Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słucham wykonawcy, ale mam wrażenie, że istnieje inna możliwość połączenia gresu i paneli niż wstawianie jakiś listewek. Nie chcę mieć żadnych progów, a te listewki czy inne łączniki będą wystawać ponad poziom podłogi :( :( :(

 

 

 

Ja też myśle, że wykonawca ma racje.panele bedą sie wypaczac jak tylko zaczniecie grzac,beda puchly-widzialam na zywo u kolezanki- teraz maja listwy wszedzie. a jak pod gresem jest podlogówka to w ogole.dzisiaj jak bierzesz dobry panel to i bez problemu listwe znajdziesz wybor na rynku duzy, albo po prostu wszedzie sie kładzie jednolita podloge jak nie chce sie laczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słucham wykonawcy, ale mam wrażenie, że istnieje inna możliwość połączenia gresu i paneli niż wstawianie jakiś listewek. Nie chcę mieć żadnych progów, a te listewki czy inne łączniki będą wystawać ponad poziom podłogi :( :( :(

 

Oczywiście, że istnieje inny sposób .Układanie podłogi z paneli wyklucz użycie korka, ale możesz zastosować np. wypełniacz elastyczny Sika. Występuje on w 6 kolorach, a że jest elastyczny moim zdaniem nadaje się do tego typu wykończeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam i czytam... i już się ucieszyłam, że mogę podnieść podłogę o te parę milimetrów w stosunku do deski warstwowej, ale... zapomniaam o jednym :( Co z pozostałymi pomieszczeniami? W kotłowni mam już płytki (bez podnoszenia poziomu), z łazienką jestem umówiona na styczeń - też nie ma wyrównanej wylewki.

Uparłam się na chociaż kawałek drewnianej podłogi w salonie (i tylko tam), a wylewka na jednym poziomie :/ W całym domu ogrzewanie podłogowe...

Może ktoś zna deskę warstwową (polecaną na podłogówkę), o grubości mniejszej ok 10 mm? -> Przy okazji jaką grubość kleju potrzebuje taka deska? Sprawdza się taka cienka w ogóle? Chciałam to łączyć korkiem, zatem panel odpada.

 

Przeczytałam też coś takiego:

"mam w domu lity materiał 10 mm i całe 10 mm jest częścią ścieralną i co najważniejsze przewodzi ciepło bez problemów ponieważ w całym domu nie mam żadnego grzejnika podłoga musi mi nagrzać pomieszczenie od podłogi aż po sufit. Materiał nie rozsycha się i nic się z nim nie dzieje jedyne co muszę robić to raz na dwa tygodnie zmierzyć wilgotność powietrza (kupiłam na allegro za 35 zł wilgotnościomierz na ścianę) jak jest wilgotność za niska włączam nawilżacz powietrza (kupiłam na allegro za 140 zł) i tyle ale prawdę mówiąc jeszcze nie musiałam go włączać . Mam lamparkiet inaczej parkiet lamelowy"

 

A czytałam tu na forum, że parkiet lamelowy na podłogówkę się nie nadaje... I co teraz robić?

 

Bardzo, bardzo ładnie proszę o pomoc wszystkich speców od podłogówek, parkietów etc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam i czytam... i już się ucieszyłam, że mogę podnieść podłogę o te parę milimetrów w stosunku do deski warstwowej, ale... zapomniaam o jednym :( Co z pozostałymi pomieszczeniami? W kotłowni mam już płytki (bez podnoszenia poziomu), z łazienką jestem umówiona na styczeń - też nie ma wyrównanej wylewki.

Uparłam się na chociaż kawałek drewnianej podłogi w salonie (i tylko tam), a wylewka na jednym poziomie :/ W całym domu ogrzewanie podłogowe...

Może ktoś zna deskę warstwową (polecaną na podłogówkę), o grubości mniejszej ok 10 mm? -> Przy okazji jaką grubość kleju potrzebuje taka deska? Sprawdza się taka cienka w ogóle? Chciałam to łączyć korkiem, zatem panel odpada.

 

Przeczytałam też coś takiego:

"mam w domu lity materiał 10 mm i całe 10 mm jest częścią ścieralną i co najważniejsze przewodzi ciepło bez problemów ponieważ w całym domu nie mam żadnego grzejnika podłoga musi mi nagrzać pomieszczenie od podłogi aż po sufit. Materiał nie rozsycha się i nic się z nim nie dzieje jedyne co muszę robić to raz na dwa tygodnie zmierzyć wilgotność powietrza (kupiłam na allegro za 35 zł wilgotnościomierz na ścianę) jak jest wilgotność za niska włączam nawilżacz powietrza (kupiłam na allegro za 140 zł) i tyle ale prawdę mówiąc jeszcze nie musiałam go włączać . Mam lamparkiet inaczej parkiet lamelowy"

 

A czytałam tu na forum, że parkiet lamelowy na podłogówkę się nie nadaje... I co teraz robić?

