Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Wiem, że nie do końca w temacie, ale może ktoś mi podpowie - jakieś 'sprytne' sposoby na połączenie płytek w dwóch rozmiarach?

 

Ja zrobiłem między płytkami taki 15 cm pasek z mozaiki kamiennej (malutkie kamyczki sprzedawane na siatce) w kolorze kontrastowym do płytek. Wyszło bardzo ładnie, fotki nie zamieszczę ponieważ już w tym domu nie mieszkam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale chcę zastosować takie rozwiązanie. Jak to zrobić? Nie chcę żadnych listew bo po prostu mi się nie podobają, korek też nie wchodzi w grę. Czym "zapełnić" lukę między panelami a gresem? Również pomiędzy panelami chcemy dać paseczek mozaiki. Po kilku rozmowach z fachowcami zasugerowali, że można użyć sylikonu w kolorze fugi. Czy to dobre rozwiązanie? resize$600-600-1,text$aga-.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

To i ja się podepnę pod temat. Przeczytałem wszystko i nadal jestem głupi :D

Mianowicie - muszę połączyć gres polerowany w kolorze szarym z białymi panelami na połysk.

Czym to najlepiej dyskretnie połączyć żeby nie zepsuć efektu? do łączenia mam 2x ok 1.8m i raz 0,9m

Podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Przejrzałem cały wątek, ale mam nadal wątpliwości ;)

 

W całym mieszkaniu kładę deskę 3-warstwową barlinka, pływająco. Chcę połączyć przedpokój z 2 pokojami (osobne pomieszczenia). Chciałbym zrobić jak najmniejszą dylatację - i wstawić w nią korek (tak wiem, nie można w pływającej) albo coś wpłynie (korek?).

Czy jest jakaś estetyczna alternatywa? Nie chcę za nic w świecie wystających listewek... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie,

 

Proszę o rady jak połączyć panele z płytkami w sytuacji jak na załączonej wizualizacji. Łączenie miałoby przebiegać wzdłuż korytarza, boję się nie tyle o estetykę co o uciążliwość gdyż łączenie wypadnie niemal w jego środku (40cm paneli, 60cm płytek).

 

Da się to jakoś sensownie rozwiązać czy lepiej zrezygnować z kładzenia dwóch materiałów w takim miejscu?

 

mieszkanie (6).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym i w jakim kolorze polaczyc deske lita bielona debowa z gresem w kolorze grigio( taki jasny betonowy kolor) i z drugiej strony ta sama deske z plytkami vives terrades grafito(trojkaciki biale i ciemnografitowe). Czy korek barwiony tak jak podloga drewniana bedzie ok? Proponowali nam jeszcze cos elastycznego, jakas mase ale zapomnialam jak to sie zwie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Przejrzałem cały wątek, ale mam nadal wątpliwości ;)

 

W całym mieszkaniu kładę deskę 3-warstwową barlinka, pływająco. Chcę połączyć przedpokój z 2 pokojami (osobne pomieszczenia). Chciałbym zrobić jak najmniejszą dylatację - i wstawić w nią korek (tak wiem, nie można w pływającej) albo coś wpłynie (korek?).

Czy jest jakaś estetyczna alternatywa? Nie chcę za nic w świecie wystających listewek... :confused:

 

Hej

 

Nie wiem czy to dalej aktualne w Twoim przypadku, możne już zrobiłeś ta podłogę? Uważam ze nie powinno się myśleć o łączeniu kafli ceramicznych z deska (barlinecka,baltic wood czy podobne) metoda pływającą. Ja zrobiłem tak: Przykleiliśmy kafelki na podłodze. Zostawiliśmy te które trzeba będzie dociąć do deski.

Następnie wypoziomowaliśmy podłogę-wylewkę na której będą przyklejone deski do ułożonych już kafelek. Deska została przyklejona z naddatkiem który będzie wyfrezowany. Zostały zamówione makiety z płyty w kształcie łuków. Zostały przywiezione, złożone w całość, ułożone no i podłoga wyfrezowana. EFEKT SUPER.

Kafelki docięte. W tym przypadku sprawdzają się w kształcie paneli, czyli długie i wąskie. Fuga miedzy deska a kafelkami 2 mm wypełniona sika....

Myślałem nad tym jakiś czas... aż tak to sobie wymyśliłem. :-)

20131213_150645.jpg

20131216_105639.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

 

Chce zaryzykować i położyć panele we wszystkich pomieszczeniach mojego mieszkania bez dylatacji. To znaczy w sumie 50m2.

 

Żadnego typu listwy mi się nie podobają szczególnie wystające ponad powierzchnie paneli. Dlatego też taka decyzja.

 

Powiedzcie mi co moge zrobić żeby zminimalizować ryzyko to znaczy zastosować jakiś klej w miejscach przejścia z pokoju do pokoju ??

 

Chodzi mi to to czy jest jakaś opcja żeby naprężenia powstające pomiędzy panelami nie przedostawały się do innych pomieszczeń.

 

No i jakie są te ryzyka ?? Co może się stać jak tak postąpie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Jeśli mam podłogę drewnianą (np. bambusową) łączoną z płytkami, to dylatację mogę wypełnić korkiem jedynie wtedy, jeśli podłoga drewniana nie jest pływająca, ale podklejona?

 

Jeśli tak, to jaka jest alternatywa dla korka dla podłóg pływających?

 

Listy maskujące załatwiają sprawę, ale wyglądają mało estetycznie (moim zdaniem) i przy chodzeniu o można o nie haczyć nogami, więc szukam inne możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Witajcie. Mam problem i bardzo potrzebuję porady...

W domu, w salonie mam położony panel na całej powierzchni salonu, przed kominkiem też... Tyle że po 2 latach, ta część około kominkowa jest mocno zużyta, gdzieniegdzie są jakieś przypalenia... Chcemy dokoła kominka wyciąć panel, i w jego miejsce wstawić kafle.

- jak się najlepiej za to zabrać?

- czym wyciąć panele ? (szlifierka chyba tylko bo boje sie ze w wyzynarce złamię brzeszczot)...

- ideałem by było gdyby łączenie miało kształt łagodnego łuku... Jak się zabrać za cięcie kafli i paneli by było zgrabnie i równo ?? - niestety nie da się tak że najpierw położę kafle, a później, już położone dotnę do łuku... :(

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...