Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mimozy


Recommended Posts

Kanał mamy 20 cm. Nad dachem będzie klinkier- kolor ceglasto-miedziany. Z kominka robimy DGP- dystrybucja gorącym powietrzem. Zastanawialiśmy się nad płaszczem wodnym ale jednak stanęło na DGP.

:D

 

... klinkier - wybieraliście jakiś specjalny o niskiej nasiąkliwości, czy raczej kierowaliście się względami estetycznymi? Nie pytam czy cegła pełna, bo to chyba oczywistość.

 

DGP - my z DGP zrezygnowaliśmy, jeżeli już to zrobimy kominek z płaszczem wodnym... ale nie wiem, czy to się będzie opłacać, a koszt to ok. 20 000, kominek + instalacja. Z drugiej strony, dobrze by było, jednak mieć jakieś zabezpieczenie - alternatywne źródło ogrzewania. Co zaważyło, że wybraliście DGP?

 

I pytanie z innej beczki... planujecie odkurzacz centralny?

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

monia dzięki za podpowiedzi ogrodnicze. Jesteś moim guru ogrodnictwa i będę się stosować do wskazówek... :roll:

 

skaba Creaton faktycznie bardzo ładne dachówki robi. Ja jeszcze myślałam nad Ruup Ceramiką, ale mąż się uparł na Creatona ;)

 

nitubaga dzięki za odwiedziny :) ja mam maki ale Wy macie już piękną elewację... eeech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaMaDa

Klinkier jest firmy CRH, mode ALFA. Wg producenta na stronie wygląda ona tak:

http://img214.imageshack.us/img214/599/cergalfaju4.jpg

ale w rzeczywistości ma zupełnie inny odcień- raczej jak ta, tylko ciut ciemniejsza:

http://img214.imageshack.us/img214/9792/kalaharinlc9.jpg

Wg CRH nasiąkliwość tego klinikieru to do 6 %, ale powiem szczerze że ja patrzyłam raczej na względy estetyczne :wink:

 

Nad płaszczem długo się zastanawialiśmy, ale jednak zdecydowaliśmy się na DGP. W sumie sama nie wiem co nas tak do końca przekonało. :roll: Jednak ta kwota ok 25 tys jest spora. Może by się zwróciło jeśli byś ogrzewał dom tylko kominkiem. Przy paleniu w kominku od czasu do czasu- nie wiem czy to się opłaca.

 

Nie robimy centralnego odkurzacza. Ja jednak nie lubię takich wynalazków i nie jestem w ogóle do tego przekonana. Bardzo dużo osób mnie namawia, żebyśmy zrobili, ale ja nie chcę i już. Bez róznicy jakie to cudne i fajne. W tym przypadku jestem tradycjonalistką. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny odkurzacz to fajna rzecz... nie powiem z własnego doświadczenia, ale znajomi mają i sobie chwalą... Koszt samej instalacji, bez jednostki centralnej - odkurzacza to coś koło 1500 PLN z robocizną. Zróbcie ją przed wylewkami, a później zdecydujecie czy będziecie ją używać. Ja tak zamierzam zrobić... przyjdą lepsze czasy, to dokupię resztę...

... mówisz, ze jesteś tradycjonalistką - a jaką masz pralkę? Franię? :wink: Taki odkurzacz to nic niezwykłego - jest co prawda "trochę" droższy od normalnego, ale za to cichszy, nie rozdmuchuje kurzu po całym domu podczas odkurzania, ma większą moc itp. Wady - nie pamiętam :-? . Każdy ma wolny wybór, ale może jednak... tym bardziej, że znajomi Cię namawiają - widocznie coś w tym jest - przemyśl to jeszcze...

 

DGP. U nas komin jest wolno stojący, ze schodami nad kominkiem i jakoś nie bardzo wyobrażam sobie, pociągnięcie kanału z obudowy... a jakie są mniej więcej koszty DGP, bez kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralka Frania?? oszalałeś?? :o przecież tradycja karze prać na tarze :D :wink:

z tym centralnym to nie wiem nie wiem... Znajomi, którzy namawiają to nie mają odkurzacza centralnego.. nie budują też domu- mają tylko zacięcie inżyniersko- architektoniczne.

