Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 860
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj spacerując po okolicy mojego nowego domu zobaczyłem, że rosną tam ciekawe rośliny i bardzo chciałbym mieć taką w swoim ogródku :D :D :D . Nie wiem czy to jakaś samosiejka czy właściciel gdzieś kupował sadzonke ale po owocu widzę że to rodzimy krzew. Może są też inne gatunki tej roślinki, bo chętnie zasadził bym cały wachlarz...

http://images48.fotosik.pl/142/e7f9147ed06caf96med.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/138/0f41629d9f75a9df.jpg

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakąłdać nowego wątku, ale nie bardzo wiem, czy to pytanie tutaj pasuje...

Na podmokłej łące pod lasem znaleźliśmy piękne storczyki o nakrapianych liściach. Z pewnością są chronione. Czy ten fakt zgłosić komuś, żeby uznali łąki za teren chroniony i nie zmeliorowali w celu zabudowania (obok powstaje duże osiedle), czy zataić, żeby ludziska nie wykopali storczyków? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storczyki wcale nie są jakims specjalnym unikatem w naszej florze.

Przy zabudowie łąk osiedlami domków jednorodzinnych ginie wiele cennych przyrodniczo gatunków, niszczy się ostoje ptaków, siedliska owadów, płazów,gadów.

Zamiast bioróżnorodności powstaja ogródki z trawnikiem i "tujkami"[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, co za szczęście, że nasz trawnik (bez tujek) przyczynił się do wytępienia wrotyczu, krwawnika i szczawiu, którze rzadkie, chronione ani piękne nie są (chociaż wrotycza chyba sobie "zapuszczę" na kwietniku). Perzu na razie wytępić się nie udało... 7 brzóz samosiejek ocalało (fakt, że kilka musiało iść pod topór, bo rosły w garażu, pokoju gościnnym i na podjeździe) i rosną spokojnie w ogrodzie (mają już ponad 10 lat).

 

Spróbuję się zorientować w gminie, czy wiedzą o tych storczykach. Piękne są i szkoda by ich było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...