Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Borówka amerykańska


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może ma po prostu za sucho? Ja moje porządnie podlewam co drugi dzień, bo ziemia jest naprawdę wyschnięta...

 

 

i tu się zgodzę, właśnie ja swoją sprawdziłem i zauważyłem ze kora która kiedyś była dawno jej nie ma, a torf jest strasznie suchy, tymbardziej że mam je posadzone w dołach wyłożonych folią. Podlałem ostro podłoże, wyłożyłem nową korą i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Jest wiele odmian borówki amerykańskiej (chandler, duke, bluecrop). Chciałam zasadzić dwa trzy krzewy ale nie mam pojęcia na którą odmianę się zdecydować. Która jest najsłodsza? Jakiej gleby potrzebuje borówka, czy może rosnąć w półcieniu czy tylko na stanowiskach nasłonecznionych?Z góry dziękuję za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka rodzajów borówek dokładnie 4 ale jest podobno wiecej.

Borówki owocują dużo lepiej jeżeli jest kilka różnych odmian i rosną od siebie około 1,5m w odległości. Dobrze jest sadzić co jedna borówka inna odmiana, to wpływa na wiekszy urodzaj.

Jeżeli ktos ma taką możliwość można wykopac miedzy borówkami prostokatny dołek o głębokości 50cm szerokość od 25cm do 30cm i uzupelnieniu tego dołka naturalnym nawozem moze to byc (obornik, zgniła trawa, słoma, itp) reszte przysypac ziemia i ubić. Nazywa się to rdzeń nawozowy i zapewnia doskonałe zaopatrzenie w niezbedny naturalny nawóz, którego nie zastapi zadna chemia. Borówka sama proporcjonuje sobie odpowiednią dawkę przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Warto dać igły sosnowe, ale jakbyś gdzieś kupiła siarkę to rozdrobnić w ściereczce i po garści pod krzaczek, wymieszać z podłożem.

Problemem może być woda do podlewania z wodociągu, lepsza byłaby deszczówka. Wodociągową można używać z beczki, w której umieścisz podziurkowany worek kwaśnego torfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...