaznaczę, że w środku zamierzam zrobić przed zimą tynki i wylewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rzeczywiście jest taka nowość: http://styrobeton.tom-dom.com.pl

 

na pierwszej stronie piszą że 0,12 U - przenikalność cieplna, a później w katalogu poświęconym konkretnie tym bloczkom jest parametr 0,4. Hmm, ciekawe jak to rozumieć. Czy ktoś już wie coś więcej. Parametry są bardzo obiecujące, a jeśli to rzeczywiście kosztuje połowę kosztów standardowej ściany murowanej - to rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaczynam budowę na wiosnę i chciałem zamówić materiał na ściany ponieważ zgodnie z zapowiedziami producentów BK od marca drożeje on o 10%. Już wcześniej zdecydowałem się na BK + styro choć wątki tego typu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209294-P%C4%99kni%C4%99cie-YTONG powodują, że już w 100% nie jestem przekonany. Jeśli chodzi o producenta to raczej będzie to H+H ponieważ, z racji bliskości ich fabryki, okoliczni sprzedawcy mają je w dobrej cenie. Pytanie tylko teraz czy P+W czy gładki. W wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok-200-tys-jest-sens-marzyć&p=5206203&viewfull=1#post5206203 jest sporo negatywnych opinii o P+W ale czy on faktycznie nie ma plusów? Czas, a co za tym idzie ewentualny większy koszt robocizny, nie jest dla mnie argumentem bo dla mojego murarza nie ma to znaczenia. Dodam, że chcę budować na ciepłą zaprawę.

Z góry dzięki za rzeczowe wypowiedzi w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prosbe o wasze subiektywno/obiektywne opinie :)

 

projekt przewiduje uskok elewacji na 1 pietrze, parter ma troche wystawac od 10-15cm

musze wybrac technologie i rozwazam 2 rozwiazania

- thermomur (parter 400, pietro 300)

- sciana dwuwarstwowa (parter 25+25, pietro 25+15)

 

kompletnie nie wiem jak ksztaltuje sie koszt 1m2 w przypadku tych technologii, sklaniam sie w kierunku thermomuru rowneiz z uwagi na mozliwosc montazu okien w ociepleniu ale nie wiem jak ksztaltuje si ekoszt zalewki betonem

 

laik wiec jakiekolwiek podpowiedzi na co zwracac uwage szacujac koszty to duz apomoc, dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Mamy chyba ten sam problem.

Chciałem kupić H+H P+W 600 24cm i dać 15cm szarego styropianu.

Też wybrałem cienką spoinę. No i jestem na 95% przekonany. Dziś z firmy projektowej napisali "że BK średnio lubi gruby styropian" właśnie szukam jakiegoś potwierdzenia. zostało 2 dni na zakup :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...