Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 860
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i mam do Was pytanie jak w tytule - co to za roślina z kwiatami jak różowe duszki, ludziki - zdjęcie poniżej.

 

http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201110/1320249678_by_eneska_600.jpg

 

 

Ktoś ma takie cudo ?? alb0o wie jak się z nim obchodzić ?? I czy w naszych warunkach ma szansę przetrwać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem ten o którego Ci chodzi nie ma szans przetwać w naszym klimacie.

Aby go uprawiać trzeba przenieść się do Toskanii, albo wybudować sobie ogród zimowy. Choć przypuszczam, że uprawa nie jest łatwa.

 

Bardzo Ci dziękuję, choć informacja nie jest zadowalająca ;)

 

No ale cóż u nas klimat jest jaki jest. Doczytałam w międzyczasie, że rosną też na łąkach Krety... ale tam się nie przeniosę, do Toskanii też niestety nie.

Pozostaje poszukać "rodzimych" roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować w domu w mikro-szklarence, z tym że większość storczyków poza prozaicznymi Phalaenopsisami jest dosyć kapryśna i czasem nie bardzo wiadomo czemu w danym miejscu nie chcą rosnąć. Albo rosną a potem nie wiadomo czemu zdychają.

 

Np u mnie na łące za strumykiem stoplamki szerokie rosną aż miło

stoplamek1.jpgstoplamek2.jpg

 

 

a krwisty był ale wybył.

[02]dact_inca04.jpg

 

 

Nawet fotki nie mam (ta jest z atlasu).

Niby nic się nie zmieniło, stanowisko na którym rosły latami, koszenie z + - tą samą częstością, żadnej chemii, wszystko tak samo, ale jednego roku rosły, a następnego już się nie pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Witam!

Znalazłam na spacerze takiego cudaka i nie wiem co to jest

DSC_0043.jpg

DSC_0044.jpg

Są to jakby różyczki z suchych listków na szczycie gałązki. Krzewy rosły w płytkich rowach, były wysokie na 3-4 metry i gdyby nie te ,,róże'' to wyglądały jak wierzby. Czy to normalne rośliny czy jakaś choroba. Jak dla mnie podobne zupełnie do niczego. A i rosły w Ustrzykach.

Krysia

Edytowane przez kryskart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znalazłam na spacerze takiego cudaka i nie wiem co to jest

 

Niestety zdjęcia bardzo niewyraźne, zwłaszcza, że roślina jest w bukiecie z innymi pedami.

Czy pęd jest gładki czy omszony? Miało toto jakieś inne liście? Czy to było tylko na jednej roślinie czy na wielu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jeszcze raz, nie mam niestety talentów foto .

SAM_0419.JPG

SAM_0420.JPG

Liści nie było żadnych, pęd jest brązowy i matowy ale bez włosków. Suche róże były na wszystkich roślinach o tych pędach jakie widziałam. Nie tylko w jednym miejscu ale w różnych. Wyrastały tylko na szczycie pędów, z daleka wyglądały jak suche róże na trzymetrowych badylach. Te suche róże są zbudowane jakby z listków a nie płatków bo mają nerw główny i drobne boczne. Dziwum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na czarcią miotłę. Na czym? nie wiem, po gołej gałązce na średniej jakości zdjęciu nie potrafię określić. Poczekaj do wiosny, puści liście to się okaże. Przyczyn powstania czarciej miotły może być sto i jedna ale jeśli występowało na wielu pędach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie można zakładać że prawdopodobnie to wynik jakiegoś pasożyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...