Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 860
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość 2mm
nie znam się na roślinach subtropikalnych

 

 

może one nie są subtropikalne?

to zdjęcie z Europy Zach., tak mniej więcej max. 20-25C, zima lekko poniżej 0, zdarza się nawet -10C

 

nie mam pojęcia, może to są tak duże chwasty, chociaż rosną przy domach, nie widziałem na pustkowiach czy terenie niezabudowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wie co jest za roślina?

dość duża, ok. 1-1.5m wysokości

zdjęcia robione w ub. tygodniu, Europa Zach,

 

może i to są chwasty, nie mam pojęcia

 

[ATTACH=CONFIG]130688[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]130693[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]130694[/ATTACH]

Na moje oko to może być

Echium_candicans_2011.jpg

Echium candicans (syn. Echium fastuosum), "Pride of Madeira", czyli Żmijowiec Wspaniały tyle że przed kwitnieniem.

W trakcie kwitnienia jest bardziej efektowny

beachss-ss1-l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

rewelacja ;)

 

dzięki za info.

 

 

szkoda, ze te rośliny nie przetrwają u nas zimy i mrozów

podobnie jak gunnera

mam taką jedną upatrzoną w pewnym miejscu, ma jakies 3m wysokości i z 5-6m wzdłuż, liście jakieś 1,5m (i cały czas rośnie) no ale przy takim upale jak teraz +35 raczej długo by nie pożyła

 

klimat jest u nas chory, prawie jak w Rosji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Och, mnie się marzy Diksonia antarctica i klimat Kornwalii lub Nowej Zelandii chyba bym przebolała :)

 

jedź na Azory jak masz czas - środek Atlantyku, ciepło i bardzo duża wilgotność. Tego typu paprocie (może inne gatunki, nie wiem) są tam wielkości drzew i rosną wszędzie. Fascynująco wygląda tego typu las/zarośla.

Sterlicje - kwiaty kilkukrotnie większe niż sprzedawane u nas w kwiaciarniach - rosną przy drogach jak chwasty. Ponadto wielkie agawy i mnóstwo innych dziwnych roślin itp. W ogóle jest to bardzo ciekawy region.

 

Podobne paprocie - tak min. 3-4 metry wysokości widziałem zresztą też w Irlandii (klimat trochę podobny do New Zealand ;))

 

 

pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Azory są daleko od cywilizowanego wszechświata :)

 

Poza tym ja nie chcę ich oglądać tylko miec w ogódku

 

 

hahaha.... :)

 

daleko?

samolot z Lizbony leci max 2.30 więc nie mów, że to daleko ;)

poza tym rozwój cywilizacyjny i mentalny mieszkanców Azorów bije PL na głowę.......

 

pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Pomóżcie zidentyfikować mi hortensję. Kupiona przez internet i miała to być hortensja anabelle różowa. Może tylko stało obok tej hortensji, bo w niczym jej nie przypomina. Później miała nadzieję, że będą z tego wiechy typu np. limelight i wtedy jakoś bym przeżyła tą poraźkę. Ale jak to jakaś nieciekawa hortensja to szkoda mi na nią miejsca

 

http://images49.fotosik.pl/1618/a49af4444e300283med.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/414/88101257ff88a487.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...