Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 860
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

-> bea_m:

Może to chaber górski (Centaurea montana)? Kwitnie V-VI (a po przycięciu powtórnie, jesienią), wysokość do 45 cm. Podobny jest też chaber białawy (C. dealbata), ale ten osiąga metr wysokości, a sąsiadująca z Twoim rudbekia jest wyraźnie wyższa.

Edytowane przez Beata L.
nie napisałam, komu odpowiadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Elfir - sorki - powinienem tutaj zadać to pytanie , a nie u siebie w wątku , ale jakoś nie mogłem go znaleźć

pozwolę sobie więc powtórzyć pytanie tutaj - mam nadzieję że mi pomożesz i wybaczysz ;)

 

pomóż, proszę , zidentyfikować i nazwać ten krzew

ma ok 2 m wysokości

dwa takie krzewy mogę dostać za darmoszkę bo likwidują działki

i nie wiem czy warto

 

Zdjęcie2581.jpg

 

Zdjęcie2582.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Drodzy Forumowicze,

 

Próbuje znaleźć w necie nazwę drzewa widocznego na zdjęciach, ale na razie bez powowdzenia. Prośba o pomoc.

 

[ATTACH=CONFIG]250246[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250247[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250248[/ATTACH]

 

to chyba zwykły swierk picea pungens - bardzo możliwe, że trochę przycinany i wygląda na mieszańca, albo siewkę świerka kłującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

Próbuje znaleźć w necie nazwę drzewa widocznego na zdjęciach, ale na razie bez powowdzenia. Prośba o pomoc.

 

[ATTACH=CONFIG]250246[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250247[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250248[/ATTACH]

 

Zdjęcia tego nie oddają, ale kolor to soczysta zieleń, natomiast Picea pungens to raczej kolor idący w niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trzecim zdjeciu nie widac, że to soczysto zielony. Trzecie zdjęcie jest bardziej...soczysto niebieskie :)

 

Dziki świerk kłujący jest slabo wybarwiony na niebiesko. Kolor niebieski ujawnia się na młodych przyrostach, które potem zielenieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trzecim zdjeciu nie widac, że to soczysto zielony. Trzecie zdjęcie jest bardziej...soczysto niebieskie :)

 

Dziki świerk kłujący jest slabo wybarwiony na niebiesko. Kolor niebieski ujawnia się na młodych przyrostach, które potem zielenieją.

 

Pierwsze i drugie pokazuje - zdjęcia mojego autorstwa i w realu jest soczysto zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i drugie pokazuje - zdjęcia mojego autorstwa i w realu jest soczysto zielony.

 

mam takie - to naprawdę "kundelkowe" picea pungens (obok "rasowe" - różnica w kolorze - w zależności od swieżości przyrostów i postawione obok - rzeczywiście są zielone ;)

Ja jestem tylko amatorem, ale Elfir zawodowcem - więc wie, co napisała :)

Edytowane przez ave!
na
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...