 

Bardzo, bardzo ładnie proszę o pomoc wszystkich speców od podłogówek, parkietów etc. :)

 

Z cytowanej wypowiedzi wynika, że lamparkiet na ogrzewanym podkładzie leży zbyt krótko ponieważ jak wspomina jej użytkownik nie zdarzyło się jeszcze aby wilgotność spadła poniżej zalecanej. Każde, nawet najtrudniejsze drewno znajdujące się we właściwych warunkach klimatycznych, nie okazuje swoich zachowań. Swoje "pazurki" pokazuje dopiero gdy warunki ulegną pewnej zmianie w jedną czy drugą stronę. W tej sytuacji należy polecać stabilne drewno o prawidłowych kształtach warunkując solidne zamocowanie, szczególnie przy podłodze ogrzewanej. Tu stopień ryzyka jest największy.

Wspomiany nawilżacz (wnioskuję po cenie) nie nadaje się do nawilżania zamieszkałych pomieszczeń, ponieważ wraz z wodą do pomieszczeń wprowadza zawarte w wodzie sole mineralne tworzące biały nalot na meblach a nawet w szafach.

Do pomieszczeń zamieszkałych nadaje się nawilżacz ewaporacyjny, którego działanie takiego nalotu nie tworzy. Cena dobrego nawilżacza zaczyna się od 400zł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniknąłem stosowania listew na połączeniu płytek z panelami drewnianymi - są tak zafrezowane na krawędzi łączenia z płytkami, że wchodzą minimalnie fragmentem "dolnej warstwy" pod płytki (góra jest oczywiście zlicowana). Wygląda to idealnie, używam już kilka lat w pomieszczeniach, w których podłogi z panela mają po ładnych kilka metrów długości i brak dylatacji na łączeniu z płytkami nie przeszkadza (wystarcza jak sądzę dylatacja pod listwą przypodłogową "z drugiej strony") - ale nie dam gwarancji, że u kogoś ten brak dylatacji nie skończy się źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Uniknąłem stosowania listew na połączeniu płytek z panelami drewnianymi - są tak zafrezowane na krawędzi łączenia z płytkami, że wchodzą minimalnie fragmentem "dolnej warstwy" pod płytki (góra jest oczywiście zlicowana). Wygląda to idealnie, używam już kilka lat w pomieszczeniach, w których podłogi z panela mają po ładnych kilka metrów długości i brak dylatacji na łączeniu z płytkami nie przeszkadza (wystarcza jak sądzę dylatacja pod listwą przypodłogową "z drugiej strony") - ale nie dam gwarancji, że u kogoś ten brak dylatacji nie skończy się źle.

to się sprawdza tylko przy panelach czy również przy desce warstwowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 months później...
widzialem ze kilka razy polecano tu Sikaflex 11FC do laczenia paneli np.z plytkami lub do dylatacji miedzy panelami.. zastanawiam sie czy taki kit soudal do parkietu to nie jest "to samo"? http://www.soudal.pl/index.php/limit_4/uszczelniacze/inne-uszczelniacze/kit-do-parkietu.html .. co lepsze, jakie sa roznice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wie ktos gdzie kupic taka listwe albo cos podobnego , bo ta firma akurat nie prowadzi sprzedazy przez internet,

http://www.cezar.eu/?str=4&n=1&p=23

Mysle nad polaczeniem gresu i paneli plywajacych i to jedyna listwa co przypadla mi do gustu. Wszystkie inne, te szerokie wygladaja zle

Moze ktos stosowal takie listwy lub cos podobnego. Ciezki temat z tym laczeniem gresu z panelem tak zeby to dobrze wygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w "Gdzie kupić?"...

 

A na temat łączenia gres - panel na FM powiedziano już chyba wszystko, także to, że listwy odeszły do lamusa ;) Żeby nie było - u siebie mam... I to chyba takie jak zalinkowane (nie widziałam przed montażem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie kupic taka listwe albo cos podobnego , bo ta firma akurat nie prowadzi sprzedazy przez internet,

http://www.cezar.eu/?str=4&n=1&p=23

Mysle nad polaczeniem gresu i paneli plywajacych i to jedyna listwa co przypadla mi do gustu. Wszystkie inne, te szerokie wygladaja zle

Moze ktos stosowal takie listwy lub cos podobnego. Ciezki temat z tym laczeniem gresu z panelem tak zeby to dobrze wygladalo.

 

my łączyliśmy korkiem , dobrze to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...