 

Nam DGP wyceniono na ok. 3 tys- instalacja z materiałami (do 3 pomieszczeń na poddaszu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja pozwolę sobie zabrać głos..........

 

ja mam odkurzacz centralny

 

ooo proszę

 

http://images32.fotosik.pl/276/ebc378a2ec3674c6.jpg

 

za instalację zapłaciłam 1400 zł (jest już przygotowana do wylewek)

 

Mam 1 gniazdko na każdym piętrze + 2 szufelki (kuchania i wiatrołap). Do kompletu trzeba zamówić tylko centralę, której cena zależy od ilości przewidzianych gniazd i długości rurek. Ale taką fajową można wyhaczyć za ok 3500 - 4000 zł. za zestaw standardowy. Oczywiście do tego jest cała masa dostawek, różniste separatory, wybieracz popiołu z kominka - no takie tam bajery, które zawsze można dokupić później....

 

Cena owszem jest wyższa od zwykłych odkurzaczy, ale duuuuużo mniejsza od tych wszystkich Rainowów :wink:

 

Dla mnie kluczowe znaczenie ma to, że powietrze jest wyrzucane na zwenątrz domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wad? to gdzieś tu na forum była o tym dysputa i stanęło na tym, że głównie chodzi o to, że trzeba tachać ze sobą rurę długości 7 lub 9 m. Ale ja i tak wolę to niż tachać cały odkurzacz, żeby nie wiem jaki był poręczny w użyciu. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawdź czy tak macie w projekcie,nie znam się i nie wiem czy to jest zależne od konstrukcji dachu czy też nie, ale u nas mamy co 80cm. Może jestem na tym punkcie przewrażliwiona,ale tyle się słyszy o trąbach powietrznych itp więc lepiej się dobrze się zabezpieczyć i wszystko sprawdzać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Monisza,

przepraszam ze tak pozno sie wpisuje do waszego dznienicka.. ale bylam troche zajeta..Mam pytanko:ty mowilas ze bedziecie mieli scianka kolankowa 110cm..ja widzialam wasze dziecia i tam macie tylko 3 puztaski. U mas w projekcie bylo 4 pustaki (1m)+ wieniec 10cm..tak ze wychodzilo nam 110cm.. U was jakie grubosci jest wieniec?.. bo te 110 bedziecie mieli dopiro po muralcie.Jesli chozdi o odleglosci pomiedzy kotwimy u nas w projecie jest napisane co 1.5m..Tak jak u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Monisza,

przepraszam ze tak pozno sie wpisuje do waszego dznienicka.. ale bylam troche zajeta..Mam pytanko:ty mowilas ze bedziecie mieli scianka kolankowa 110cm..ja widzialam wasze dziecia i tam macie tylko 3 puztaski. U mas w projekcie bylo 4 pustaki (1m)+ wieniec 10cm..tak ze wychodzilo nam 110cm.. U was jakie grubosci jest wieniec?.. bo te 110 bedziecie mieli dopiro po muralcie.Jesli chozdi o odleglosci pomiedzy kotwimy u nas w projecie jest napisane co 1.5m..Tak jak u was

 

Cześć. Dziękujemy za odwiedziny :D

u nas są 3 pustaki + 25 cm wieniec + murlata 14 cm. Tak więc ostatecznie daje mniej więcej 110 cm.

Kto Wam robil odkurzacz centralny? Zaczynam się powoli zastanawiać nad zamontowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzac centarlny robyla ta sama firma, ktora robyla u nas rekuperacja i DPG, namiary chyba posylalam wam e-mailem. Ja na poczatku nie chcialam odkurzaca ale jak zobaczylam swoje schody..nie wyobrazam sobie odkurzania schodow, nosac w jednej reju normalny odkurzacz a w drugej wza.. Stwierdzilam, ze jelsi to mi ulatwi rzycie nie jet to nie jest taki duzy wydatek. Jesli bediz cie planowali, koniecne zaplanujcie sobie szufelka w wiatrolapie i w kuchni. Zawsze tego blota i piachu sie nanosi. Jest latwie posprzatac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...