Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

opomiarowanie domu


fido

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czytałem... czytałem... niestety te HIH-4000 są dość słąbo dostępne... i niezbyt tanie. pewnie z 120-150 za 1 czujkę wyjdzie (płytka, przetowornik 1-wire, czujka...) szukam jeszcze wersji ekono :)

 

Też je widziałem, ale jakichś specyfikacji, opisów, parametrów jak na lekarstwo... dość dziwnie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dla kogos, kto chce podlaczyc tylko kilka czujnikow, a do tego tani pomiar wilgoci i nawet cos posterowac :

http://www.ledon.pl/pl/gsm/2320-lan-kontroler-.html

 

Nie wiem dokladnie co to potrafi, ale cena ogolnie ok jak dla kogos kto chce zaczac na malym zestawie.

A moze ktos zna cos podobnego ale tanszego lub bardziej rozbudowanego ? Bo mnie osobiscie dobija w tym urzadzonku mala ilosc podlacznych czujek temp (do 6)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

TV z przeglądarką? :) Nowe telewizory, ew. tunery posiadają możliwość pisania pluginów, wiem że na pewno TV Samsunga a także tunery sat z oprogramowaniem Enigma2, ale jestem przekonany że większość bardziej zaawansowanego sprzętu taką możliwość ma. Problem tylko skąd ściągnąć dokumentację i w jaki sposób załadować na TV. Trzeba po prostu rozeznać temat.

Poza tym wydaje mi się że tablet w tym zastosowaniu akurat bardziej się sprawdzi, ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam wejscia ethernetu w swoim TV :(

Fantom

 

w moim tez nie ma... ale ostatnio testuję sobie cubieboard2 - to taka płytka oparta na a20 która ma niemal wszystko (włącznie z ethernetem, sata, hdmi, lineout itp)... na razie chodzi na tym android u mnie - nawet nieźle się spisuje. Pierwsze wrażenie niesamowite - tablet o przekątnej 46".

Wracając do tematu - wgrać możesz sobie dowolnego linuksa... albo na androidzie odpalać VNC (ja mam wszystkie wizualizacje i sterowanie zrobione na weinteku podpiętym do plc fatek).

Są też inne gotowce pod androidTV mk_coś-tam...

 

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No a ja sie chyba przymierzam do zakupu tego :

http://www.xenic.pl/smart-media-box-dvb-t2

 

Nic lepszego w tej cenie nie znalazlem.

 

Czy do tego typu urzadzenia na androidzie, mozna wpiac 1wire (przez USB) ? Sa jakies mozliwosci uzycia tego sprzetu (abym mogl zlikwidowac sowj routerek) ?

 

Fantom

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim to dekoderze sat zrobiłeś. Może to DreamBox. I czy udostępnisz ten plugin

Nie dream, ale blisko. Też enigma2 na vu+, ale powinno działać na dreamie bez problemu. Z udostępnieniem nie ma problemu, ale... ten plugin działa w mojej specyficznej konfiguracji, wątpię że przydałby się komuś innemu. W skrócie do "serwerka" podłączona jest stacja pogody i w cronie generowany jest plik JSON z danymi oraz bazy RRD i wykresy. Ten plik (i wykresy) jest dostępny po HTTP, m.in. jest stronka która prezentuje te dane. Z tego pliku i wykresów właśnie korzysta wspomniany plugin - ściąga plik JSON i wyświetla dane w oparciu o zawartość. Wybranie konkretnej pozycji (np. wilgotność jak na zdjęciach) otwiera okienko z wykresami: dziennym i tygodniowym.

Ogólnie jest to bajer, głównie zrobiłem to po to żeby się nauczyć jak pisać pluginy na Enigmę. Mając to wszystko dostępne przez przeglądarkę równie dobrze mogę obejrzeć te dane na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczukot nie kombinuj, tylko postaw w końcu dedykowany "serwerek" do takich zastosowań. Naprawdę warto. Z takim tunerem to pewnie znowu będą jakieś problemy, jakieś rebooty czy zwiechy. Jeśli miałbym coś takiego stawiać na tunerze, to raczej wybrałbym jakiś linuxowy, ale po doświadczeniach z routerem wątpię żebym się na coś takiego jeszcze raz zdecydował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam ciagle lezacy i czekajacy cienki klient HP. Z braku czasu nie podlaczony i nie skonfigurowany.

Ale jak zobaczylem to rozwiazanie na androida to sie zastanawiam. Jezlei sprzet bylby stabilny, to nic wiecej nie potrzeba. Jest stosunkowo wydajny, i mam podlaczenie w nim pod TV. Moge przegladac dane na TV, sterowac z sieci ogrzewaniem (ciagle nie zrobione) i inne - praktycznie wszystko. To w koncu komputer z androidem i tyle. Moglbym w to wpiac nawet video-domofon czy kamere IP :)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam ciagle lezacy i czekajacy cienki klient HP. Z braku czasu nie podlaczony i nie skonfigurowany.

Ale jak zobaczylem to rozwiazanie na androida to sie zastanawiam. Jezlei sprzet bylby stabilny, to nic wiecej nie potrzeba. Jest stosunkowo wydajny, i mam podlaczenie w nim pod TV. Moge przegladac dane na TV, sterowac z sieci ogrzewaniem (ciagle nie zrobione) i inne - praktycznie wszystko. To w koncu komputer z androidem i tyle. Moglbym w to wpiac nawet video-domofon czy kamere IP :)

W routerze też to wszystko możesz zrobić - teoretycznie. Ale w praktyce to chcesz się z niego wynieść. Podobnie może być z takim tunerem. Podam kolejny argument: u mnie serwerek ma zasilanie podpięte przez ups, a tuner sat nie. Zasadnicza różnica przy sterowaniu czymkolwiek. Ale oczywiście to Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...