Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

opomiarowanie domu


fido

Recommended Posts

Jeśli mówisz linux a masz na myśli Ubuntu, Mandriva z oknami KDE to masz rację. Pierwszy router stawiałem na 486 i 32MB RAM z modemem przy użyciu dyskietki 1,44MB (Freesco), później potrzeby nieco wzrosły i przy użyciu PI MMX 133MHz i aż 64MB na jednej dyskietce ZIP 100MB system biurkowy z X'ami i prostym menedżem okien, poważny serwer na RH6.2 stał na maszynie z dyskiem 2GB i 96MB RAM.

Na dziś... tak jak 10 lat temu polecam slackware linux, wg mnie najbardziej przejrzysta dystrybucja.... wymagania minimalne na dziś 486 i 64MB RAM 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

RRD najskuteczniej poprawia się przez dump/korekta/import.

 

Najmniejsza baza SQL w miarę wygodna w użyciu to sqlite (ale to w zasadzie biblioteka do odpowiedniego traktowania plików). Większa, ale "samodzielna" to MySQL.

 

Mozesz dac jakies info jak to sie robi Najpierw dump, potem zmiany i potem restore ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dac jakies info jak to sie robi Najpierw dump, potem zmiany i potem restore ?

 

Z grubsza tak. Szczegóły zna wójek Google. W każdym razie ta opcja gwarantuje, że osiągniesz to co chcesz nie zależnie od tego, czego właściwie chcesz ;-)

BTW: do vim jest nawet wtyczka, która to częściowo automatyzuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli skłaniam się do oddzielnej maszynki na 1-wire i inne "duperele". Tak się porozglądałem i fajnie wygląda HP z serii 5700, np. 5720:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?lang=pl&cc=pl&taskId=120&prodSeriesId=1809592&prodTypeId=12454&objectID=c00589808

Miał ktoś z tym doświadczenia jakieś? Planuję posadzić na tym debiana, chyba że coś innego polecacie?

Asus zostanie jako router, niestety w logach nic nie widzę, wifi dalej zdycha i zaczyna mnie to wkurzać. Chyba trzeba by przekompilować firmware z włączonym debugiem, a na to już nie mam ochoty, wolę postawić do tego oddzielną maszynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do terminali HP, to wyglądają całkiem przyzwoicie. Nawet grafikę mają "na stanie", więc powinno dać się je dość prosto "uzdatnić". A i cenę tez mają całkiem miłą. Dzięki za info, bo nawet nie wiedziałem, że to już tak tanie się zrobiło (ostatnio jak oglądałem to nawet T5500 kosztowały sporo więcej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja te HP 'ogladam' juz od dluzszego czasu. Czasami mozna wyrwac i po 70 zl. Tylko ciagle boje sie jak to z kompatybilnoscia. Jak patrze na te procki to sie zastanawiam jaka wersje linuksa trzeba wgrac, aby to dzialalo :) Bo z checia wstawilbym tam OpenWrt lub cos podobnego.

Ale mozliwe, ze jednak kupie cos uzywanego i potestuje.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawię Debiana i przeniosę tam mojego serwerka debianowego (stary blaszak celeron 500mhz). Jak ostatnio wpadłem na pomysł żeby na OpenWRT zrobić sec DNS, to bind zjadł 75% ramu... :)

Tutaj masz dość ciekawe podsumowanie tematu (chociaż dość stare):

http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?p=282871

(ostatni post)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...