Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 860
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

99%, że jeżyna. Czy sadzić - zdecyduj sama, pamiętaj, że jak raz posadzisz, to jest prawie niemożliwa do wyrzucenia potem, więc lepiej sadzić gdzieś, gdzie nie będzie nikomu zawadzała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to wygląda na bezkolcową, mniam, mniam.

Pędy od szyi korzeniowej czasem wybijają kolczaste, i te usuwamy wycinając jak najgłębiej. Kawałek rusztowania albo płotu, żeby rozpiąć pędy. Jak u maliny- pędy dwuletnie po owocowaniu wycinamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

femme,

Potwierdzam bo jeżyna bezkolcowa to bardzo dobry i smaczny owoc późnego lata u nas owocuje w sierpniu i to obficie.

Obecnie kwitnie jak Twoja.

Wydaje kilkumetrowe pędy dlatego musi rosnąć pod podporami i trzeba ją wiązać do nich. Ale warto poświęcić im troszkę pracy bo odwdzięczą się smacznymi owocami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Te kwiaty są dość malutkie, dlatego przyszły mi do głowy te stokrotki :wink:

Tu lepiej widać ich rzeczywistą "wielkość"

http://img88.imageshack.us/img88/3135/adfua9.png

 

Znalazłam coś takiego jak "miniaturowa chryzantema" - może to rzeczywiscie to?

 

Kto rozwikła zagadkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfir ma w stu procentach rację to jest chryzantema z grupy santini, niestety można ją uprawiać jedynie szklarniowo, spróbowałabym w ogrodzie zimowym jeśli takowy posiadasz. co do kupna to szkółki mogą mieć lub na targach kwiatów. u mnie jest w każdą pierwszą sobotę lipca święto kwiatów. no niezupełnie u mnie :wink: Otmuchów kier Nysa, Opole. Cuuuda, cudeńka, dodatkowo jest przecudnej urody centrum NAKŁO, kier Świerklaniec. tam można kupić i zobaczyć aranzacje ogrodów. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

w wyżej wymienionej gazecie, strona 39, górne zdjęcie z fragmentem wrzosowiska, które wyjatkowo mi się podoba - widzę wrzośce, za nimi kilka kępek turzycy i dalej niezidentyfikowane czerwieniejące bezlistne zarośla - co to? Proszę o pomoc, chciałambym coś podobnego u siebie zmajstrować.

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie dereń, bo zarośla niskie - max 40-50 cm i rozległe.. chyba że jakaś mniej typowa odmiana derenia.. ale chyba to coś innego, bo czerwienieje nie po całości tylko w górnej partii. Może ktoś jednak da radę zgadnąć - rzucić okiem w kiosku na to zdjęcie. Bardzo mi się podoba to wrzosowisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...