Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 860
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
A gdzie to zdjęcie, jeśli można zapytać zrobione? Ja nawet nie próbuję uprawiać przy naszych zimach. Sośnica- Sciadopitys verticillata. W zachodniej Polsce można próbować, w szkółkach coraz częściej, choć trudna do wyhodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zeby było weselej nazywana jest tez mandevillą :)

tu jeszcze troche informacji:

http://www.swiatkwiatow.pl/dipladenia-mandevilla-8211-dipladenia-id408.html

 

Akurat teraz projektuję "ogród tropikalny" i mandevilla będzie w nim posadzona wprost do gruntu - tak też można, tylko trzeba ja wykopać na zimę, bo mróz ją "załatwi"

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, chyba nie jest tak źle z uprawą tej rośliny. Moja sąsiadka kupiła ją na bazarze, posadziła do nowej ziemi, podlewała nawozem, trzymała ją przed domem- trochę w cieniu po południu,ale generalnie słoneczne miejsce- i do jesieni pięknie kwitła.Nie wiem jak po zimie - czy nadal ją ma... Zapytam ją dzisiaj, bo i tak się do niej wybieram. 8) Muszę Ci powiedzieć, że zbytnio nie rozczulała się nad nią i do jesieni na pewno wytrzymała:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Szczepiony na pniu karłowy iglak. Jaki pokrój ma miec to "drzewko"?

 

Można wyprowadzić w łagodnym klimacie Sląska lub Szczecina rózanecznika z grupy Catawbiense na pniu lub laurowiśnię.

 

Albo, jesli ma to być małe - trzmielina Fortune'a lub irga Dammera - szczepione na pniu

 

Można tez wyprowadzić w formie "kuli na kijku" ostrokrzew Meservy

 

A zdjęcia na forum wrzucasz z serwera na którym się znajdują.

Np. zdjęcie z komutera wrzucasz na serwer poprzez http://www.fotosik.pl, po załadowaniu się obrazka klikasz na niego, az wyswietli sie jako samodzielna strona (tylko z obrazkiem), wtedy klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz "własciwości". Pojawia ci się zakładka, gdzie masz pełen adres url obrazka (czyli http://xxxx.vvvv.ccc...). kopiujesz ten adres i wpisujesz coś takiego:

tu wstawiasz adres url

 

Jeśli chcesz skopiować obrazek z istniejącej strony internetowej, to tylko klikasz na nim prawym przyciskiem myszy, kopiujesz adres i wpisujesz miedzy i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Sądzę, że jest to Araukaria chilijska (Araucaria araucana).

Zdjęcie robione w Holandii, czy Niemczech? ;-) W Polsce jej uprawa nie jest łatwa, z powodu dość zimnego klimatu - przemarza przy -15'C. Można spróbować ja uprawiać w gruncie - na stanowisku słoneczntym, osłoniętym, glebie wilgotnej, ale- co bardzo ważne! - dobrze zdrenowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...