Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOmentarze do domu bukowego andulki i męża


Recommended Posts

no to pozwolę sobie jako pierwszej pogratulować aktu notarialnego.... życzę szybkiego załatwienia dalszych papierków... no i kredytu. No a potem to chcemy widzieć wytyczanie domu :D

 

jakiś projekt już macie?

 

Dziękuję :)

Nie mamy projektu, myślimy o drewnianym domu i najpierw musimy sprawdzić, czy możemy zaproponować swój projekt, czy da się coś wybrać z tego co wykonawca proponuje. Byłoby pewnie taniej i bezpieczniej bo już sprawdzone.

Mamy znajomą, która niedawno wybudowała taki drewniany domek - w Boże Ciało umówiliśmy się, że wkróce pojedziemy go obejrzeć i tak to trwa do dziś :( bo mój mąż ciągle zajęty pracą i studiami. Ale dziś zdaje właśnie ostatni egzamin na podyplomówce to wreszcie może ruszymy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 670
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za gratulacje, pierwszy krok za nami i od razu zastój się zrobił :(

Moje sprawozdanie zakończone i oddane gdzie trzeba, mąż dziś dyplom studiów podyplomowych odebrał, może wreszcie zaczniemy o budowie myśleć i coś działać.

Jutro spróbuję jakieś zdjęcia naszej działki zrobić i wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam też się tam podoba, trochę na uboczu i dobrze.:)

Ale odkryliśmy, że tam jakieś autobusy jeżdżą - dwa kursy są dziennie :lol: :lol:

a do przystanki i główniejszej drogi to chyba jakiś km, albo 1,5 km?? nie mierzylismy jeszcze.

Teraz siedzimy nad projektami - zaraz jakieś typy w dziennik wkleję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj:)

obejrzałam typy, choć przyznam że dość pobieżnie. Pierwsze wnioski:

ten ostatni rzeczywiście trochę nieproporcjonalny - dużo pokoi i mała kuchnia. Ale gdyby kuchnię połączyć z tym dużym salonem i rozciągnąć nieco?????

Tylko czy Wam potrzebny taki wielki dom???

 

Środkowy, hmm, no taki prosty, nie wiem co powiedziec na takie rozmieszczenie pokoi - w kupie na górze i jeden na dole. Ale może, może...

ten pierwszy, nawet mi się podoba i nawet sa wątki na muratorze z realizacji... Widziałaś warianty??? Są i takie z większa ilością okien i z garażem... Tylko nie widze żeby on bł drewniany. Może najpierw napisz jakie wymagania wobec tego domku stawiasz - na jakiej powierzchni ma się zmieścić, ile osób pomieścić, w jakiej cenie się zamknąć... No i jaki styl - rozumiem,że taki trochę rustykalny ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się ten Lapis 2 podoba, na dole masz nie dwie łazienki, tylko osobno łazienkę i WC, praktyczne rozwiązanie, jak jednemu się chce na kibelek, a drugi sie musi akurat wykąpać czy coś :wink:

Piękne, duże okna, które dadzą dużo światła i poczucie przestrzeni,

garaż też często jest plusem w połączeniu z domem, zwłaszcza jak jest do niego dostęp nie z podwórka, a z domu, bo sama pomyśl, czy w deszczu albo w zimie chcąc przenieść zakupy czy iść po coś do auta chcesz moknąć, marznąć i brudzić przy okazji dom z błota.

 

Takie moje zdanie, ale ja nie mam dużego doświadczenia w tym zakresie, bo miałam i tak już gotowca, nie musiałam wybierać projektu, więc nie wiem jakimi kryteriami sie powinno myśleć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny :)

Każda uwaga jest dla nas cenna, bo my też bez żadnego doświadczenia w temacie.

 

Styl rustykalny - można to i tak nazwać :wink: Ma być prosto, bo tak lubię i też dlatego, że wtedy wychodzi taniej ale też ładnie jak by się dało :)

Ma być funkcjonalnie - nie za dużo, nie za mało miejsca. I też nie za dużo do sprzątania - dlatego się zastanwiam kto mi będzie sprzątał te trzy łazienki??? :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną opinię sobie przekleję, żeby mi się nie zgubiła ;)

 

A mnie typ Twojego męża zachwycił...

Tylko na dole w 6 i 7 zrobiłabym sypialnie i garderobę...

I daszek nad garażem mógłby być bardziej podobny do tego nad wejściem...

Zlikwidowałabym też te wąskie okienka w 6 i garażu...

A kąt nachylenia nie jest taki tragiczny, tam te elewacje są zawężone, dopiero jak się powiększy obrazek, to się robi rzeczywisty rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to ten z garażem, nie wyobrażam sobie domu bez garażu w bryle.

A może zmiany w tym kierunku:

http://images27.fotosik.pl/242/4d244b7e4135641d.jpg

większe okna, wnęka na prysznic w wc, kosztem przejścia z garażu, inaczej ustawiony kominek?, albo z pomieszczenia 6 wygrodzić jeszcze dodatkowe pomieszczenie - garderobę, do którego będzie wejście z pokoju 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to ten z garażem, nie wyobrażam sobie domu bez garażu w bryle.

A może zmiany w tym kierunku:

większe okna, wnęka na prysznic w wc, kosztem przejścia z garażu, inaczej ustawiony kominek?, albo z pomieszczenia 6 wygrodzić jeszcze dodatkowe pomieszczenie - garderobę, do którego będzie wejście z pokoju 7?

 

te pomieszczenia 6 i 7 to może byłyby do dyskusji, ale kominek na środku, chyba nie bardzo by mi sie podobał, poza tym nie wiem czy można zakładać rezygnację ze ściany kominkowej.

Ja myślę raczej o takiej zmianie - łazienka zostaje, a zamiast wc - spiżarka, której mi brakuje w tym projekcie. Poza tym łazienka na górze bez wanny też mi sie nie podoba i to by wymagało zmiany.

 

Czekamy na wycene kosztów budowy tego domu w technologii drewnianej. Zobaczymy czy to w ogóle realne będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana - strasznie mi się spodobał typ męża.... kilka poprawek według Waszego uznania...i będzie ślicznie - zobaczysz...

 

a te okna... :o super, a wizualizację też są w moim guście...

 

a, że zapytam czemu dom chcecie drewniany?

 

 

a i działeczka - jest tam bardzo cicho i bardzo zielono - :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andulka, mi tez najbardziej podoba się typ Twojego męża...

 

Ja zaproponowałabym takie zmiany:

 

http://images29.fotosik.pl/245/f1410cffbd85d24b.gif

 

Przede wszytkim garaż w bryle domu to naprawdę dobry pomył. I nawet przejscie jest przez pomieszczenie gospodarcze (i tego bym Ci zazdrosciła :wink: ), nie potrzebne 2 pokoje, wiec jeden zlikwidowany.

Garaż wyrównany z główną bryłą, wiec budynek łatwiejszy do wykonania i moze nieco tańszy w związku z tym.

Salon przesunięty i jednak ściana z kominkiem przesunięta - myślę, że to nie jest duży problem. I faktycznie w miejsce wc można dać spiżarnie.

 

A tak by to wyglądało z zewnątrz:

 

http://images28.fotosik.pl/245/fe7c383369f4c121.gif

 

http://images31.fotosik.pl/316/9cb568d88bea68fd.gif

 

http://images31.fotosik.pl/316/1fa72ff636a2909f.jpg

 

Co o tym myślisz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...