Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

opomiarowanie domu


fido

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak. A dokładniej rzecz biorąc nie jest wspierany (not supported).

 

To IMHO kolejny powód, żeby nie "babrać się" w takich "wynalazkach". Oczywiście może się to dać używać, ale albo dobrze się sprzęt wybierze, albo poświęci sporo czasu na samo jego uruchomienie. Pod tym względem jakakolwiek platforma mogącą "udźwignąć" zwykłą desktopową dystrybucję ma znaczną przewagę, która najbardziej widoczna będzie w momencie kiedy ten wyselekcjonowany sprzęt pod openwrt (czy cokolwiek podobnego) po prostu padnie. Jego szybka i prosta wymiana na cokolwiek, może być zwyczajnie niemożliwa (bo nie da się podstawić po prostu peceta "ze złomu").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OpenWRT przydatny jest jakby zależało na robieniu APka, ale to akurat wolę realizować na sprzęcie dedykowanym z dedykowanym (oryginalnym) softem.

U mnie jest ten problem że w moim "centrum sterowania wszechświatem" mam ograniczoną ilość miejsca i dodatkowa skrzynka raczej nie wejdzie. Dlatego muszę połączyć funkcję routera i maszynki do różnego rodzaju zabaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak masz aż tak ciasno, to ten ruterek może Ci się czasem chcieć przegrzewać... ;-)

A wracając do tematu, to w sumie nie ma nic strasznego w łączeniu różnych funkcji na jednym sprzęcie. Tyle, że to po prostu często wymaga więcej wysiłku, a przynajmniej czasu. A u mnie niestety to ostatnie jest zdecydowanie najbardziej deficytowym zasobem, więc wolę gdzieniegdzie "pójść na skróty" (zwłaszcza kiedy tracę na tym jedynie przestrzeń i ewentualnie kilka watów), żeby trochę czasu zaoszczędzić... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Tomkii, lub ktos inny jak kojarzy temat :

ajak zrobic, aby wykresy z tych baz rrd nie generowac za kazdym razem po odczycie danych z czujnikow, tylko aby sie generowaly w momencie odczytu z serwera ? Czyli serwer www dopiero jak ktos chce odczytac ten plik (png np), to go generuje i dopiero wysyla.

Nie za czesto patrzy sie w tego typu wykresy, wiec wole poczekac kilka/kilkanascie sekund jak chce je zerknac, niz zmulac routerek caly czas w kolko.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać skrypcik CGI który wywołuje generację wykresu, a potem wysyła wygenerowany obrazek. No i wykresy wywoływać przez ten skrypcik, nie bezpośrednio z pliku.

 

Z tym że na kiepskim sprzęcie jakim jest Asus generowanie rocznego wykresu może trwać upierdliwie długo.

Edytowane przez kolorado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdze ile czasu trwa generowanie takiego wykresu. Troche zastanawiam sie, czy nie przeniesc tego na ASUS RT-N16 - bardziej wydajny, wiecej pamieci itp.

 

A kolejne pytanko : gdzie trzeba wrzucic odpalanie skryptu jakiego, aby odplal sie jak wywolam reebot routera ? Chce aby backup plikow mi sie robil jak bede resetowal programowo router.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolejne pytanko : gdzie trzeba wrzucic odpalanie skryptu jakiego, aby odplal sie jak wywolam reebot routera ? Chce aby backup plikow mi sie robil jak bede resetowal programowo router.

Zrobić link do skryptu w /etc/rc.d/, nazwa musi wyglądać tak K99cus gdzie 99 to numer w którym momencie ma się wykonać procedura (np. aby wykonała się przed odmontowaniem systemu plików), a "cus" może być dowolne.

Skrypt będzie przez system wywoływany z parametrem "stop".

 

Generowanie wykresu rocznego zajmie tyle samo czasu co innych. Bierze inną serię danych po prostu... Poczytaj o rrdcgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generowanie wykresu rocznego zajmie tyle samo czasu co innych. Bierze inną serię danych po prostu... Poczytaj o rrdcgi.

Oczywiście mój błąd - ilość danych jest taka sama, więc i generacja wykresu będzie tyle samo trwała.

Natomiast nie wiem ile to jest czasu na Asusie, bo sam jeszcze nie generuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie owserver jest uruchomiony raz i raczej tak być powinno. A i polecam używać ścieżek do urządzeń USB z /dev/serial/by-id (oczywiście trzeba tam sobie znaleźć właściwe), bo z tymi /dev/ttyUSB_, to nigdy nie wiadomo co się ustawi (chyba, że modyfikowałeś udev-a na tę okoliczność wymuszając ustawianie stałej nazwy urządzenia). Ja się musiałem trochę z udev-em i owserver-em posiłować, żeby chciały "w miarę stabilnie" działać (czyli np. by pierwszy informował drugiego o "przepięciu" urządzenia), bo bez tego czasami cuda się działy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos zawsze w tym jest, ale jaka radosc miec dzialajace "wszystko" w takim jednym malym pudeleczku :)

Teraz sie mecze jak uzyc tego hotpluga.d :( Jak pisze skrypt w /usb to wiem jakie id urzadzenia podpoinam, ale neiw wiem jaki ma nadany numer USB. A jak pisze w /tty to znam numer USB ale nei znam numeru urzadzenia. Jak to ominac ??

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...